/
Jautājums:
Labdien!Sakiet lūdzu,ja ir bijusi dziļo vēnu tromboze,vai drīkst ceļot ar lidmašinu?Valkāju kompresijas zeķes.
Atbilde:
Lidojot noteikti jāvelk kājās kompresijas zeķes
 
Jautājums:
labdien! Mani uztrauc nesen izveidojusies bedrīte(aptuveni 2x2cm)uz apakšstilba kaula kājas visrspusē,taustot to vietu viņa tāda kā notirpusi. kas tas varētu būt un pie kāda speciālista vajadzētu vērsties? Paldies!
Atbilde:
Lūdzu, griezties pie neirologa
 
Jautājums:
Pēc skleroterapijas biju atkartotā vizitē pie ārsta un man teica, ka viss ir veiksmīgi aiztaisījies ciet, bet tagad ir pagājuši jau 3 meneši kopš šīs procedūras, bet brīžīem tajā vietā, kur tikai veikta skleroterapija ir jūtamas nelielas sāpes, pārbraucot pāri ar roku tā vieta uz kājas nav gluda, bet rievaina. Vai tas ir normāli pēc šādas procedūras?
Atbilde:
Vislabāk to varētu izskaidrot redzot kāju, kur veikta skleroterapija,lūdzu atnāciet uz konsultāciju
 
Jautājums:
Man pedejos 3.men( /-) niez kaju ada,bet nav pumpas un nekadu izsitumu ari nav,bet pec kasisanas man paliek zilumi uz kaju augstilbiem!Kapec rodas zilumi?Paldies jau ieprieks.
Atbilde:
Iespējama vēnu pataloģija,lūdzu atnāciet uz konsultāciju,lai veiktu vēnu sonoskopiju
 
Jautājums:
Pēdējā mēneša laikā man pirmo reizi uz rokas un tagad jau divreiz uzkajās veidojas sāpīgi neliela izmēra 1-2 cm diametrā sabiezejumi zem ādas. Ādas krāsa nav mainījusies. TIKAI SATAUSTĀMS SĀPĪGS SACIETĒJUMS. Smērējot fastumgelu lēnām pazūd. Kas tā par problēmu un kāds iemesls. Ivars 69 gadi
Atbilde:
Iesaku griezties pie ģimenes ārsta
 
Jautājums:
Es jau ilgus gadus mokos ar vēnu problēmu 90 gados labā kājā bija vēnu operācija ,pēc gadiem atkal parādījās vēnas ,biezi krampji rauj it sevišķi nāktīs uz la'bās kājas jau kādi 2 mēmeši kāja ir sarkana nenormāla nieze asiņo ,kreveles utt.Tagad lietoju ziedi Solcoseryl vismaz rētas apžūst esmu bijusi pie vairākiem ārstiem neko nesaka varbūt varētu pierakstīties pie jums uz konsultāciju jo nu vairs nevaru izturēt.Paldies! mans e pasts ir aina_upena@inbox.lv .ļoti gaidīšu atbildi.
Atbilde:
Lūdzu pierakstieties Jums izdevīgā laikā VC4
 
Jautājums:
Labdien.man pirms 8 gadiem notika avārija, kāja protams nespēja, bet pagāja laiks un atklāju kad man uz labas kājas ceļa gala ir bumbulis un sāpīgs kad tupjos, ārsts teica ka esot lauzta bijis, bet ka var būt lauzts, ja man nav bijis nekad ģipsis.fotografijas parādās kad bļodiņa esot beigta.ko man darīt?biju jau vakar pie viena ķirurga, bet viņš mani sūta pie nākamā ķirurga, saka ka neko viņš nevar līdzēt.
Atbilde:
Vispareizāk būtu griezties pie speciālista,kurš nodarbojas ar kaulu problēmām- tātad pie traumatologa
 
Jautājums:
Pagājis gads kopš izslimoju ar pleiropneimoniju un plaušu tūsku (astoņas dienas reanimācija/intensīvā terapija). Rezultātā stipri sāpēja nieres, ļoti stipri tūka kāju pēdas. Ar laiku sāpes un tūska mazinājās. Labā niere sāp tikko jūtami un labās kājas pēda un ceļa tūska neliela. Kreisā niere reizēm sāp diezgan stipri un kreisās kājas pēda un celis tūkst stipri. Tas notiek periodiski un reizēm ilgstoši. Lietoju Verošpiron, 2 x nedēļā Furosemīds Panangin. Laiku pa laikam Moxsilen un 5 Nok. Dzeru arī Dr.Tereško tēju nierēm. Man ir 66 gadi, esmu plaušu slimniece ļoti smagā formā, tāpēc varu cerēt tikai uz vērtīgu padomu, kas spēj atvieglināt manu stāvokli. Ar cieņu Meldra.
Atbilde:
Visticamāk tūskas saistītas ar nieru pataloģiju,pie kāju vēnu pataloģijas novēro kājās krampjus un tūskas vienmērīgi abos apakšstilbos
 
Jautājums:
Man 37 gadi.Man jau vairakus gadus id augstilbs vairak tas puses gurns-pakala.Augstilba izveidojas bedrite un paliek lielaka.Bails domat
Atbilde:
Vispareizāk būtu griezties pie neirologa
 
Jautājums:
Labdien! Man jāu vairāk kā menesi ir nepatīkama, reizēm pat sāpīga smaguma sajūta kājās.Man sanāk visu dienu stāvēt kājās, strādāju par konditori un man ir tikai 25 gadi. Biju aizgājusi pie ģimenes ārsta, viņš man pateica vairāk kustēties un iegādāties pareizus apavus, un nestaigāt augstpapēžu kurpēs, izvēlēties apavus, kuram papēdis nav lielāks kā 4cm. Aizsūtīja mani pie ķirurga, bet viņs man teica, ka esot jāpārbauda pēdas. Pie kāda ārstā man doties- pie flebeloga?? Ko jūs man ieteiktu? Laima
Atbilde:
Pēdas pārbauda tehniskais ortopēds, kurš veiks podometrijas mērījumu.Pie flebologa varat griezties lai pārbaudītu kāju asinsvadu stāvokli
 
Jautājums:
labdien! ludzu pelidziet! nesen spelejot futbolu loti stipri sasitu kaju, virs potites, bija liels zilums. tgd taja vieta ir izveidojies ciets zemadas sabiezejums, ko man darit?? kas tas isti ir??
Atbilde:
"Sabiezējums" ir hematoma (zilums)uzsūkšanās stadijā,labāk griezties pie traumatologa
 
Jautājums:
Labdien, kas par iemeslu varētu būt tam, ka vasarā aizejot uz darbu(darbs ir sēdošs)jau pēc pāris stundām kājas ir sapampušas. Tā ir tikai darbā, atvaļinājuma laikā nav nekādu problēmu, jo visu dienu nesēž un šī problēma ir tikai vasarā.Ginta
Atbilde:
Iespējama venoza nepietiekamība,jāveic kāju vēnu duplekssonoskopija.Jāgriežas pie flebologa
 
Jautājums:
Labdien!man ir 29.gadi,esmu 2 bērnu māmiņa.man problēma ir tāda ,kad pēdējā laikā esmu pamanijusi kad dienas garumā ir pietūkušas apakšstilbu kājas,un uz vakaru sajūtas ir kā nogurušas,citreiz smaga sajūta.Kas tas varētu būt pa vainu,varbūt kāda smēre ko pasmērēt.Iepriekš paldies jums.ludzu atbildi sutiet uz e-pastu:markusonss@inbox.lv
Atbilde:
Iespējama kāju vēnu pataloģija, tādēļ, lūdzu griezties pie flebologa
 
Jautājums:
79 gadus veca tante, cukura diabets TIP2, ari Alcheimers - regulari, jau ilgaku laiku pecpusdiena/vakaros piepampusas kajas pie potitem. Tiek dotas arsta noraditas tabletes "Furosemid". Kas varetu but par iemeslu? Tante loti maz kustas - pamata visu dienu sez (: Paldies par atbildi.
Atbilde:
Ilgi sēžot noteikti būs kāju tūska, tādēļ labāk vairāk kustēties,vai pagulēt.Gultas kājgali varētu pacelt apmēram 10-15cm augstāk
 
Jautājums:
Sveiki,dakter! Es vēlētos zināt vai man ir pamats uztraukumam un vai man ir jāgriežas pie speciālista.. esmu jauna man ir 19 gadi un man pa laikam uzpamst plauksta ( piepamst ļoti ) un kāja,drizāk jau pati pēda un tieši labā puse. Un pēc tam pāriet it kā atkal viss butu kārtiba,un tad pēc kāda laika atkal,piem.3 men. Ceru uz jūsu atbildi.Paldies,liels jau iepriekš!
Atbilde:
Vispareizāk būtu griezties pie ģimenes ārsta
 
Jautājums:
Labdien! Izmeklējot vēnas Duplex US, konstatēja, ka nepieciešama operācija vena saphena magna,- tā paplašināta visā tās garumā, atzīmēti arī problemātiskie punkti.- Vēlos uzzināt, cik ilgi pēc vēnu operācijas būs jānēsā kompresijas zeķe ? Paldies par atbildi!
Atbilde:
Parasti pēc operācijas kompresijas zeķi nēsā vienu mēnesi,to nosaka operējošais ķirurgs
 
Jautājums:
Labdien! Esmu sieviete,30 gadi.Katru nakti guļot man paliek tā saucamās nemierīgās kājas.Tā iemesla dēļ slikti guļu.Kad no rīta pieceļos-tāda sajūta, it kā ūdens lītu ikru iekšpusē līdz pat papēdim ieskaitot.Veicu poloneiropātijas pārbaudes kājās, tās neatrada.Ikri mēdz arī piepampt neatkarīgi no laika apstākļiem un no apstākļiem vispār.Sakiet lūdzu, kas tas varētu būt?Sajūtas ir ļoti nepatīkamas. Evija.
Atbilde:
Nepieciešama flebologa konsultācija un vēnu duplekssonoskipija
 
Jautājums:
Sveiki, pa ned nogali bijām ciemos un gulējām teltī, un vakar pecpusdienā man nenormali piepampa ap potītēm. šorit pamodos un pampus nebija pargajis. kajam tāda sajuta, ka āda pārplīsis. man ir 31 un es neesmu grūtniece.
Atbilde:
Noteikti konsultēties pie sava ginekologa
 
Jautājums:
sveiki. rīt būs 3.diena pēc vēnu operācijas. interesē tikai viens, jo par pārējo viss skaidrs, vai drīkst smēķēt? ne lielos daudzumos, bet nedaudz. vai tomēr kategoriski aizliegts?
Atbilde:
Smēķēšana pēc vēnu operācijas nav aizliegta, bet labāk protams atmest
 
Jautājums:
Labdien! Vēlos konsultāciju, man 38gadi, ilgu laiku neesmu sportojis. Tagad 4 dienas uzspēlēju futbolu. Sāka sāpēt muskuļi, ļoti - viss zem ceļiem. Tagad vairākas dienas sāpes pārvērtušās mokošā to pašu muskuļu tirpoņā visu laiku. Kad tas beigsies, vai kādi vitamīni trūkst? Kas man par vainu? Paldies. J.
Atbilde:
Jādomā, ka tirpoņu izraisa nervu kairinājums.Griežaties pie neirologa.
 
Jautājums:
sveiki, man jau gandriz gadu uz kajas ir uzmeties bumbulis, jau ir plaukstas lieluma, reizem sap.nezinu ko iesakt, dzivoju anglija, bet ja iesu pie artsta te vini pateiks ka neka tur nav, bet es saku uztraukties.paldies
Atbilde:
Kad būsiet Latvijā, griezieties pie flebologa, veiksim sonoskopiju un nolemsim par tālāko taktiku
 
Jautājums:
Notupjoties uz ceļiem kreisās kājas ceļgala kreisajā pusē sāp. Staigājot un vienkārši pietupjoties sāpju nav. Arī ārēji nekādu izmaiņu nav.
Atbilde:
Nepieciešama traumatologa-ortopēda konsultācija,lai noteiktu pareizu ārstēšanu
 
Jautājums:
Labdien, pēdējā laikā un tagad jau katru dienu sajūtu durstošas sāpes kājās. Itkā kaut kas skrien pa kāju, ieduras un sāp. Sāpes pēc laiciņa izzūd. Sāpes ir gan uz locītavu, gan augšstilbos, arī apakšstilbos. Lūdzu sakiet ar ko tas varētu būt saistīts, pie kā griezties, kādā jomā? Novēroju, ka pēdējās dienas šādas sāpes parādās arī rokās, bet tas salīdzinot ar kājām ir reti. Jau ieriekšs paldies par atbildi. Marta, 28 gadi.
Atbilde:
Vēlama ultrasonoskopija kāju vēnām,mugurkaula jostas-krustu daļas rentgens.Iespējams nervu kairinājums,vai vēnu saslimšana.
 
Jautājums:
Labdien! Man jau vairākus gadus bieži pampst kājas, apakšstilbi. Visvairāk zem potītes un pie kāju pirkstiem. Bieži kājas arī tirpst, īpaši pēc dārza darbiem brīvdienās, - kopjot puķu dobes, tās ravēju, dabiski, ka tupus- vai tirpt var no tā? Cik var izmaksāt flebologa konsultācija, ja man tāda vajadzīga? P.s. Man pēc dzemdībām, jau 12g. ir "zirneklīši" daudz kur uz kājām. Darbs man ir sēdošs, liekā svara nav. Vecums- 35.
Atbilde:
Flebologa vizīte ir nepieciešama,pie mums to var veikt par ls.25. Iespējams kombinējas gan muguras problēmas, gan vēnu saslimšana.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 26 gadi. Pāris gadus atpakaļ uz kājām sāka veidoties tā saucamie "zirneklīši". Tie kļūst arvien tumšāki un lielāki. Šodien pamanīju, ka uz kājas apakšstilba parādījās diezgan liels, paciets kunkulis. Sakiet, tas ir bīstami?
Atbilde:
Iesaku doties pie flebologa,lai veiktu sonoskopiju un izlemtu par tālāko ārstēšanas taktiku.
 
Jautājums:
Labdien! Šorīt pamodos no ļoti stiprām sāpem kreisajā kājā 10-15cm virs potītes.Mazliet pastaigāju un likos gulēt,sapes nepārgāja.Tad ilgāku laiku sēdēju un sāpes mazinājās,tagat visu laiku baidos,slimoju ar veģetatīvo distoniju, baidos ka var būt trombs, un no tā apstāties sirds....
Atbilde:
Vēnu problēmas pasliktinās ilgi sēžot vai stāvot. Vislabāk doties pie ārsta,lai izmeklētu asinsvadus un lieki nesatrauktos.
 
Jautājums:
man ir tikai 11 gadi,bet man ir pēdas deformācija.pēdas deformācija man ir jau kādu 1 gadu,bet sāpes nesamazinās.man ir tāds jautājums:vai pēdas deformāciju var izārstēr???vai turpmāk es varēšu nodarboties ar sportu???
Atbilde:
Lai izārstētu pēdas deformāciju,jāgriežas pie tehniskā ortopēda un jāveic podometrijas mērījumi.Tad varēs spriest par sportošanu
 
Jautājums:
Labdien. Ja dzīvoju Liepājā,kādi dokumenti man ir nepieciešami,lai pie jums pārbaudītu kājām vēnas?Un cik man tas izmaksās?Un kā ir ar veselības polisēm? mans epasts:everitap@tvnet.lv
Atbilde:
Izmeklējus un konsultācija izmaksā 25ls.Līdzi jābūt pasei,pieņemam arī polises
 
Jautājums:
Man ir 20 gadi.man uz kājām apakšstilbos parādās sarkani asinsvadi.Ko tas nozimē,un kā to ārstē?
Atbilde:
Lai noteiktu ārstēšanu, jāzin iemesls, tādēļ, lūdzu nāciet uz konsultāciju, veiksim sonoskopiju un izlemsim par ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien. Pēdējo 1,5 gadu jūtu savādas sāpēs kāju apakštilbos. Pēkšņi un vairākām dienām var parādīties velkošās sāpes apakšstilba priekšpusē (dažadās vietās). Tad sāpes atkal uz ilgu laiku pazūd. Pēc nopietnas fiziskās slodzes, sāpēja ļoti - stāvot nemaz, bet staigājot - "ceļot kāju augšā", vai paceļot pēdu - "kāju pirksti augšā, pēda pie zemes" grieza, kā ar nazi. Biju uz konsultāciju VC4, teica par muskuļu iekaisumu, biju arī uz sonogrāfiju, bet līdz pienāca mana kārta, viss bija jau pārgājis. Daktere ieteica aiziet uz magnētiskās terapijas un Ultraskaņas procedūrām, ko arī biju izdarījusi. Jau pagājis gads, bet ik pa laikam sāpes atgriežās. Darbs sēdošs, fiziskās aktivitātes nav nopietnas. Man ir 31 gads. Pie kāda specīālista lai griežās? (Pilnīgākai informācijas jāsaka, ka aukstajā laikā ir traucējumi ar kāju pirkstu apasiņošanu. Mazie pirkstiņi paliek "balti", galīgi bez asins, kāmēr tos neizmasē un nesasildi). Iepriekš pateicos par atbildi.
Atbilde:
Ar šīm problēmām labāk griezties pie neirologa
 
Jautājums:
Labdien, Dakter. Pirms nedēļas pamanīju, ka kreisās kājas augšstilba ārējā puse ir mazjūtīga. Kas tā varētu būt par kaiti? Kādu laiku pastiprināti rosījos pa dārzu, varbūt savainots kāds nervs? Paldies.
Atbilde:
Jādomā ka nervs nav savainots, bet pie neirologa jāgriežas
 
Jautājums:
Vai driikst iet uz solariju,ja ir bijushas kaju venu operacija....jo pec solarija paradijas kaju krampi ,luudzu !!!
Atbilde:
Solārijs ir diezgan kaitīgs veselībai, to atzīst visi dermatologi.Solārijs pēc operācijas ir vispār aizliegts vienu mēnesi
 
Jautājums:
Onkulim ir 90 gadu, viņam ļoti satūkuši apakšstilbi un tek ārā linfa. Vai ar šo problēmu jāvēršās pie jums?
Atbilde:
Vispirms griezties pēc padoma pie ģimenes ārsta.Iespējams tūskas ir no sirds mazspējas
 
Jautājums:
labdie, man ir tāda problēma šodien es guvu ceļgaļa traumu un tagad man ir celis uzpampis un ir stipras sāpes, ka ari es nevaru iztaisnot pilnibā kāju! Kas man varētu būt un ko man darīt? atbildi suutiit uz mailu oskars183@inbox.lv
Atbilde:
Noteikti jāgriežas tuvākajā traumu slimnīcā
 
Jautājums:
Man jau vairākus gadus sāp kājas,no apakšas-celim,izteiktāk kreisā kāja un piepampst potītes rajonā,it sevišķi nakts periodā.Esmu pārbaudījusies pie visiem iespējamajiem speciālistiem,ar vēnām nekādu problēmu neesot.Kā arī esmu izmēģinājusi dažadas ķermeņa procedūras,masāžas,smēres un zāles.Kompresijas zeķes nelīdz,visa veida stipruma pakāpes ir izmēģinātas.Vairs nezinu kur meklēt palīdzību un kā iespējams atrisināt šo manu problēmu!Būšu pateicīga par jebkādu info.
Atbilde:
Griežaties pie traumatologa,iespējams ir locītavu deformācija, vai kāda cita locītavu saslimšana
 
Jautājums:
labdien! man jau gadu uz labās kājas pēdas spilventiņa ir tādi daži ādas sacietējumi ar tukšu vidu, vakaros tie arī sāp, līdzīgas varžacij, bet tās nav varžacis, mērcējot ūdenī tās piepamst un paliek lielākas un baltas...es ikdienā staigāju uz augstiem papēžiem...kā ārstēt šos sacietējumus?
Atbilde:
Noteikti griežaties pie pēdu aprūpes speciālista
 
Jautājums:
Kāpēc kājas paliek tumši zilas,kaut kājām ir silti.
Atbilde:
Iespējams ir mikrocirkulācijas traucējumi.
 
Jautājums:
Labdien!Priecaasos,ja atbildeesiet uz manu jautaajumu.Peec veenu operaacijas,taa gan bija 6 gadus atpakal VC4 ,esmu aktiivi atsaakusi nodarboties ar sportu.Gan velo brauksana,gan skriesana.Juutu,ka vakaros kaaju apaksstilbi ir mazliet piepampusi,juutama noguruma sajuuta.Uz kaajaam ir paraadiijusies atkal citi veenu mezgli,jaateic gan,ka jau labu laiku pirms sporta.Vai ir iespeejams aptiekaa bez receptes iegaadaaties kaadu no medikamentiem,kurs siis sajuutas vareetu mazinaat?Piebildiisu,ka nedziivoju LV. Jau ieprieks liels paldies par atbildi un,lai veicas darbaa! Ar cienu, Linda
Atbilde:
Kad būsiet Latvijā, noteikti atnāciet uz konsultāciju un veiksim vēnu sonoskopiju,varbūt pietiks tikai ar kompresijas zeķu nēsāšanu pie lielākas slodzes.Bet precīzi visu pēc konsultācijas
 
Jautājums:
uz roku augšstilbiem plīst sīkie asinsvadi,ne sāp ne niez ,ne struto.vienkārši neregurāli sarkani plankumi. par;adās un pēc kāda laika pazūd?
Atbilde:
Vispirms būtu ieteicams griezties pie dermatologa
 
Jautājums:
Man bija mazliet pietukusi limfa cirkshnja apvidu.Veica operaciju,kur panjema biopsiju no pietukushas limfas,rezultati bija labi,bet tagad ta ir pietukusi bumbulja veida un ari apkart tam.Tas ir ciets un zilgans un nemazinas,kaut gan pec operacijas jau pagajushas 3 nedeljas.Ko darit? Iveta.
Atbilde:
Griezties pie operējošā ķirurga
 
Jautājums:
Labdien.mani moka durieni ikros,dazreiz pat var redzet ka ikrs pulse un sajuta ka iekseja vena kautkas iesprudis un pec pulsesanas pat tada sajuta ka trukst skabekla un paliek slikta dusa.Man 42gadi,arejo venu nav,darbs uz kajam.
Atbilde:
Griežaties pie neirologa, iespējams problēma ir mugurkaula lejasdaļā
 
Jautājums:
Labdien. Gribēju jautāt tādu lietu. Regulāri nodarbojos ar hokeja spēlēšanu un pirms kāda laika parādījās tāds neliels bumbulis pie potītes (apmēram 1 pirksta biezuma augstumā virs potītes). Viņš ir tāds vidēji ciets, bet nesāp, arī tad ja uzspiež. Vai tas ir kaut kas nopietns jeb vienkārši nospiedies no slidām un ir atrisināms ar kādu smēri?
Atbilde:
Lai atbildētu uz šo jaut. jums vajadzētu uztaisīt ultrasonogrāfiju šai zonai!
 
Jautājums:
Sveiki! Pirms 8 gadiem, grūtiecības pēdējā mēnesī man tika konstatēta dziļo vēnu tomboze ar trobiem kājas augšstilbā un un iegurnā. Šobrīd nekādas īpašas zāles nelietoju - vien rudeņos un pavasarī izdzeru pa kastītei "detralex" vai "flebodija". Kāja gandrīz katru vakaru ir pavisa nedaudz pietūkusi, ar smaguma sajūtu. Darbs sēdošs, fiziskās aktivitātes drīzak nav neka ir (lai gan pēdējā laikā esmu atklājusi sev nūjošanas prieku - kādus 2 vakarus nedēļā pa stundiņai). Mans jautājums - vai manā gadījumā drīkst iet iz limfrodrenāžas procedūrām? Paldies
Atbilde:
Pirms apmeklējat limfodrenāžas procedūras atkārtojiet USS izmeklējumu bojātiem vēnu posmiem- ja sašaurinājums pārsniedz 30%, tad limfodrenāžu taisīt nedrīkst.
 
Jautājums:
Labdien!Pirms 3 gadiem man bija dziļo vēnu tromboze, kā rezultātā ir bojāti dziļo vēnu vārstuļi. Ārsts teica, ka visu mūžu jānēsā kompresijas zeķe. Nēsāju kompresijas zeķubikses visus šos gadus, kā no rīta uzvelku, tā vakarā novelku, dienu dienā. Līdz ar to visus šos gadus es esmu atteikusies no, it kā, vienkāršām sadzīves lietām, piem. vasarā ģimene un draugi dodas atpūsties uz jūru vai kādu ezeru, bet es palieku mājās, jo ko gan es darīšu pie jūras, ja nevaru novilkt savas zeķubikses. Esmu lasījusi, ka vēnām patīk peldes un staigāšana pa smiltīm. Jautājums-vai zeķubikses drīkst kādu dienu arī neuzvilkt, piem, lai nopeldētos jūrā vai aiziet uz baseinu, vai arī 30* karstumā, utt.? Ir tā, ka visi gaida vasaru, bet es par to domāju ar šausmām, jo atkal lielāko laiku pavadīšu mājās.
Atbilde:
Protams ka drīkst peldoties tās novilkt! Rekomendēju atkārtot DuplexUSS vēnām, lai pasekotu līdz trombu stāvoklim- ja tie tilpumā samazinājušies, var kompresijas zeķes valkāt ar pārtraukumiem!
 
Jautājums:
labvakar.vēlējos uzprasīt kādi iemesli varētu būt tam,ka uz kājas augštilba kādus apm.15cm virs ceļgala kur muskulis,ir parādījusies tāda kā bedrīte uz iekšu.
Atbilde:
Saistaudu defekts, nepieciešama USS izmeklēšana mīkstajiem audiem1
 
Jautājums:
Labdien,man jau 23g.vecuma paradijas uz augsstilbiem,tadi ka zirneklatikla izskata tumsi asinsvadi,bet tagad man ir 30g un jau ir uz visam kaju dalam.Esmu 2 meitinu mamma.Pie kadiem specialistiem man jagriezas un vai vispar to var izarstet un likvidet. Es jau 5gadus nevelkaju svarkus,del smalkajiem,tumsajiem asinsvadiniem!
Atbilde:
Sīkais asinsvadu tīklojums, par ko Jūs sūdzaties, ir kosmētisks defekts, kas ir viegli labojams. Jums ir jāgriežas pie vēnu ārsta- flebologa. Ārsts veiks ultasonogrāfijas izmeklējumu vēnām, lai pārliecinātos ka ar dziļajām vēnām viss ir kārtībā un likvidēs nevēlamo asinsvadu tīklojumu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir limfostāze, biju uz saitēšanu un limfodrenāžu, pēc tam man piemeklēja kompresijas zeķes, tagad ir pagājis jau vairāk nekā pusgads un man sāk uz kājas parādīties brūni pleķi un kāja sāk vairāk sāpēt..no kā tas varētu būt?un kā rīkoties?
Atbilde:
Noteikti jādodas pie flebologa, lai veiktu vēnu USS doplerogrāfiju!
 
Jautājums:
Labdien, Pirms 4 mēnešiem man tika veikta putu skleroterapija. Šobrīd parādījies diskomforts ceļa locītavas apvidū, ir apsārtis un silts, nedaudz niez. Salīdzinoši ar otru veselo kāju , ārstētā kāja izskatās piepampusi. Vai tas ir pārejoši, jeb ir radusies kāda problēma?
Atbilde:
Mēs Jums ieteiktu obligāti griezties pie ārsta, lai klātienē varētu izvērtēt Jūsu vēnu stāvokli.
 
Jautājums:
Kad pēc vēnu operācijas var uzsākt fiziskas aktivitātes, piemēram, iet uz trenažieru zāli, intensīvu vingrošanu. Vai to var darīt arī tad, kad ir vēl jāvalkā tā zeķe?
Atbilde:
Tas atkarīgs no operācijas metodes un operēto maģistrālo vēnu skaita. Pēc klasiskajām vēnu operācijām stingri jāievēro 1mēn.režīmu! Pēc lāzeroperācijām parasti pēc 2ned. var sākt aktīvākas sporta nodarbes. Kompresijas zeķes jāvalkā 1 mēn.,ar sportu var nodarboties arī ar zeķi kājā.
 
Jautājums:
Labdien!Man jau kadus 2 menesus sap viena kaja,biju pie flebologa konstateja dzilo venu trombozi,paarstejos stacionara pec 5 dienam izrakstija!pagaja 2 dienas saka pamt un sapet otra kaja,ari tur atrada trombus.Flebologs izrakstija zales un zekes teica lai lietoju un viss...,bet tagad jau 3 reizi esmu slimnica un man kaju pirksti ir zili melni ar culam un dedzinosas sapes.Bet neviens neko ta ari nesaka.
Atbilde:
Tas nozīmē ka jums ir progresējoša dziļo vēnu tromboze ar sarežģījumiem(čūlas)- nepieciešama specifiska ārstēšana ar asins šķīdinātājiem! Lok. ārstēšana čulām!To veic vēnu slimību centros ambulatori! Rekomendēju Dr.A.Kušpello Veselības centrs 4.
 
Jautājums:
Labdien! Vēlējos rast kādu skaidrību savā problēmā! Man 22 gadi. Lietoju hormonālās tabletes (jau 10mēn.). Kopš septembra sākās problēmas ar labo celi. Veikti jau daudzi izmeklējumi un iespējams, ka ir labā ceļa patellas saites tendinits.(Tikai maijā tieku uz magn.rezonansi). PROBLĒMA: no ilgas sēdēšanas skolā piepamst labais apakšstilbs (bet potīte nē), tieši zem ceļa ikrs liekas tāds liels, ciets, kā būtu pilns ar kaut ko, jūtu, ka tikai labā bikšu stara uzsēžas uz ikra. Kad pēc skolas sāku staigāt, tad it kā paliek vieglāk un mazāks tas piepampums un tad tikai mājās atguļoties kājas atgriežas iepriekšējā(normālajā, ērtajā) stāvoklī. Pietūkums parādās tikai pēc ilgās sēdēšanas. Nesen sāka sāpēt labais dibena vaigs. Tāda kā nospiesta nerva sajūta - mazliet nejūtīgums, tirpšana tikai labajā dibena vaigā. Laikam arī no tās ilgās sēdēšanas. Ģimenes ārsts izrakstīja Neurorubine (it kā sēžas nervam). Tātad vēlējos uzzināt: vai pie labās kājas apakšstilba pampšanas vainīga varētu būt labā ceļa vaina VAI arī no ilgas sēdēšanas sēžot man kaut kas nospiežas labajā augšstilbā,dibenvaigā un tādēļ pietūkst apakšstilbs VAI arī tā tomēr ir kaut kāda vēnu vaina, vai kaut kas ar limfatteci? (Esmu veikusi doplerogrāfiju - viss esot kārtībā). Liels paldies jau iepriekš!
Atbilde:
Ja Jūs esat veikusi doplerogrāfiju un tur patiešām viss ir kārtībā, tad mēs iesakām griezties pie traumatologa, jo pampums kājā varētu būt saistīts arī ar ceļa locītavas problēmām (ne ar tendinītu, bet citām). Kas attiecas uz nejūtīgumu un tirpšanu dibena vaigā, tad tam visticamākais iemesls ir jāmeklē mugurā. Ieteiktu griezties pie vertebrologa.
 
Jautājums:
Labdien.Man ir 40 gadi. Strādāju naktī un darbs ir uz kājām. Kājas līdz potītei naktī piepamst, uztūkst pirksti, tad sāk niezēt un aiz sāpēm nevar kāju pielikt pie zemes. Pirksti paliek zili. Varbūt varētu ieteikt, kādu smēri? Kas tas varētu būt, kas mani moca? Ļoti gaidīšu atbildi.
Atbilde:
1)jāveic kāju vēnu duplex USS, 2)jāapmeklē flebologs,turpmākā ārstēšana atkarīga no izmeklējuma rezultātiem
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 26 gadi un ir paplašinātas vizuāli redzamas lielās vēnas uz apakšstilbiem, tās ir nesāpīgas, bet izskats nav, tas labākais. Manam tēvam un brālim arī ir šīs paplašinātās vēnas. Sakiet vai, tas varētu būt iedzimts un kā vajadzētu rīkoties? Ar cieņu! Paldies.
Atbilde:
Jā,jādomā par iedzīmtu vēnu varstuļu bojājumu,nepieciešama flebologa konsultācija
 
Jautājums:
Labdien, dakteri! Biju uz kāju vēnu Duplex USG. Slēdziens ir šāds: Abu kāju maģistrālās vēnās patoloģiju nekonstatē. V. saphena magna dxt. segmentāra vārstuļu mazspēja ceļa locītavas rajonā ar varikozi paplašinātu perifērisku zaru, kas komunicējas ar v. saphena parva dxt. Mani visvairāk satrauc tieši vārstuļu mazspēja ceļa locītavas rajonā. Ko Jūs rekomendētu? Kā var novērst šo vārstuļu mazspēju? (Vai tiešām var palīdzēt tikai putu skleroterapija, jeb varbūt pietiek tikai ar kompresijas zeķu valkāšanu un peldēšanas nodarbībām?) Liels paldies par atbildi jau iepriekš!
Atbilde:
Putu skleroterapija slēgs bojātos vēnu posmus,izārstējot šo zonu.Kompresijas terapija tikai saglabās esošo vārstuļu bojājumu bez pasliktinašanās,tikko pārtrauksiet zeķes valkāt,slimība progresēs.
 
Jautājums:
Vai smēķēšana var ietekmet kāju vēnu izplešanos, un ja tā ir kādas sekas ja es turpinu pīpēt, man 20 gadu, pīpēju jau gandrīz 3 gadus!
Atbilde:
Var ietekmēt,sekas ir vēnu vārstuļu bojājums ar sekojošu varikozes veidošanos.
 
Jautājums:
Labdien! Vakar aizgāju gulēt nebija nekādu problēmu ,kāju nebju nekur atsitusi... no rīta pamodos un kājus vairs nevar pielikt pie zemes. Precīzāk ,labās kājas īkšķa ''spilventiņu''. Radās piepampums un īkšķi arī nevar pakustināt.
Atbilde:
Iespējams Jūms ir sākusies podagra,dodaties pie ģimenes ārsta.
 
Jautājums:
Sveiki! Man 32 gadi, divu meitu mamma-2 un 3 gadi vecas. Peec otraa beerna dzimsanas diezgan biezi nomoka saapes kaajaas,visvairaak naktiis. Rajonaa no peedas liidz celim smeldz, sajuuta,ka buutu loti nogurusas kaajas,no riitiem pamostos jau ar itkaa sagurusaam kaajaam. Vairaak itkaa saapes ikros,bet reizeem smeldz ap potiiti un peedas virspusee. Liekaa svara nav, vizuaali arii nav pietuukusas,gruutnieciibas laikaa nebija probleemu ar kaajaam vispaar. Gimenes aarste izrakstiija Plebodija 2 ned, bez izmainaam. Bija sajuuta,ka vinja iisti nezin,kas pie vainas,bet nosuutiijumu arii neiedeva. Gribeetu vismaz zinaat,pie kaada speciaalista man buutu jaadodas un cik maksaatu saada viziite pie jums bez nosuutiijuma? Liels paldies!!
Atbilde:
Tiešām Jums būtu nepieciešam Flebologa konsultācija ar DuplexUSS izmeklējumu kāju asinsvadiem. Pie mums VC4- tas kopā maksā 25Ls.
 
Jautājums:
Uztaisija kaju venu doplerografiju, esot venu varstu nepietiekamiba, ko tas nozime, un ka to arstet?
Atbilde:
Tas nozīmē, ka daļa asiņu plūst pretējā virzienā radot sastrēgumu vēnu sistēmas apakšejos posmos un pasliktinot vielmaiņu apakšstilba audos. Ārstēšanas taktika ir atkarīga no vārstuļu bojājuma pakāpes, sākot no ikdienas režima, profilaktiskiem pasākumiem lidz pat kompresijas terapijai un operācijām. Jums nepieciešama flebologa konsultācija(paņemiet līdz izmeklējumu)>
 
Jautājums:
Labdien, Gerkes kungs! Man ir hronisks potītes iekaisums, ar ko es mokos jau gadus septiņus. Potīte sāp un ir vairāk vai mazāk sapampusi visu laiku. Ir bijuši periodi, kad ir vieglāk, kad pat varu krosiņu paskriet un kurpes uz nelieliem papēdīšiem uz neilgu laiku uzģērbt, bet lielākoties staigāju pieklibojot. Rentgens ir taisīts trīs reizes, protams, kauliem nekas nekaiš. Vaina ir saitēs, mīkstajos audos. Līdz šim dakteri man ir teikuši likt kompreses, ledu, nosiet kāju, nestaigāt. Esmu izgājusi vairākus terapijas kursus. Dakter, piedodiet lūdzu, bet pareizos nosaukumus īsti naatceros - magnētterapija, infrasarkano staru sildīšana. Bet tas viss tikai nedaudz atviegloja potīter stāvokli. Lai izārstētu, ir vajadzīgas injekcijas. Diemžēl es tagad atrodos Īrijā bez iespējas atgriezties dzimtenē uz ārstēšanu, tāpēc mēģinu darīt, ko varu te. Man ir vajadzīgs profesionāļa padoms, lai varētu vietējos ārstus ievirzīt pareizajā gultnē. Tāpēc es vēlos jums kā savas nozares speciālistam pajautāt, kādu preparātu hroniska iekaisuma gadījumā vislabāk jāinjicē? Cik dienu kurss tādam ielaistam iekaisumam būtu vēlams un kāds ir ieteicamais injekciju intervāls? Jau iepriekš sirsnīgs paldies Jums, Gerkes kungs, par manas problēmas izskatīšanai veltīto laiku un pūlēm!:) Ar cieņu, Mārīte dzordzameita@yahoo.com
Atbilde:
Ja iet runa par locītavas iekaisumu- tad locītavā parasti tiek injicēts steroīdpreparāti(Dexazon, Kenolog), intervāls ir 1x nedēļā1 Parasti kopā ar to injicē anestezējošu vielu(lidocainum). Kopējais kurss parasti ir 3-4 injekcijas locītavā!
 
Jautājums:
Labdien,jau kādu laiku atpakaļ aptuveni gadu ievēroju,ka brīdī,kad ir uzbudinājums vai seksa brīdī man sāk sāpēt kreisā kāja zem ceļgala kautkur aiz ikriem.Man ir problēmas ar muguru,vai tas varētu būt no tā(šaurs mugurkaula kanāls)bet gribētu likt uzzsvaru,ka ikdienā nesāp,bet tikai tad kad ir uzbudinājums.paldies
Atbilde:
Jā, tā var būt, jo iespējams sexa laikā, sasprindzinat šo mugurkaulāja zonu, saspiežot nerva saknīti, kas nāk ārā no mugurkaulāja kanāla. Vai arī neapzināti sasprindzinat kreiso apakštilbu, pārslogojot muskuli.
 
Jautājums:
Labdien! varbūt varat ieteikt ko darīt, ka kāja ir uzpampusi no cirkšņa līdz pēdai. Āda ir normālā krāsā, nav zilgana. Gaidām rindu uz vēnu izmeklēšanu, bet ko darīt līdz ārstēšanas uzsākšanas brīdim, jo ir sāpes, grūti staigāt utt. Vai drīkst kāju nosaitēt ar elastīgo saiti, lai mazinātu tūsku? Paldies
Atbilde:
Ja problēma ir saistīta ar vēnu pataloģiju, tad noteikti rekomendēju izmantot elastīgo kompresijas saiti! Ja kāja ir pietūkusi visā garumā, tas norāda uz nopietnu patoloģiju, cenšaties tikt pie ārsta max ātri!
 
Jautājums:
Sveiki. Man uz muguras pie mugurkaula ,aptuveni muguras vidusdaļā kādu laiciņu jau ir tādds zilgans ciets bumbulis. Ja pieskaros viņam,noberžu pret kaut ko.. tad ļoti sp. Dedzina ne tika išo bumbuli,bet vairak,lielaku muguras daļu. Kas man būtu jādara? kas tas īsti ir?
Atbilde:
Iespējams tā ir Neirinoma vai neirofibroma - ar nervu saistīts veidojums. 1)jāveic USS izmeklējums šai zonai, un atkarība no atradnes griezties pie ķirurga vai neiroķirurga!
 
Jautājums:
labdien! ja ir parādījusies kāju apakšstilba taisnā kaula nieze, vai tas var brīdināt par vēnu saslimšanu? Anna, 40 gadi
Atbilde:
Īsti nesapratu terminu-"taisnā kaula nieze"? Vai domājāt ādas niezi apakšstilba priekšpusē? Nepieciešama Ādas ārsta konsultācija.
 
Jautājums:
Labdien, man 43 gadi. Strādāju skolā, nēsāju vidēji augstus papēžus, dejoju tautas dejas. Nesen sāka sāpēt kāju pptītes, kad atrodos miera stāvoklī, atpūšoties. Pie slodzes viss OK. Izskatās, ka nedaudz piepampis zem potītēm, smērēju ar Arnika un Fastumgelu, bet nepāriet. Ko jūs ieteiktu?
Atbilde:
Veikt Podometriju pēdām, nosakot, vai nav locītavas vai pēdas kaulu deformācija, mainīt apavu modeli ikdienas valkāšanai.
 
Jautājums:
Man ir 53 gadi. Kādus trīs mēnešus atpakaļ man piepampa kreisās kājas pirkstu spiventiņi. To jūt ka staigā ar plikām kājām . Apavos to nejut. Kad sēžu pampums dezina.
Atbilde:
Nepieciešama Flebologa konsultācija.
 
Jautājums:
labdien! Diemžēn, nekur neatradu atbildes par šādu jautājumu: man ir diagnosticētas vieglas varikozās vēnas, operāciju neesmu veikusi, nepietiek līdzekļu. ārsts izrakstīja zeķes, kas obligāti jāvalkā, sevišķi vasaras karstumā. vai tiešām nav citu alternatīvu, ka pasargāt kāju vēnas un izskatīties sievišķīgi un cilvēciski? Piemēram smērējot atvēsinošus gēlus, detraleks vai zeķes ar vaļējiem purngaliem, lai var uzvilkt vasaras apavus?
Atbilde:
Ja Jums ir piedāvāta vēnu operācija un Jūs to neesat veikusi, tātad Jūsu vēnu stāvoklis ir tāds, ka kompresijas zeķes patiešām ir jāvalkā visu laiku. Citu variantu nav. Labā ziņa ir tā, ka ir pieejamas kompresijas zeķes arī ar vaļējiem purniņiem.
 
Jautājums:
Man divas nedēļas pēc vēnu operācijas abām kājām virs potītes vēl nepazūd zem ādas sacietājumi, kas sāp, it sevišķi, ja darbā ilgi jāsēž. Vai var uz tām vietām smērēt Hepagēlu, un vai tas palīdz ?
Atbilde:
Sacietējumi pēc operācijas varētu būt, tiem ar laiku ir jāpazūd. Varat smērēt arī hepagēlu.
 
Jautājums:
Mēnesi atpakaļ tika veikta gūžas operācija,naktīs drausmīgi kāju rauj krampji, vai tas ir normāli un ko varētu darīt?
Atbilde:
Gūžas locītavas operācijas ir liela apjoma operācijas ar augstu trombožu risku. Jums obligāti ir jāgriežas pie vēnu ārsta- flebologa, lai pārliecināto vai vēnā nav trombi.
 
Jautājums:
Labdien!Man jau ilgu laiku ir venu zilumi uz kajam ,sak paradities vairak "zirneklisu".Biezi ir velkosa,dedzinosa sajuta kajas...Loti biezi salst kajas un rokas,roku pirkstu nagi pat paliek zila krasa...loti biezi jutama tirpona plaukstas...Mans dzives veids ir aktivs,darbs nav sedoss...pie kada specialista man griesties?
Atbilde:
Sīkais vēnu tīklojums ir kosmētisks defekts, kas ir viegli likvidējams. Velkošo sajūtu kājās arī var radīt vēnu problēmas. Lai atrisinātu šīs problēmas Jums ir jāgriežas pie vēnu ārsta flebologa. Kas attiecas uz pārējiem simptomiem, tad es ieteiktu griezties pie neirologa.
 
Jautājums:
Ir plaušu audzējs ar MTS.Āpmēram 2 mēnešus atpakaļ atklāja lb kājas dziļo vēnu trombozi,bet nesen tā parādījās arī kreisajā kājā.Tagad abās kājās ir tūska.Īpaši pēdas virspusē,izspiedušies arī sīkie asinsvadiņi un ap īkšķi veidojas tumšs ļoti sāpīgs apsārtums.Pēdu sāpju dēļ nav iespējams pastaigāt un uzvilkt kompresijas zeķi. Pašlaik vērojam atsevišķās vietās apsārtumus arī uz roku augšdelmiem un sajūtam mazus mezgliņus apakšdelmu asinsvados.Pēc flebologa ieteikuma lieto Orfarin 3 un sāpošās vietas smērējam ar Fastumgel (vērojam sārtuma samazināšanos), no pretsāpju līdzekļiem lieto Tramadol 100mg,reizēm Doltard. Vēlamies uzzināt, cik ilgi var lietot Fastumgel un vai ir kādi citi gēli tikpat iedarbīgi. Tāpat arī par pretsāpju līdzekļiem. Cik ilgi tūska var turpināties? Un vai var pie stiprām sāpēm un tūskas lietot kompresijas zeķi un mēģināt staigāt?
Atbilde:
FastumGel var lietot ilgstoši, bet rekomendēju nomainīt uz Hepagel.Tūska saglabāsies tik ilgi, kamēr būs tromboze(neaizmirstiet par MTS). Staigāt vajag, cik var!Tramadols pielīdzināms pusnarkotiskiem preparātiem(var nopirkt Tramadola plāksterus-ilgāks darbības laiks), kompresijas zeķes var aizstāt ar elastīgām saitēm(maigāk uztīt,lai nesāp).
 
Jautājums:
Labdien! Esmu jauniete, man ir 19 gadi. Es vasarā 2 reizes biju staigājusi basām kājām, kad tiešām zeme bija auksta un mitra! Man personīgi kājas parasti nesalst, patīk iet vaļīgiem apaviem, īpaši nedomājot par siltumu! Un tad pēc šīs pēdējās pastaigas sajūtu,ka labās kājas īkšķis piepampst un paliek karsts/silts. Jutu arī sāpes, domāju,ka tas no vēsuma,kurā tikko bija pēdeas, bet pāries. taču viņam pa reizēm tas notiek arī biežāk. taču tagad esmu pamanījusi,ka gar īkšķa malu visā garumā ir it kā izplūdis asinsvads. tā kā asinsizplūdums venā. vai tā varētu būt? vai varbūt asinsvads ir plīsis? Lūdzu palīdzēt rast atbildi :)
Atbilde:
1)īkšķa pamatlocītavas iekaisums? 2)ādas vēnas plīsums ar asinsizplūdumu Jādodas pie ģim.ārsta, tālāk nosūtīs pie speciālista
 
Jautājums:
Labdien,man labais kajas apaksstilbs resnaks ka otrs,dazreiz sap pie potites,tikusas izmekletas venas,sonografija konstateja ka nenosledzas cirksna vena.Vai tas ir iemesls?
Atbilde:
Var būt, pamēģiniet elastīgās saites-ja samazinās tad jāpāriet uz kompresijas zeķēm, un pēc 6mēn. jāatkārto DUPLEX USS kāju vēnām
 
Jautājums:
Sveicināti, vīram uz pēdas augšējās daļas starp potīti un mazo pirkstu ir izveidojies ciets bumbulis, nav liels bet mazāks arī napaliek!Sakiet lūdzu pie kāda ārsta jāgriežās, vai arī tas pāries pats no sevis?Paldies!
Atbilde:
Sākumā jāiztaisa ultrasonogrāfija šim rajonam(ģim. ārsts var nosūtīt)
 
Jautājums:
Labdien. Vēlos lūgt Jūsu palīdzību.Apmēram mēnesi man sāp kāju ceļgali. Pie pietupšanās, pie smagumu celšanas, pie kāpšanas pa trepēm. Bet burtiski divas, trīs dienas pietupties ir gandrīz neiespējami.Darbs man ir stāvošs-13 stundas uz kajam.Kad uz nakti ceļgalus nosienu ar elastigo saiti, kļūst vieglāk. Bet tā jau nevar turpinaties mūžīgi. Kāpēc tā sāp celīši? Kur man griezties? Paldies-KRISTīNE.
Atbilde:
Jums noteikti jādodas pie Reimatologa un Traumatologa-ortopēda-tas var būt artrīts!
 
Jautājums:
Uz kājām ir asinsavadiņu tīklojums, vakaros smeldz un ir grūti aizmigt. Reizēm arī piepamst, biežāk vakaros.Ko darīt,ar ko būtu jāsāk?
Atbilde:
doties uz konsulāciju pie flebologa
 
Jautājums:
Labdien! Man pedējā laikā ir ļoti sapampušas kaju potītes un sāpes,ir arī liekais svars,sakiet vai var ko darīt mājas apstākļos. Jau iepriekš pateicos.
Atbilde:
Kontrastdušas kājām no rīta un vakaros,sabalansēt šķidruma daudzumu,masāžas kājām,sedēt ar piepaceltu kājgali par 10-15 cm.
 
Jautājums:
navLabdien! Man ir 19g. Es uz kājam pavadu 5-8h dienā un es nodarbojos ar sportu 1h katru dienu, pēc nodarbošanas atnāku mājās un uz pēdas augšējas daļas ir izpiedūšas vēnas 0,4-0,6mm , bet kājas nesāp , nekas nesāp, bet nepatīk ,ko tik lielas ir vēnas. Paceļot kājas nolieku uz mīksta krēsla , tad vēnas paliek mazākas. 1)Es gribētu uzzināt kas ir jādara lai vēnas neizpiestos tik traki ārā? 2)Kas notiks vecumdienā ar vēnām? 3)Vecumdienās kājas sāpēs? 4)Vēnas var pārsprāgt no šādas slodzes? 5)Kas ir jāed, lai vēnas mazāk izpiestos? 6)Vai ir kaut kādi paņēmieni, lai vēnas mazāk spiestos arā?
Atbilde:
1)pie fiziskas slodzes valkajiet Ipak.kompresijas golfus(70-140 den), 2)ja lielajās kāju vēnās patoloģijas nav,tad nekas, 3)vecumdienās sāpes kājās var būt no dažādām saslimšanām, 4)nevar, 5)augļi,dārzeņi kā šķiedrvielas, 6)nav
 
Jautājums:
Labdien!!!Esmu diabētiķis ļoti vakaros pamst kājas līdz pašiem ceļgaliem esmu cilvēks gados!pie kāda speciālista vajadzētu griesties ar manu peoblēmu???
Atbilde:
Jāgriežas pie Flebologa, tad tiks taisīts DuplexUSS izmeklējums iemesla noteikšanai.
 
Jautājums:
Labdien! Manai mātei ir ilgstoši sapampušas kājas no ceļgala uz leju,it kā nesāp, bet tagad sāk aizmugurē suloties.Ko Jūs ieteiktu darīt, pie kāda speciālista griezties?Paldies par atbildi!Dace
Atbilde:
Jādomā, ka ir tā saucamā limfostāze ar limfas izdalīšanos caur ādu. Jāmeklē iemesls-jāveic DuplexUSS izmeklējums kāju asinsvadiem, jāgriežas pie Flebologa.
 
Jautājums:
Labdien! man ir 27 gadi, jau 14 gadus nodarbojos ar rokasbumbu, Ir problēma, ka ir ļoti palielināti kāju ikri, lai gan speciāli tos netrenēju, tagat sāk parādīties problēma, ka bieži vien sāp kājas tieši ikru rajonā, pamazām sāk izspiesties vēnas, vēl nav izspiedušās, bet var redzēt, ka ir ļoti pietuvinātas ādai, un var cauri redzēt zilos asinsvadus. ir arī tāda sajūta, ka tas kas rada sāpes ir tās vēnas! Kā lai izvairās no vēnu problēmas, kā arī vai kaut kādā veidā var nodzīt mazākus kāju muskuļus?Paldiess
Atbilde:
1)jāsamazina slodze uz kājām,2) jāveic DuplexUSS izmeklējums kāju vēnām - tikai tad var precīzi pateikt par sāpju iemeslu un ārstēšanas veidu.
 
Jautājums:
Man uz ādas ir balti plankumiņi- uz kājām. Tie parādījās pēc otrām dzemdībām un sākumā bija sajūtu, ka kāds rāpo pa ādu, taču laikam nē, un pēc tam parādījās šie pleķīši, kas paliek ar vien vairāk. Biju pie ;ādas speciālista, teica ka ir sēnīte, taču izlietojām visu, nekas nelīdz, Kas tas varētu būt un kā var līdzēt?
Atbilde:
Jādomā tomēr par ādas saslimšanu, saistības ar ķirurģiju te nav. Bojātie, depigmentētie ādas laukumi tādi arī paliks, jāturpina periodiska novērošanās pie Dermatologa
 
Jautājums:
Labdien, manam tēvam kopš 2010. gada novembra sākušās problēmas ar labo kāju, viņam pēdējā laikā parādījušās velkošas sāpes labās kājas aug sstilbā, tādas sāpes, ka grūti paiet vai pabraukt ar riteni, mazliet jāatpūšas un tad atkal var turpināt ceļu, 70 gadus vecs, kas tā varētu būt par slimību, jeb uz kādu slimību tas norāda? Paldies
Atbilde:
Varianti: 1)ateroskleroze ar artēriju sašaurinājumu un nepietiekošu asins pieplūdi kājas audiem; 2) mugurkaulāja jostas - krustu starpskriemeļu disku bojājums ar spiedienu uz nervu saknītēm. Pirmajā gadījumā nepieciešama asinsvadu ķirurga kons., otrajā gadījumā Neirologa kons.
 
Jautājums:
Sveicinati! Ja man uz kajam paradiijies diezgan izteikti redzams venu tiklojums, man butu jagriezas pie arsta vai ari tas nav nekas traks? Paldies!
Atbilde:
Protams, jo jāizvērtē vai nav sākusies vēnu vārstuļu mazspēja-nepieciešama DuplexUSS izmeklēšana.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija DZ.V.T.(pirms 2gadiem)visas kājas garumā,tagad pacelī trombu" atliekas"palikuša.Vakaros ik pa laikam sāp,velk,rauj abu kāju aizmugurē.Dažreiz virs ceļa vai zem tā.Sakiet lūdzu,vai tas saistīts ar kāju vēnām?Kreisai kājai asins rite vis ok,bet tā virs potītes ir drusku uzpampusi.Paldies!
Atbilde:
Jā, tas saistīts ar nepietiekošu asins plūsmas ātrumu trombozētās vēnas posmos. Nepieciešama kompresijas zeķu valkāšana ikdienā, venotoniķu lietošana, fiziskas aktivitātes, kontrastdušas vakaros kājām.
 
Jautājums:
Deg pedas
Atbilde:
Neirologa kons.
 
Jautājums:
Labdien! Nu jau ilgstosi stradaju par pardeveju. Pavadu uz kajam apm 12-14 st diena. Pedeja laika stradaju diennaktis, bet pa laikam apsezoties. Ir ari problema ar lieko svaru. Nesen paradijas promlema ar kaju pietuksanu. Piepampusas ir potitesun pedu augseja dala lidz pirkstiem. Kad piespiezu, tad sap. Ko Jus varetu ieteikt mana gadijuma? Ieprieks pateicos.
Atbilde:
1) duplexx USS kāju vēnām 2)kompresijas zeķes darba laikā(kompresijas pakāpe atkarībā no USS atradnes),3)T.Detralex 2tbl. dienā 30 dienas, 4)kustības,ūdens procedūras, masāžas
 
Jautājums:
Labdien. Vēlos uzzināt-man jau apmēram nedēļu stipri piepamst labā kāja, pareizāk pēdas augšējā daļa un potīte. Pēdas augšējā daļa izskatās it kā būtu pilna ar ūdeni. Visas dienas garumā man viņa sāp, pa nakti atiet, bet pa dienu atkal viss sākas no jauna..Ir bijušas reizes, kad viņa man ir pat bāla, vai nedaudz zila.Man ir stāvošs darbs. Nekad agrāk tā nav bijis, pat pie lielas slodzes vai karstā laikā.Ko jūs man ieteiktu darīt? Ar cieņu Kristīne-27 gadi.
Atbilde:
Noteikti jāpārbauda kāju vēnu stāvoklis- vai nav tromboze1 Vislabāk to izdarīs ārsts-flebologs
 
Jautājums:
Labdien, dakter! Man jau kādu laiku (apmēram 3 nedēļas jau būs) pamst kreisās kājas pēdas virsējā daļa, kājas pirksti un nu jau arī potīte. Aizgāju pie ģimenes ārsta, neko nepateica, jo nezin kas par vainu, lai turpinu kājas vannot sālsūdenī, padzeru aspirīnu utt. Ne pie kāda speciālista nenosūtīja. Esmu pieteikusies uz vēnu pārbaudi, kas būs tikai 21.jūnijā. Smērēju ziedes (Fastumgel, tad Hepagel), lieku lapas (ceļmallapas, dadžu lapas), kompreses veidā liku arī pāris vakarus uz nakti samercētu lupatiņu urīnā; kājas vairs nevannoju sālsūdenī un smēres arī vairs nesmērēju. Pa nakti tā kā atlaiž nedaudz, pa dienu atkal viss atpakaļ. Jūtu potītes daļā arī tādu nepatīkamu īdēšānu, ne īsti sāp, bet nepatīkama sajūta. Nezinu, ko iesākt, varbūt varat sniegt speciālista padomu, ieteikumu. Man ir 31 gads, darbs lielākoties sēdošais. Gaidīšu drīzu atbildi (varat sūtīt uz e-pastu: sirsna24@inbox.lv), paldies. Lai jums jauka diena! :)
Atbilde:
Vaina jāmeklē hroniskā vēnu mazspējā, precīzēt varēs pēc DuplexUSS izmeklēšanas kāju vēnām. Parasti sākuma stadijās izmanto zāles un kompresijas zeķes(140den), ja bojājums smagāks-arī ķirurģiskas manipulācijas. To nosaka flebologs
 
Jautājums:
Labdien, man ir 28 gadi, pēdējā laikā pēc hokēja trenniņa nākamajā dienā ir piepampis labās kājas augšstilba priekšējais muskulis un sāp, izskatās, ka ūdens būtu zem ādas. Ar kāpostu to noņemu, bet nākamreiz viss atkal. Kas varētu būt, sāpes ir smeldzošas!
Atbilde:
Jaskatās vai nav bijusi muskuļa trauma ar sķiedru plīsumu(USS mīkstajiem audiem), miera režims vismaz 3 nedēļas!
 
Jautājums:
Labdien!Nezinu ko darīt jau vairāk kā gadu mokos ar kāju potītēm sēžot nesāp, sāp kad staigāju uztaisīja artroskopiju( operāciju) 4 mēn.ir pagājuši bet nekas nemainās,gan sāp gan piepampušas tika taisītas arī blokādes un atkal nekas nemainījās,sulfasalazinu dzeru jau 2 mēn. nekas nemainās mendrol 16mg, un diclac pretsāpju,bet tā pat visu laiku sāp sapampums nepazūd sapampums tieši ap potītēm abās pusēs un man nekas gada laikā nav mainījies sāp kāju potītes katru dienu.Bija nodotas visādas analīzes it kā artrīts nekas 100% nav apstirinājies. Bija taisītas fizikālās,lāzerprocedūras magnētiskā proc.,un nekas nepaliek labāk.Jo man ir arī problēmas ar muguru varbūt man nospiež kādu sēžamnervu.Gada laikā es dzeru zāles katru dienu un ir izmēģinātas visādas un nekas nepaliek labāk. Nezinu ko lai daru,ko jūs ieteiktu.
Atbilde:
Veikt DuplexUSS izmeklējumu kāju vēnām, lai precizētu dziļo vēnu vārstu stāvokli!
 
Jautājums:
Man ļoti,bet itsevišķi naktī,ir karstas kāju pēdas. Es pat pamostos no tā diskomforta. Man ir bijušas 2 vēnu operācijas,esmu 40g.veca. Kādi krēmi būtu efektīvi,jo pirkts jau ir diezgan daudz,bet efekta var teikt ka nav.Palīdz tikai auksts ūdens. Paldies.
Atbilde:
Krēmi nebūs efektīvi ilglaicīgi, daudz labāk vakaros pirms gulēšanas kontrastdušas ar aukstu un karstu ūdeni abām kājām(2-3min katrai kājai).
 
Jautājums:
Labdien! Sakiet, lūdzu, vai bērna barošana ar krūti arī ietekmē vēnu stāvokli? Zinu, ka ietekmē grūtniecība progesterona dēļ, bet kā ar barošanu? bērnam 8 mēneši, apsveru domu beigt barot, jo dedzina pēdas un izpiežas vēnas.
Atbilde:
Hroniskai vēnu nepietiekamībai nav nekāda sakara ar bērna barošanai ar krūti. Prātīgāk konsultēties ar flebologu par minēto sūdzību izcelsmi
 
Jautājums:
Labvakar. 4.aprīlī man bija operācija pie Dr. Jura Rīta, pašlaik neesmu Latvijā, vēlējos viņam pajautāt vai tas ir normāli, ka kājai lejas daļā tā vieta kur bija pampups tagad ir palicis tāds kā samezglojums un tā konkrēta vieta ir apsārtusi. Paldies, Ingus Rozenfelds ingus.rozenfelds@gmail.com
Atbilde:
Acīmredzot, ir neliels iekaisums pēcoper.zonā. Vēlama ķirurga flebologa apskate.
 
Jautājums:
labdien vai pie jums var veikt hemoroidu operaciju ar thd metodi un kads ir pec operacijas atlabsanas laiks kad atgut darbaspejas
Atbilde:
Jā, mēs operāciju hemoroidiem veicam ar THD metodi. Rehabilitācijas periods ir atkarīgs no slimības pakāpes, jo atšķirās operācijā izdarītais apjoms. Parasti 1-3 dienas. Smagumus virs 10kg nevar celt 2ned.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze(labajā kājā) visas garumā.Palicis tagad pacelī trombu atliekas,komp.zeķes valkāju jau divus gadus.Otrai kājai asins rite laba,sakiet lūdzu vai kreisai kājai varu nevilkt zeķi?Paldies!
Atbilde:
Jā, komoresijas zeķe nepieciešama tikai labai kājai.
 
Jautājums:
Labdien! Ziemā salauzu potīti, jau rit ceturtais menesis, bet potīte pietūkst, kad staigāju. Kā varu ārstēt, un vai vispār kādreiz mana kāja atgūs iepriekšējo formu? dzeru detralex, eju uz magnetoterapijas procedūram. Ko vēl varu darīt?
Atbilde:
Šeit jautājums, vai jums potīte pietūkst hr.venozas nepietiekamības vai posttraumātiska sindroma rezultātā! Nepieciešama flebologa konsultācija ar DuplexUSS izmeklējumu lai noteiktu precīzu iemeslu.
 
Jautājums:
Labdien man hroniski pampst tikai viena kāja, reizēm arī tirpst, vi tas ir saistīts ar vēnām?
Atbilde:
Jā, tapēc nepieciešama duplexUSS izmeklējums kāju vēnām, uzreiz būs zināms iemesls!
 
Jautājums:
Man jau vairakus gadus sap pedas. esmu vairakkart griezusies pie arstiem, bet bez rezultatiem.Iboprofens un viss. Bet no taa neklust labak. Pie kada specialista es varetu griezties Riga?Paldies. I. Jakobsone
Atbilde:
Nepieciešama Podologa konsultācija ar podometriju(Veselības centrs 4).
 
Jautājums:
Sakiet, lūdzu, kāds iemesls varētu būt, ja kājas apakšstilbos pastāvīgi ir nogurušas, smagas, salst, ap potītēm neliela tūska. Traucēta jušana ādai, sajūta dedzinoša, spīlējoša. Ilgstoši sēdot, stipri piepamst pēdu virspuse un potītes. Pirms 14 gadiem bija tromboflebīts vienai kājai, tai pašai kājai pirms 5 gadiem sāpīgs apsārtums, piepampums. Pārbaudot vēnas un artērijas, izmaiņas nekonstatē. Kāds cits iemesls varētu būt? Kā to var izmeklēt un ārstēt?
Atbilde:
Visdrīzāk jādomā par limfātiskās atteces traucējumiem - limfostāzi. Ārstēšana parasti ir: 1)limfodrenāža, 2)vakuummasāža 3)kompresijas zeķes, 4)flebotropie preparāti(Detralex 2tbl.dienā), 5)režīms-kustības!
 
Jautājums:
sveiki! sakiet man luudzu-vai taa ir taisniiba ka peec laazer veenu operaacijas-izneesaajot beernu-veenas var atkal paraadiities???esam iirijaa-manai sievai ir probleemas ar kaaju veenaam-aarsti atsakaas ko dariit-ja veel veelamies beernu.. mans e-pasts killa333@tvnet.lv gaidu juusu viedokli! paldies jav ieprieksh!
Atbilde:
Nē, tā nav taisnība. Ja kvalitatīvi izoperē, tad recidīvu operētajās zonās parasti nav arī grūtniecības laikā!
 
Jautājums:
Sveicinaati!Veelos noskaidrot vai ir iespeejams uzlabot arii roku izskatu?-ja uz rokaam ir izspiedushies asinsvadi-apmeeram 0.5 mm. vai ir iespeejams tos likvideet?Un ar kaadu metodi-kaadas ir cenas?Vai ir iespeejams veikt arii rokaam skleroterapiju?Ja shie asinsvadi nav plaani un,ja tie ir veseli-vai pastaav iespeeja tos likvideet-lai uzlabotu roku izskatu.Veel man ir taads pats jautaajums par kaaju asinsvadiem-kuri ir veseli bet izspiedushies un rada esteetisku probleemu-tie asinsvadi,kas nav plaani-bet ir biezi,kas radushies slodzes rezultaataa vai sporta rezultaataa.Jau ieprieksh pateicos par atbildi.
Atbilde:
Roku asinsvadus mēs parasti neaiztiekam, jo atšķirībā no kāju vēnām tie ir limitētā daudzumā, var veidoties pietūkums apakšdelmos pēc kosmētiskām manipulācijām(skleroterap.,lāzerter. u.c.) Kāju vēnām nepieciešams DuplexUSS izmeklējums lai precīzi noteiktu segmentu stāvokli, pēc tā tad arī var lemt par nepieciešamo ārstēsanas metodi!
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze(visas kājas garumā)Ārstējos 1,5gadu būs gads, ka trombi izzuduši,bet ir bojāti vēnu vārstuļi.Sakiet lūdzu,vai man vēl joprojām ir jāvalkā kompresijas zeķes?Paldies!
Atbilde:
Būtu vēlams tomēr valkāt pie lielām slodzēm, statiskas pozas(ilgstošas sēdēšanas, stāvēšanas) vai lidojot!
 
Jautājums:
vai putu skleroterapiju var veikt pavasarī vai vasarā? ar cieņu, natālija
Atbilde:
Var, bet jāatcerās, ka pēc tam nedrīkst sklerotizētās zonas sauļot vismaz 2 mēnešus!
 
Jautājums:
Sveiki!Pirms nedelas Biju flebologijas centra parbauditn venas, tur pateica ka ir viss kartiibaa, tacu kaju sapes nepariet i8r tadas velkosas ik pa laikam cita vieta sap, sapes ir tadas velkosas, stiepjosas un kada bridi bari asakas sapes.Varbut velreiz vajadzetu aiziet pie flebologa un atradaities?
Atbilde:
Ja DuplexUSS izmeklējumā vēnās izmaiņas netika konstatētas, drīzāk jādomā par muguras jostas krustu daļas problēmu!Nepieciešama Neirologa konsultācija
 
Jautājums:
Labdien! Man (45) blakus potītes kauliņam pēķšņi parādījās ciets bumbulis, kuram pieskaroties, tas sāp, un ap to sarkani-zils tīklojums. Vai ir kāda ziede vai kas cits, ko varu darīt mājas apstākļos, kamēr tieku pie daktera uz konsultāciju? Un pie kāda speciālista būtu jāgriežas? Paldies!
Atbilde:
Fastum Gel 3xdienā. Jādodas pie Traumatologa un Flebologa.
 
Jautājums:
Sveiki! Es Jums vakar zvanīju ar savām kāju sapes man ir sāpes muskuli tad celi nav tā, ka vienā vietā pēc sarunas ar Jums sabijos un sazvaniju Brivibas iela flebologu Andis Rīts un biju uz pārbaudi, vinjs man apskatija vēnas ar dupleks un teica ka esot skaitas, tas nozime, ka man jāatmet vispār tādasdomas ka varētu būt ne tā ar vēnām? un jāmeklē cita vaina manām kāju sāpēm? Ar cienju, Marta. P.S. Vakar biju tā satraukusies, ka aizmirsu šos jautājumus uzdot ārstam
Atbilde:
Ja ar vēnām viss kārtībā, tad acīmredzot jāpievērš uzmanība ceļa locītavai vai muguras jostas-krustu daļai.
 
Jautājums:
Labdien. Jau ilgu laiku man pamst labās kājas pirksti un tagad arī pati pēda. Ir veikta duplekssonogrāfija. Viss bija kārtībā, profilaksei bija jāsāk nēsāt kompresijas zeķes, ko arī daru. Tomēr nekas nemainās. Paliekot siltākam laikam, pirksti sāk pamt vēl vairāk. Ir lietots arī detralex, pēc ārsta ieteikuma. Sakiet lūdzu, ko vēl varētu darīt, lai pārtrauktu šīs mocības? Paldies.
Atbilde:
Acīmredzot jums ir limfātiskās atteces traucējumi.Var pielietot vakuummasāžu, limfodrenāzu. Kompresijas zeķe būtu tomēr jāvalkā!
 
Jautājums:
Labdien,gribu pajautat,man 2 nedeljas atpakal paradijas dedzinosa sajuta aizmuguras dalai klepes puse,tad dibena puse,beidzas viss ar to ,ka nevareju apsesties uz podu,liekas ka pods tik pat ka vaross udens,aizgaju pie neirologa,rtg jostas dalai paradas skriemelju 1 mm iziesana no savas vietas.bet man ne mugura,ne kas cits nesapeja,tikai dedzinosa sajuta visas daljas kermeni,kur ada saiet kopa ar adu:klepes,dupsi. uztaisiju 6 sistemas ar manitu kopa ar dexonu.pargaja uz 4 dienam,un tagad atkal.un vel-man sausmigi sap kakla josla vidu,no pat tur kur mati sak augt,lidz starp lapstinju vidu.pat pa nakti modos,lai pagriezties uz otru pusi,tiesam,sap,pat nevaru galvu atpakal palikt,sak visa kakla tricet no sapem.nezinu,ko lai dara,pie kada arsta griesties???palidzejet ludzu.(esmu arsta paligs)un daudz ko saprotu medicina,bet ar sito problemu-neirologs ,cik saprotu ir bezjedzigs.ko lai dar?var but man kads tipa CA?adai,vai kaulam,kur un ka lai to parbauda???Paldies!!!
Atbilde:
Jums ir tīri neiroloģiska simptomātika, tomēr jādodas pie Neirologa, varbūt pamainiet ārstu!
 
Jautājums:
man darbs saistīts ar riteņbraukšanu jau daudzus gadus, bet ilgāk atpūšoties ļoti sāp kāju ikri ir veikts rengens un asinsvadu pārbaude, tur viss kārtībā. Tā nu vienīgajā brīvdienā kas man ir nedēļā nevaru sāpju dēļ ilgāk atpūsties, kāpēc tā?
Atbilde:
Hroniska muskuļu pārslodze, tie nespēj rehabilitāties! Jāsamazina slodze kāju muskuļiem!
 
Jautājums:
nu jau kadu menesi,ik pa bridim rodas dedzinosa sajuta labaja augstilba.darba un ikdiena it ka netrauce.kas varetu but pa iemeslu?
Atbilde:
Muguras jostas-krustu daļas spondiloze. Nepieciešama Neirologa konsultācija.
 
Jautājums:
Labdien. Esmu 37 grūtniecības nedēļā. Kādas 3 dienas atpakaļ pamaniju ka, kāju pirksti ir piepampuši. vai tas ir normali?
Atbilde:
Jā, grūtniecības pēdējā trimestrī var palielināties pietūkums kājās. Tas saistīts ar dzemdes palielināšanos. Rekomendēju Flebologa kons.(izslēgt dziļo vēnu trombozi), valkāt kompresijas zeķes 1.pak.(140den)
 
Jautājums:
Labdien,sakiet ludzu vai ir iespejam kautk o darit,apmeeram,0.5 mm bieziem asinsvadiem,kas izspiedushies uz rokaam?Vai ir iespeejams veikt skelroterapiju rokaam vai ir kaada cita metode kaa atbriivoties no shiem asinsvadiem.Un taads pats jautaajums man ir par asisnvadiem uz kaajaam-tumshiem-ziliem un arii apmeeram 0.5mm.Paldies!!!
Atbilde:
Var veikt diatermokoagulaciju ādas kapilāriem gan roku gan kāju zonās, tie izzudīs! Tīri kosmētiska procedūra. To veic VC4 Baltijas vēnu klīnikā!
 
Jautājums:
Sveicinati.Esu medmasa lielaka dienas dala ir uz kajam.jau labu laiku izteiti piepampst un ir sapiga kreisa kaja.Ir veikta USG kreisas kajas dzilajam venam.Diagnoze-datu par dzilo venu trombozi kreisaja kaja nav.Vai ir jadzer Detralex,un vaiir kadas citas iespejas ka izmekleties,lai noskaidrotu diagnozi?Paldies
Atbilde:
Jautājums, kas ir ar virspusējo stumbra vēnu baseinu? Vai nav vārstu nepietiekamība? Lai precīzi noteiktu iemeslu nepieciešams Flebologa kons.
 
Jautājums:
Man sāp lieli, pārbaudīju asinsriti kājās, teica, ka viss ir kārtībā. Man ir sēdošs darbs un palielināts svars
Atbilde:
Saistībā ar sāpēm ieteiktu konsultēties ar neirologu, cīnīties ar lieko svaru var palīdzēt diētas ārsts.
 
Jautājums:
Labdien.Pēc grūtniecības stipri piepampušas abas kājas,visu laiku,gan no rīta,gan vakarā, tāds tāda tūska nebija pat grūtniecības laikā.Vēnas nekur nav izspiedušās,nesaprotu,kas varētu būt par iemeslu,iesakiet lūdzu pie kāda ārsta iet,kādus izmeklējumus veikt,lai noskaidrotu iemeslu,ģimenes ārsts neko neiesaka.Bērnu baroju ar krūti.
Atbilde:
Labdien! Jūsu situācijā ieteiktu apmeklēt flebologu, kas konsultācijas laikā veiks kāju vēnu ultrasonogrāfiju un noteiks sūdzību iemeslu. Pēc vizītes būs skaidrs ko darīt tālāk.
 
Jautājums:
Izlasīju iepriekš uzdoto jautājumu par detralex.Sakiet vai tad,šīs zāles nepalīdz labāk vēnām veikt savas funkcijas un neuzlabo kājās asinsriti?
Atbilde:
Lai uzzinātu kāda medikamenta sagaidāmo iedarbību ieteiktu izlasīt tā lietošanas instrukciju. Medikamenta lietošanas nepieciešamība pacienam jāapspriež ar savu ārstējošo ārstu klātienā. Nekādā ziņā neiesaku nodarboties ar pašārstēšanos vai ārstēšanos neklātienē.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze,tagad trombi izzuduši.Pēc trombozes man ir bojāti vēnu vārstuļi.Zāles neesmu lietojusi gandrīz gadu.Sakiet lūdzu,vai profilaksei man nevajadzētu pa laikam lietot detralex(es lietoju slimības laikā),vai varbūt Jūs ieteiktu citus medikamentus?Paldies!
Atbilde:
Labdien! Neredzot Jūs nekādu medikamentozu ārstēšanu ieteikt nevaru. Neesmu dzirdējis, ka dziļo vēnu trombozi būtu jāārstē ar detraleksu. Pēc dziļo vēnu trombozes, īpaši, ja bojāti dziļo vēnu vārstuļi, cilvēki lieto kompresijas zeķes, lai izvairītos no kājas pamšanas un mazinātu atkārtotu trombožu risku. Noteiktās dzīves situācijās šiem pacientiem tiek nozīmēti medikamenti atkārtotas dziļo vēnu trombozes profilakses nolūkos, bet konkrēti kādus medikamentus turpmāk lietot tieši Jums ieteiks jūsu ārsts vizītes laikā.
 
Jautājums:
Ja es pie Jums pieteiktos uz konsultāciju,vai vienā dienā Jūs mani varat izmeklēt?. Nedzīvoju Rīgā.
Atbilde:
Konsultācija kopā ar izmeklējumu parasti aizņem 20 minūtes. Tās laikā Jums tiek iedota informācija par kāju asinsvadu stāvokli un nozīmētā tālākā ārstēšana, ja tāda nepieciešama.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 28 gadi nesen pamaniju, uz krutim ir paradijusas venas un uz krusgslu ir pankusi vena uz aru. Es neesmu stavokli un dzemdibas man bija 9 gadus atpakal. Tapat man loti pamst kajas darba dienas beigas.Tapat man nav lieka svara tapec nevaru saprast ko tas varetu nozimet un vai vaig pieverst tam uzmanibu? Paldies1
Atbilde:
Labdien! Kāju tūska darba dienu beigās varētu liecināt par kāju vēnu saslimšanu. Ieteiktu apmeklēt speciālistu un pēc diagnozes uzstādīšanas sākt mērķtiecīgu ārstēšanu. Par pastiprināto vēnu zīmējumu uz krūtīm ieteiktu konsultēties ar Jūsu ginekologu.
 
Jautājums:
Vai tas ir normali baroju bernu ar kruti un ir paradijusas zili asins vadi uz krutim?Krutis biezi ir pilnas un smagas varbuut tas ir tam iemesls,vai ta varetu buut kada saslimsana?
Atbilde:
Pastiprināts krūšu vēnu zīmējums barojot bērniņu ir normāla parādība. Tas izzudīs, kad beigsies krūts barošanas periods.
 
Jautājums:
Labdien! Jautajums- baroju berninu ar kruuti jau ka divus menesu - paris dienas atpakal ieveroju ka ir paradijusas izteikti zilas venas uz krutim - vai tas ir normaali ka tadas ir paradijusas un vai tas nevareetu buut delj taa ka smagas krutis. Vai tas vispar paries, kad beigsu barot ar kruti???
Atbilde:
Labdien! Pastiprināts krūšu vēnu zīmējums barojot bērniņu ir normāla parādība. Tas izzudīs, kad beigsies krūts barošanas periods.
 
Jautājums:
vai hroniskā vēnu mazspēja var būt sasitīta ar šausmīgu ādas niezi apakšstilbu rajonā, kā ar to cīnīties? ar cieņu Inese.
Atbilde:
Iespējas kāju nieze ir saistīta ar vēnu saslimšanu, ja tas ir tā, izārstējot slimās vēnas ādas nieze izzudīs.
 
Jautājums:
Labdien!Sakiet lūdzu, man pagājušā gada jūlijā bija dziļo vēnu tromboze. No augusta sāku lietot varfarīnu un kompresijas zeķi. Lietoju joprojām. Cik ilgi man vēl jālieto šis varfarīns un kompresijas zeķe? Paldies.
Atbilde:
Labdien! Par to kad jāpārtrauc lietot varfarīnu Jūs informēs tikai un vienīgi jūsu ārsējošais ārsts. Medikamenta lietošanas ilgums ir atkarīgs no slimības gaitas. Medikamenta lietošanas ilgums var variēt starp 3; 6; 12 mēnešiem ir gadījumi, ka medikaments tiek lietots ilgstoši pat visu mūžu. Kompresijas zeķe nereti ir jāvalkā visu atlikušo mūžu, jo pēc dziļo vēnu trombozes var būt bojāti dziļo vēnu vārstuļi, kas kalpo par iemeslu hroniskai dziļo vēnu mazspējai. Ja dziļo vēnu vārstuļi nav bojāti un trombi izšķīduši bez atlieku parādībām, zeķi var pārtraukt lietot. Lai noteiktu kādā stāvoklī ir Jūsu dziļās vēnas, ārstējošais ārsts veic ultrasonogrāfijas izmeklējumu. Vienīgi balstoties uz pašreizējajām sūdzībām, objektīvo atradni un izmeklējuma datiem ārts var dot turpmākās rekomendācijas.
 
Jautājums:
Vai smaguma sajūta un krampji vienā kājā arī var liecināt par varikozu vēnu saslimšanu?
Atbilde:
Jūsu minēto sūdzību iemesls var būt saistīts ar vēnu saslimšanu. Ieteiktu apmeklēt speciālistu, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un nozīmēs tālāko ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir tāda problēma - kreisajai kājai sāp apakšstilbs, ne ļoti, bet diskomforta sajūta jūtama, kā arī, salīdzinot ar otru kāju, šķiet, ka ir nedaudz pietūkusi. Vai tas ir kaut kas nopietns vai pārejošs. Paldies!
Atbilde:
Labdien! Iemesls Jūsu sūdzībām varētu būt vēnu saslimšana. Neredzot Jūs un neveicot izmeklējumu es nevaru izvērtēt cik nopietns ir Jūsu veselības stāvoklis.Ieteiktu apmeklēt speciālistu, kurš pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma veikšanas noteiks tūskas iemeslu un nozīmēs nepieciešamo ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Kadas ir klippel treanova sindroma arsteshanas iepejas??
Atbilde:
Labdien! Klippel - Trenaunay sindroma ārstēšana ir kompleksa, sarežģita un katram indivīdam atšškirīga, parasti tiek kombinētas dažādas ārstēšana metodes t.i. kompresijas terapija, skleroterapija, dažādas endovazālas manipulācijuas vai operācijas un ķiruģiskas operācijas. Šī sindroma gadījumā ļoti svarīga ir pareiza mūsdienām atbilstoša diagnostika, lai varētu precīzi izpildīt plānotos ārstēšanas pasākumus.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir sekojosa problema uz kajam zem celja sak veidoties tads ka zils plekis kautkas lidzigs zilumam,dazreiz pat jutamas sapes,jas tas varetu but?Un vel taja pasa vieta ir mazi balti plankumi ir aizdomas ka no solarija jo diezgan biezi to apmekleju!Ludzu pastasties ko var darit vai ar ko smeret jo paslaik pie arsta netieku esmu arpus Latvijas!Paldies!
Atbilde:
Labdien! Zilumi varētu būt vēnu saslimšanas rezultāts,saistībā ar baltajiem plankumiem ieteiktu apmeklēt dermatologu. Neredzot Jūs nevaru ieteikt nekādu medikamentozu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Sveiki! Jautājums ir tāds, vai pēc dziļo vēnu operācijas kājā ,es varu apmeklēt trenežieru zāli, ja treniņa laikā es neiesaistu kāju palīdzību un tās nekādā gadījumā netiek arī piepulētas?
Atbilde:
Sveiki! Neesmu pārliecināts, ka Jums ir bijusi dziļo vēnu operācija kājā. Parasti operācijas tiek izpildītas zemādas vēnām. Lai arī kā būtu šo jautājumu ieteiktu uzdot ķirurgam, kurš Jums veica operāciju. Pacientiem, kam bijušas vēnu problēmas un to dēļ ir izpildīta operācija fiziskā aktivitāte nav ierobežojama, es teiktu, tā ir vēlama un vajadzīga. Kāju muskulatūras nostiprināšana ir viens no priekšnoteikumiem, lai nerastos jaunas kāju vēnu problēmas. Protams, ir atseviķi vingrojumi, kuri būt veicami piesardzīgi, ja tiešām ir operētas dziļās vēnas. Tādēļ vēlreiz aicinu šo jautājumu adresēt savam ķirurgam.
 
Jautājums:
Labdien! Pirms nedēļas man (meitene, 18 gadi) pēkšņi sāka sāpēt augšstilba augšā, priekšpusē nelielā 'platībā' kāja/vēdera lejas daļa. Ārēji nekas nav redzams, sasitumu nav, tikai, kad pārbrauc tai vietai viegli ar roku vai kā pieskaras, ļoti sāp kā zilums. Dažas dienas vēlāk šīs sāpes sāka izplesties uz leju un stilba iekšpusi, kā arī mugurā krustu daļā - bet tikai kreisajai kājai un kreisajau muguras daļai. Sakiet, kas tas tāds ir? Nekad nekas tamlīdzīgs nav bijis. Tā nevar būt arī fiziska skoldze, pēc kuras sāp muskuļi. Man pat šķeit, ka tie nav muskuļi, kas sāp. Liekas kā ādas sāpes. Sākumā likās, ka pie vainas varētu būt olnīcas, bet tad sāpes pletās kājā. Lūdzu palīdziet ar padomu. Paldies.
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu konsultēties klātienē ar ģimenes ārstu, iespējams, Jūsu meitas sūdzības saistāmas ar kādu mugurkaula patoloģiju un tad būtu jākonsultējas ar neirologu, bet tik un tā ieteiktu sākt ar ģimenes ārstu.
 
Jautājums:
Labdien!Sakiet lūdzu,ja man ir bijusi dziļo vēnu tromboze,vai es drīkstu ar auto braukt ekskursijā?Ja drīkstu,tad kā man pareizi jārīkojas,lai nerastos vēnu problēmas?PALDIES!!!
Atbilde:
Labdien! Ja cilvēkam ir bijusidziļo vēnu tromboze un ir paredzama ilgstoša statiska slodze, piemēram, baukšana ekskursijā ar auto, ļoti svarīgi veikt dziļo vēnu trombozes profilakses pasākumus. Ja iespējams pirms došanās ceļā būtu labi apmeklēt flebologu un noskaidrot pašreizēju kāju vēnu stāvokli un kopā izlemt par labākajiem profilakses pasākumiem, noteikti vajadzētu lietot medicīnas kompresijas zķes, lietot pietiekoši daudz šķidrumu, iespēju robežās daudz kustēties un apsvērt jautājumu par medikamentu lietošanu ceļojuma laikā. Parasti pacientiem tiek nozīmēt kāds no mazas molekulu masas heparīniem profilaktiskā devā, ko ar šprici pats cilvēks ievada sev zemādā.
 
Jautājums:
Labdien! Man pec dzemdībām izveidojās dziļo vēno tromboze. Trombi bija gan cirksnī, gan pacelī, un bija uzpampusi kajas augšēja daļa. Pēc pusgada orfarīna un zeķes valkašanas, trombi izšķīda, bet ārsts teica, ka ir bojāti vēnu vārstuļi. Man ir ļoti bail, ka vēlreiz neatkārtojas dziļo vēnu tromboze, jo tās bija emocionālas šausmas, ko man nācās parciest, zinot, cik nopietna ir šī slimība. Vai tromboze var atkartoties, ja es sekoju līdzi INR, un valkāju man nozīmetu kompresijas zeķi???
Atbilde:
Labdien! Ja vienu reizi dziļo vēnu tromboze ir bijusi un vēnu vāstulītes ir bojātas diemžēl risks, ka dzīves laikā šī problēma var atkārtoties ir augstāks, nekā cilvēkam, kam šāda saslimšana nav bijusi. Ja Jūs atrodaties ārsta uzraudzībā un veicat vajadzīgos profilakses pasākumus iespējams dziļo vēnu tromboze nekad neatkārtoties. Jūsu gadījumā ļoti svarīga ir vēnu trombozes profilakse.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 19 gadi un pirms kāda laika pēdas spilventiņa iekšpusē izveidojās neliels bumbulis, pēc laika parādījās 2. un 3., tie sāk sāpēt ar vien biežāk un biežāk.
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu konsultēties ar ģimenes ārstu, viņš Jums ieteiks, kur meklēt palīdzību tālāk.
 
Jautājums:
Labdien. Man dēlam ir 3 gadi un viņam pacelī ir izveidojies tāds mīksts bumbulis. Kas tas varētu būt un ko mums darīt?
Atbilde:
Labdien. Ieteiktu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu, tas ir nesāpīgs un nekaitīgs. Pēc izmeklējuma veikšanas būs iespējams arī noteikt kas tas ir un ko darīt.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze.(visas kājas garumā)Pēc divu gadu ārstēšanās trombi izzuduši.Lietoju medikamentus un valkāju kompresijas zeķi.Sakiet lūdzu ,vai komp.zeķi jāturpina vilkt?Ja es vēlos lidot ar lidmašīnu (uz Vāciju),vai man nepieciešami lietot kādi medikamenti?PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Kompresijas zeķi ieteiktu valkāt pastāvīgi, lidojot obligāti. Medikamentus Jūs jau lietojat, bet nezinu kādus, tāpēc par to vai jālieto kaut kas vēl, neredzot Jūs, atbildēt nevaru. Parasti, pacientiem, kas pārcietuši dziļo vēnu trombozi un antikoagulantu terapiju jau pārtraukuši lietot, ilgstošu lidojumu laikā, profilaktiskā devā špricē mazas molekulu masas heparīnu, tas samazina jaunas vēnu trombozes attīstības risku. Lidojuma laikā jācenšas pēc iespējas vairāk kustēties un dzert šķidrumu (ne alkoholu). Ieteiktu Jums apmeklēt flebologu un klātienē apspriest turpmākos ārstēšanas un profilakses pasākumus.
 
Jautājums:
Es esmu stavokli un man loti pammpst kajas.
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu, kas noteiks pamšanas iemeslu un nozīmēs Jums atbilstošu kompresijas terapiju.
 
Jautājums:
Labdien! man problēmas sagādā vēnas uz sejas (zilas svītras), kas ir tuvu ādai, īpaši zem acīm. Esmu lasījusi par Putu skleroterapiji, vai to ir iespējams veikt uz sejas un gadījumā, ja vēnas or veselas, bet sagādā tikai kosmētisku diskomfortu! Un varbūt ir vēl kāds veids kā tās iespējams padarīt mazāk redzamas? Liels paldies!
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu šo jautājumu apspriest ar plastikas ķirurgu. Flebologi vairāk nodarbojas ar kāju vānu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien!Velos uzzinat vai varikozas venas tiek arstetas tikai uz kajam?Ja uz rokaam ir negliiti izspiedusies asinsvadi-vai ir iespeejams tos likvideet?Otrs jautaajums ir vai izspiedushies asinsvadi gan uz kaajaam, gan uz rokaam vienmeer noziimee slimiibu?Vai ir iespeeja, ka taa nav slimiiba, bet vienkaarshi negliiti izspiedushies asinsvadi, kuri ir veseli?Un, ja izraadaas, ka shie asinsvadi ir veseli, vai ir iespeejams kaut ko dariit, lai shie asinsvadi neradiitu taadu negliitu izskatu. Vai ir iespeejams arii shos asinsvadus likvideet-gan uz rokaam, gan uz kaajaam. Jau tagad pateicos par atbildi!!!
Atbilde:
Labdien! Visbiežāk tā arī ir, ka sīkīe asinsvadi, kas izspiežas uz rokām un kājām ir veselas vēnas, kas bojā skatu. Kosmētiskos nolūkos ir iespējams atbrīvoties no traucējošajām vēnām pat, ja tās ir veselas.
 
Jautājums:
Labdien. Sakiet lūdz, ja man ir bijusi dziļo vēnu tomboze 3 mēneši atpakaļ, lietoju orfarīnu un kompresijas zeķi, vai es drīkstu apmeklēt solāriju?
Atbilde:
Labdien! Viennozīmīgi atbildēt drīkst vai nedrīkst apmeklēt solāriju es nevaru. Iespējams nelielās devās solārijs nekaitē, bet no otras puses dziļo vēnu tromboze ir pietiekami nopietna diagnoze un nevajadzētu provocēt situācijas, kas veselības stāvokli var pasliktināt. Es, laikam, ieteiktu atturēties no solārija apmeklējuma, kamēr notiek ārstēšanās.
 
Jautājums:
Labdien, pirms pāris mēnešiem man tika veikta abu kāju vēnu dupleksā skenēšana, kas atklāja, ka bojātas vēnas abām kājām visā garumā. Speciālists izrakstīja "Detralex" zāles lietošanai diviem mēnešiem, kā arī 2. pakāpes garo kompresiju zeķu valkāšanu. Man diemžēl ir sēdošs darbs pie datora, bet cenšos pa laikam pavingrināt kājas vai atpūtināt uz augstākas pamatnes, 2x nedēļā apmeklēju vingrošanas nodarbības, katru dienu daudz eju ar kājām, kā arī brīvdienās cenšos izbraukt ar velosipēdu vai papeldēt baseinā, utml. Cītīgi dzeru zāles un vismaz mēnesi jau katru dienu no rīta līdz vakaram nēsāju kompresijas zeķes. Sākotnēji likās, ka jūtos labāk ar kompresijas zeķēm un pat pieradu tās nēsāt, bet nu jau dienas 2-3 kājas diezgan pamatīgi sāp. Laiks nav tik karsts, lai kājas pamptu (tās pat neliekas piepampušas, bet vienkārši sāp), tādēļ nevaru saprast, kas varētu būt par iemeslu šīm sāpēm. Jāatzīst, ka nedaudz vēl grēkoju ar smēķēšanu (cenšos atmest, bet tomēr sanāk par 3-5 vieglajām cigaretēm dienā). Ļoti priecātos uzklausīt jūsu viedokli un/vai ieteikumus. Jau iepriekš mīļš paldies!
Atbilde:
Labdien! Bojātas vēnas abās kājās visā garumā ir stipri izplūdis un nekonkrēts jēdziens. Lai varētu Jums palīdzēt man Jūs būtu jāredz un jāizmeklē. Kāju sāpēm var būt ļoti daudz iemesli, gan saistīti gan nesaistīti ar vēnu saslimšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Gribētu zināt, kā pareizi jāvelk kompreijas zeķes, vai tiešām tā ir taisnība, ka kompresijas zeķes ir jāvelk uzreiz no rīta neizkāpjot no gultas, ja uzvelk vēlāk, tās zaudē savu efektu? Tad vēl gribētu zināt, ko darīt vasarā, kad bez zeķēm jau ir karsti (kā, piemēram šovasar bija 30 grādi), vai vasarā var izmantot citus līdzekļus (kādus)? Tad jautājums par limfodrenāžu, cik bieži to būtu ieteicams izmantot, ja vēnu problēmas ir tikai pašā sākumā (ir smaguma sajūtas kājās, bet vēnas nav izpiedušās, uz vienas kājas ir redzams neliels sarkans tīklojums)?
Atbilde:
Labdien! Kompresijas zeķes vajadzētu uzvilkt, kamēr kājas nav pietūkušas. Labāk tās uzvilkt dienas pirmajā pusē. Bez zeķēm, protams, no gultas var izkāpt, zeķes velkat, kad ģērbjaties. Ja kāju tūkšana ir izteikta tad zeķes jālieto arī vasarā. Vasarā var lietot arī flebotropos medikamentus. Iespējami daudz peldaties un palielinat fizisko aktivitāti. Pārvietojaties izmantojot velosipēdu. Uz jautājumu cik bieži izmantot limfodrenāžu atbildēt varēs speciālists, kas Jums to plāno veikt.
 
Jautājums:
Labdien. Vēlējos pajautāt par detralex lietošanu grūtniecības laikā. Esmu grūtniece 8 mēnesī. (3 grūtniecība) Ginekoloģe ieteica apmeklēt flebiologu, tā kā man uz kājām ir acīmredzamas vēnu problēmas- ar mērķi- uzzināt cik stipras kompresijas zeķes būtu nepieciešamas, kā arī , lai uzzinātu vai tajās man būtu arī jādzemdē. Nekavējoties apmeklēju speciālistu, kurš veica izmeklēšanu un noteica hronisku vēnu nepietiekamību, izrakstīja kompresija zeķes un arī tabletes detralex (jālietojot 30 dienas). Tā kā drīz jau gaidāmas dzemdības -dabiski uztraucos par šo zāļu lietošanas patieso nepieciešamību- vai tās nekādā veidā neietekmēs bērna veselību un attīstību....(ātsts pateica, ka grūtniecības laikā lietot drīkstot, bet pēc dzemdībām- bērna barošanas laikā ar krūti- nedrīkst). Vai varat paskaidrot kā tad tur īsti ir ar šo zāļu lietošanu? ar cieņu, Iveta
Atbilde:
Labdien! Kompresijas zeķes es ieteiktu lietot, ja nepieciešams arī dzemdību laikā. Par detralexsa lietošanu grūtniecības laikā gan esmu diezgan skeptisks. Neesmu redzējis nevienu pētījuma publikāciju, kur būtu pierādījumi tam, ka grūtniecēm šis medikaments būtu jālieto. Es grūtniecēm šo medikamentu nenozīmēju vispār. Arī barojot bērniņu ar krūti, medikamentu lietošana jāierobežo. Mans ieteikums ir lietot tikai medicīnas kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir jautājums par kompresijas zeķēm. Vai ir iespējami gadījumi, kad kompresijas zeķes var kaitēt un pasliktināt vēnu stāvokli? Ja jā, tad kādi tie ir? Vai var būt tā, ka ir nelielas problēmas ar vēnām, bet zeķes tās var palielināt?
Atbilde:
Labdien! Neesmu dzirdējis,ka kompresijas zeķes varētu kaitēt kādai vēnu saslimšanai. Kompresijas zeķes uzmanīgi jālieto pacientiem, kas cieš no arteriālās sitēmas slimībām, tādēļ vislabāk, ja zeķes nozīmē ārsts speciālists.
 
Jautājums:
LABDIEN..MANAM DRAUGAM BLAKUS POTITEI IR UZMETIES BUMBULIS,MIKSTS UN NESAPOSS..VAI IR PAMATS UZTRAUKUMAM?PALDIES????????????
Atbilde:
Labdien! Sirds mieram ieteiktu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu un kopā ar ārstu nolemt vai kaut kas ir jādara.
 
Jautājums:
Kā notiek hroniskāsvēnu mazspējas operācija(ar lāzeri vai griežot un cik tas maksā?
Atbilde:
Uz šo jautājumu Jums varēs atbildēt speciālists, kas ir Jūs izmeklējis un plāno ārstēšanu.
 
Jautājums:
Sveicināti. Man ir dziļo vēnu tromboze.Slimnīcā biju trīs nedēļas.Šobrīd ārstējos jau trīs nedēļas mājās. Lietoju Detralex un Varfarīnu. Sakiet lūdzu vai šie trombi kas man nav izšķiduši un ir kājas pacelī un cirksnī, vai pastāv iespēja ka tie var atrauties? Vai arī tie ir blīvi un ieauguši vēnu sieniņā?
Atbilde:
Sveicināti! Pacientiem, kas cieš no dziļo vēnu trombozes vienmēr pastāv risks, ka slimība var komplicēties. Ja lietojat zāles un atrodaties ārsta uzraudzībā komplikāciju risks ir zemāks. Ieteiktu lietot arī kompresijas zeķes, jo tas ir ļoti svarīgi pie dziļo vēnu trombozes.
 
Jautājums:
Labdien! Ja drīkst lietot hormonālo spirāli, ja ir problēmas ar vēnām?
Atbilde:
Labdien! Lietojiet hormonālo spirāli, un ārstējat vēnu saslimšanu, ja tāda nepieciešamība ir.
 
Jautājums:
labdien! saaku lietot kontracepcijas tabletes tacupec 4 dienam saka sapet kaja taada smaguma sajuuta kaajaa un velkosa, 8diena aizgaaju pie flebologa vinjs teica, ka esot viss katiibaa ar veenaam..........naakosajaa dienaa pamaniiju nelielu pietuukumu vis potiites un vis kaju potites preteja puse ar neliels piepampums kaadus 2mm knapi var edzeet bet kaaja ik pa laikam stipri saap. Vareetu but kad flebologs buutu kluudiijies pa venaam? vai man vaina jaameklee kontracepcijas tabletes? Paldies.
Atbilde:
Labdien! Pajautājat savam ginekologam vai kāju problēmas varētu būt saistītas ar medikamentu, kuru uzsākāt lietot. Ja pirms medikamenta lietošanas kāju sāpes nebija, loģiski domājot, vainojams ir medikaments (tas ir mans pieņēmums). Nevaru arī izslēgt, ka sūdzību paasinājums par nepatīkamajām sajūtām kājās meklējams kur citur un ir tikai sakritis ar uzsākto kontracepcijas lietošanu (kāju tūskai un sāpēm var būt ļoti dažādi iemesli). Neņemos apšaubīt Jūsu flebologa kompetenci, bet atbildōt uz Jūsu jautājumu jāsaka, ka jebkurš ārsts ir cilvēks un varētu būt kļudījies (neredzot pacientu es nevaru apstiprināt vai atcelt diagnozi).
 
Jautājums:
Labdien.Māmmai (75 gadi) ir sapampusi kreisā kāja, āda ir mainījusi savu pigmentāciju, ļoti izteikti vēnu mezgli. Kā rīkoties tālāk? Vai iekšķīgi dzeramās tabletes var ko līdzēt?
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu Jūsu mammai apmeklēt flebologu. Paplašinātas vēnas, kājas tūska un ādas krāsas izmaiņa liek domāt par ielaistu slimības gadījumu, kad nepieciešama speciālista palīdzība.
 
Jautājums:
Uz ķermeņa, it sevišķi uz kājām ļoti redzams daudzu asinsvadu tīklojums. Ko darīt?
Atbilde:
Ja asinsvadu tīklojums traucē, ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu un kopīgi izlemt ko darīt.
 
Jautājums:
Labdien! Esmu izlasījusi daudz rakstus par vēnām, bet gribēju pajautāt dažus jautājumu- man grūtniecības laikā vēnas kļuvušas vairāk redzamas gan ap potītēm, gan ceļgala locītavas aizmugurē,bet šķiet, ka citādi netraucē, protams, iešu pie speciālista, bet, vai ir cerība, ka tās pēc grūtniecības kļūs atkal neredzamākas tāpat kā ar vēnam uz krūtīm? un, ja ne, vai tad, ja vēnas izrādīsies veselas, bet traucē to izskats ,- vai tad ir iespēja izmantot kādu metodi (putu sleroterapja?), lai tās likvidētu , padarītu neredzamas? jeb veselas nedrīkst likvidēt utm? Ko tad var darīt? vai zāles spēj tās padarīt neredzamākas? Liels paldies!! ar cieņu, Ieva
Atbilde:
Labdien Ieva! Pēc grūtniecības pastiprinātais vēnu zīmējums samazināsies vai izzudīs pats no sevis. Parasti kāju vēnu stāvoklis normalizējas pēc tam, kad beidzies krūts barošanas periods. Tas nozīmē, ka paies apmēram gads pēc dzemdībām un tad varēs redzēt cik nopietna ir vēnu problēma. Ja nepatīk kā izskatās kāda konkrēta vēna un tas rada diskomfortu ir iespējams veikt pasākumus, lai uzlabotu kāju izskatu. Kura no ārstēšanas metodēm ir piemērotākā varēs pateikt speciālists pēc izmeklējuma veikšanas. Vēnu slēgšanu var veikt kosmētiskos nolūkos, pat ja vēnas, kas nepatīk, izrādās ir veselas. Tagad, lai atslogotu kāju vēnas un neļautu tām saslimt, ieteiktu lietot kompresijas zeķes. Vislabāk, ja tās Jums izraksta speciālists atbilstoši kāju izmēram. Ar cieņu, Dr. Juris Rīts t.29 10 20 66
 
Jautājums:
Labdien.Pirms gada izoperēts dzemdes kakla vēzis.Bij arī staru terapija.Tadag jutos labi .Bet 2.mēnešus atpakaļ sāka pampt viena kāja,bet nesāp(no ceļa uz leju-vairāk potīte apm.1-1.5cm).Ultrosonogrammā kāju venām - viss labi.Vedera sonogrammai arī viss labi.
Atbilde:
Labdien!Iespējams Jums attīstījusies limfātiska tūska. Parasti šadā gadījumā labi palīdz kompresijas terapija, sākumā kāja tiek saitēta ar speciālām saitēm pēc tam nepiepampusi kāja tiek nomērīta un nozīmēta komresijas zeķe.
 
Jautājums:
Man ir smags darbs uz kajam, mazliet liekais svars, un so 4 gadu laika kops stradaju ir paradijusas mazas veninas visu kaju garuma, kur jus man ieteiktu griezties!
Atbilde:
Pie manis uz vizīti varat pierakstīties pa telefonu 67 315 316.
 
Jautājums:
sveiki,man ir diezgan daudz redzamu kapilaaru un kaju locitavaas arii veenas spiid cauri,bet uz aru nav izspiedusas,stradaju par stjuarti,un darbs visu laiku zem spiediena un liela slodze uz kaajam,citreiz pat darbadienas saakumaa jau saap kaajas,ko man dariit?un cik maksaatu visite pie specialista?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu. Cenas pie speciālistiem ir atšķirīgas. Vizītes cenu pie flebologa Vēnu centrā varat noskaidrot pa telefonu 67 315 316.
 
Jautājums:
Sāp kājas staigājot(ikros)Sevišķi kaut ko smagāku nesot vai paātrinot gaitu.
Atbilde:
Ieteiktu veikt kāju asinsvadu ultrasonogrāfijas izmeklējumu, lai noskaidrotu vai Jūsu sūdzības ir saistītas ar asinsvadu patoloģiju.
 
Jautājums:
Biju pie flebologa - ar vēnām viss kārtībā, bet jau ilgstoši , katru vasaru sāp, kņud kājas, itkā rauj krampji. Ko darīt?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt neirologu, jo sūdzības varētu būt saistītas ar mugurkaula patoloģiju.
 
Jautājums:
ginekoloģisku problēmu dēļ man 10 dienas mēnesī jālieto duphaston(progesterons). esmu lasījusi ka hormoni nelabvēlīgi ietekmē vēnas.man ir dziļo vēnu stumbra nepietiekamība,bet ārēji nekādu simptomu nav-ne tūskas ne sāpes utt. vai es varu profilaktiski palietot kādu medikamentu,lai nesāktos problēmas? man ļoti bail no trombiem.
Atbilde:
Lai uzlabotu asins plūsmu kāju vēnās ieteiktu valkāt kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Sveiki!Pēc rozes iekaisuma man labajā kājā ir limfostāze,vienu brīdi valkāju kompresijas zeķes,bet īpaši nekas nav mainijies uz labo pusi.Vai ir iespējams pilnībā šo limfostāzi izārstēt?Paldies!
Atbilde:
Sveiki! Limfostāzi pilnībā izārstēt pagaidām nav iespējams. Cilvēkiem, kas cieš no limfostāzes kompresijas terapija ir vienīgais līdzeklis, kas ikdienā palīdz izvairīties no tūskas. Lai sāktu valkāt kompresijas zeķes, kājas tām ir jāsagatavo t.i. kāju tūska jāizspiež lietojot speciālus kompresijas pārsējus, kurus uzsaitē ārsts un pacients tajos staigā vairākas dienas. Saitēšanu atkārto līdz kājas atguvušas savu normālo izmēru un tikai tad var nomērīt un piemeklēt atbilstošas komresijas zeķes.
 
Jautājums:
4 dienas atpakaļ pēkšņi sāka sāpēt labā kāja virs potītes iekšusē. Sāpes pastiprinājās uz vakarpusi pēc slodzes. Šovakar tādas pašas sāpes parādijās kreisajā kājā ikru aukšdaļā. Kas tas varētu būt? Šobrīd vispār nevaru paiet! Man ir 39.
Atbilde:
Ieteiktu nekavējoties apmeklēt vēnu speciālistu, kurš veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu vēnāmu un noskaidros vai nav attīstījusies dziļo vēnu tromboze. Ja sāpes kājās ir tik izteiktas ka nevar paiet, tas var būt nopietnas saslimšanas simptoms un ir jāsauc ātrā palīdzība.
 
Jautājums:
cik maksā kosmētiskā operācija abām kājām/ kad labāk veikt pēc dzemdībām vai pirms? Paldies.
Atbilde:
Lai plānotu ārstēšanas izmaksas jāzin ko un kādām metodēm ārstēt, ne vienmēr, lai uzlabotu kāju izskatu, ir jāveic operācija. Par izmaksām, kas saistītas ar ārsēšanu, Jūs var informēt speciālists, kurš veiks ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien,man ir venu mazspeja ir bijusas divas operacijas pedeja bija gadu atpakal jutos labi nesaju specialas zekes bet diemzel nevaru vasara velkat kleitas jo kaja ir pietukusi esmu pec katras operacijas jautajusi ka tikt no vinas vala bet atbildes nav vai tiesam es nevaru lietot kadu medikamentu kas nonem so kajas resnumu jo izskatas drausmigi man ir 32 gadi,man ir problema ar kreiso kaju labai kajai viss labi,sapes mani nemoka un nogurst kaja pec 6 st darba jo man nav sedos darbs es visu dienu eju un censos staigat daudz ari pec darba.Ar cienu Lolita
Atbilde:
Labdien! Kājas tūskai noteikti ir kāds iemesls, pēc atkārtotām operācijām tas varētu būt saistīts ar limfātiskās sistēmas darbības traucējumiem vai dziļo vēnu patoloģiju. Lai precīzi noteiktu kājas tūskas iemeslu un nozīmētu turpmāko ārstēšanu man Jūs būtu jāredz un jāizmeklē. Neredzot pacientu, es nevaru nozīmēt terapiju. Ar cieņu, Dr Juris Rīts t67315316
 
Jautājums:
Vai ir kādas smēres vai zales, kuras lietot, lai neizspiestos vēnas?Strādāju darbu 24 h uz kājām, esmu 24 gadus veca un man uz kājām sāk parādities šie sīkie asinsvadiņi un pēc darba kājas ļoti sāp.
Atbilde:
Diemžēl, nav izdomātas tādas smēres vai zāles, kas novērstu paplašinātu vēnu izspiešanos. 24 h darbs uz kājām, tiešām, ir liela slodze gan kāju vēnām, gan organismam kopumā. Sīkie asinsvadiņi, kas sāk parādīties uz kājām parasti nav sāpju iemesls. Lai izvērtētu vai sūdzības par kāju sāpēm tiešām saistītas ar vēnu saslimšanu, vai iemesls jāmeklē kur citur, ieteiktu apmekēt flebologu, kas, pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma veikšanas, ieteiks veicamos profilakses pasākumus, ja būs nepieciešams arī tālākās ārstēšanas taktiku.
 
Jautājums:
Biju nesen pie vēnu speciālsta, ar vēnām viss kārtībā, bet pēdējās dienās sāka piepamt labā kāja, vizuāli neredz, betsajūtas nav labas un apavi kļūst cieši, kāpēc tā un ko var darīt, lai tā nebūtu?
Atbilde:
Ieteiktu nekavējoties atkārtot vizīti pie flebologa un izstāstīt par to, ka pēdējās dienās labā kāja sākusi piepampt. Iespējams, tad kad bijāt pie ārsta, tiešam, ar vēnām viss bija labi, bet tagad attīstījusies kāda akūta vēnu problēma, ko vajag sākt ārstēt nekavējoties (piemēram, dziļo vēnu tromboze).
 
Jautājums:
Labdien!Man ir dziļo vēnu tromboze1,5g.(vienai kājai)otrajai kājai asinsrite un vēnas labas.Tikai man tā kāja piepampusi tā pat kā slimā.Man flebologs izrakstīja kompresijas zeķi abām kājām.Sakiet lūdzu ,vai man vajag nēsāt abas kom.zeķes?PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Ja Jūsu ārsts ir rekomendējis zeķes nēsāt abās kājām, tad tā vajag arī darīt.
 
Jautājums:
Ko darīt, ja no detralexa ir alerģija?
Atbilde:
Ja Jums no kāda medikamenta ir alerģija, Jūs to nedrīkstat lietot. Tas attiecas arī uz detralexu.
 
Jautājums:
Sveicinati Juri! Man ir tada problema man ir 22 gadi esmu vel jauna meitene bet man kajas venas ir loti redzamas un man vel pirms maza laicina paradijas mazi bumbulisi?! Ko man darit gribu tikt pie skaistam kajam kadas man vinas visu laiku bija. Kur man versties un cik tas man izmaksas?! Un vai vispar kaut ko var darit?!!
Atbilde:
Sveicināti, Es varu sniegt Jums konsultāciju Vēnu Centrā, Brīvības 148, t67315316.
 
Jautājums:
Ir stipra vēnu mazspēja, bet čūlu vēl nav. Taču var redzēt , kur tās veidosies. Kādus ādu spēcinošus krēmus vajag un var lietot kājām ?
Atbilde:
Ja slimība ir ielaista līdz tādai stadija, ka sāk veidoties čūlas, nekādus spēcinošus krēmus lietot nevajag. Es ieteiktu apmeklēt flebologu un sākt nopietnu kāju vēnu ārstēšanu, lai čūlas neattīstītos.
 
Jautājums:
Labdien, man ir 31 gads, apmēram 25 gados kreisai kājai paradījās apmēram 1.cm vēnu izspiedums, nepievērsu uzmanību, bet nu jau kā 2 gadus jūtu sāpes vēnu rajonā un kā arī sāpes visā kājā no pēdas līdz pat celim.Biju pie ģimenes ārsta, bet nekādus nosūtījumus tālāk izmeklēt vēnas nedabūju, jo viņa uzskata, ka nav nepieciešams.Vai tās ir pirmās pazīmes vēnu slimībai, vai cēlonis sāpēm jāmeklē citūr.Palldies.
Atbilde:
Labdien! Es ieteiktu griezties pie flebologa, kas veiks kāju vēnu ultrasonogrāfijas izmeklējumu un izvērtējot Jūsu sūdzības rekomendēs atbilstošu ārstēšanu. Neredzot Jūs nevaru pateikt vai sāpju iemesls ir saistīts ar vēnu saslimšanu vai iemesls jāmeklē citur.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija trobi visas kājas garumā,tagad palicis pacelī.Nu jau ārstējos 1\6 gadu,bet trombs paliek tāds kāds bija.Sakiet lūdzu vai trombs var arī neizšķīst,un kādas tam būs sekas?(ārsts saka,ka trombs "sacementējis")PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Pēc dziļo vēnu trombozes var attīstīties posttrombotiskais sindroms. Tas nozīmē, ka trombi izššķīst, bet atstāj vēnas iekšpusē rētas (septas) var arī būt gadījumi, ka vēna paliek slēgta. Iespējams, to Jūsu ārsts sauc par "sacementēšanos". Cilvēki, kas cieš no šīs saslimšanas parasti sūdzas par pampšanu, sāpēm, smaguma sajūtu vēlāk par ādas krāsas izmaiņām slimajā kājā. Šajos gadījumos ļoti svarīgi ir pareizi lietot kompresijas terapiju (t.i. kompresijas zeķes) un palielināt fizisko aktivitāti (censties daudz staigāt),lai maksimāli uzlabotu venozo asiņu plūsmu kājās. Gadījumos, ja rodas kādas jaunas sūdzības vai saasinās iepriekšējās (kāju sāpes, tūska, vai elpas trūkums) nekavējoties griezties pēc palīdzības pie vēnu speciālist. Laicīgi sākta ārstēšāna vienmēr dod labāku rezultātu.
 
Jautājums:
Sveiki! Varbūt tā ir individuāla kāju - potīšu īpatnība, kas nav maināma, bet varbūt iedzimtība, kuru iespējams labot. Vai tas ir normāli, ja potītes nav īpaši izteiktas? Izskatās tā, it kā potītes būtu mazliet pietūkušas. Šāda problēma/ īpatnība ir jau vairākus gadus. Vai to ir iespējams labot (ar masažām, gēliem u.tml.)Neesmu sevišķi labi informēta par dažādām kāju problēmām, bet vai tas nevarētu b'tu saistīts, ar kādu no vēnu problēmām? Arī mammai ir šāda veida potītes un bijušas problēmas ar vēnām... Būšu pateicīga, par jebkādu informāciju!
Atbilde:
Labdien! Potīšu piepampumam var būt dažādi iemesli, lai varētu Jums palīdzēt ieteiktu apmeklēt ģimenes ārst un viņš Jums ieteiks ar ko Jūsu gadījumā ir lietderīgi sākt izmeklēšanu. Lai izmeklētu kāju asinsvadus lietderīgi ir veikt kāju asinsvadu ultrasonogrāfiju, tas ir ātrs, vienkāršs un nesāpīgs izmeklējums,bet ļoti informatīvs. Asinsvadu speciālists, pēc izmeklējuma veikšanas, ieteiks, ko darīt tālāk. Atkarībā no piepampuma iemesla, var veit dažādus ārstniecības pasākumus, kas Jūsu sūdzības mazinās.
 
Jautājums:
Labdien,pirms vairaakiem gadiem nesaju aukstpapezhu kurpes un ilgstoshi staaveju kaajaas un kopsh taa laika uz kaajas man ir izspiedies asinsvads.Pashlaik esmu grutniecibas 8. menesii un vasaraa plaanoju braukt uz Latviju,apmeeram uz nedeelju.Vai pa nedeelu ir iespeejams uztaisiit gan ultrasonograafiju gan arii,ja izraadiisies,ka tas ir tikai kosmeetisks defekts,tad arii likvideet redzamos asinsvadus?Vai beeran ziidiishanas laikaa shii proceduura ir veicama?Paldies.
Atbilde:
Labdien! Kāju asinsvadu izmeklējumu var veikt, bet kamēr barojat bērniņu ar krūti ieteiktu lietot tikai kompresijas terapiju (ja tā ir nepieciešama).
 
Jautājums:
Man57 gadi.Novembrī pēkšņi sāka sāpēt abu kāju cirkšņos,tā,ka paliku uz gultas.Pašlaik uz kājām varu pastaigāt 3 stundas, sāpes staigājot pāriet uz leju.Iepriekš regulari nodarbojos ar orientēšanos ,daudz skr;eju.Paldies.
Atbilde:
Labdien! Jūsu sūdzības liek domāt, ka problēmu cēlonis varētu būt arī mugurkaula patoloģija. Ieteiktu apmeklēt ģimenes ārstu, ja viņš saka, ka jāizmeklē kāju asinsvadi, tad to būtu labi to izdarīt pie asinsvadu speciālista. Iespējams vajadzētu apmeklēt arī neirologu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir dziļo vēnu tromboze- vai drīkst apmeklŗt pirti u n ja drīkst, vai ir jābūt kompresijas zeķei uzvilktai.Pateicos par atbildi.
Atbilde:
Labdien! Nē pirti labāk neapmeklēt.
 
Jautājums:
Labdien!Man 1/2 gadu ir dziļo vēnu tromboze 1 kājā - lietoju 2 kompresijas zeķi, pēc Detrolexa lietošanas parādījās stipra tūska-tagad lietoju Angio un orfarīnu.Kā arī ir tādi'kā sainsvadiņu plīsumi pie potītes un pirkstiem.Sakiet lūdzu kā varētu ārstēt turpmāk šos simptomus, vai arī ādas bojājumiem ieteikt kādu ziedi. Jā un man ieteica pēc8 mēnešiem lietot hjerti magnil, bet nu es lasu , ka īstas skaidrības nav,ko tad varētu lietot ,jo gribās jau to drošības sajūtu(Ģimenē ir bijusi plaušu embolija).Un vēl -vai var iet pirtī, un ja var vai ar kompresijas zeķi.P>S biju pie ārsta, bet viņš tā arī konkrēti neatbildēja uz šiem jautājumiem. Paldies!
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu turpināt ārstēt dziļo vēnu trombozi, lietot orfarīnu, kā rekomendējis ārsts un lietot kaompresijas zeķes. Pirtī gan neieteiktu iet. Ieteiktu veikt ultrasonoskopijas izmeklējumu kāju vēnām, lai noskaidrotu vai trombi ir sākuši uzsūkties. Nedomāju, ka kādas ziedes spēs novērst ādas bojājumus.
 
Jautājums:
Visu dienu straadaaju un nejutu ka kreisaas kaajas zaabaks nospiedis kaaju 10-15cm virs potiites,otrajaa dienaa visu dienu nevaru pakustinaat kreisaas kaajas pirkstus un potiiti pats nevaru pacelt vigle tirponna virs otiites.staigaajot kaaju varu kontroleet tikai ar celi. Zilumu kaajai un sapampumu nav ko dariit.
Atbilde:
Nekavējoties apmeklēt ģimenes ārstu, viņš pateiks ko darīt tālāk.
 
Jautājums:
Labdien, dakter! Man bija operācija kreisajai kājai 1992. gadā. Viss bija labi, 2002.gadā man bija"roze". Pēc tam uz kājas palika tumšāka josla virs potītes un vēnu mezgls. Kāja palika arī resnāka apm. par 5cm, nekā labā kāja. Ir arī citas vēnas redzamas. Tā kā esmu bezdarbniece, tad man nav iespēju apmeklēt maksas konsultācijas. Ko man darīt?
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu griezties pie ģimenes ārsta un viņš Jūs nosūtīs pie valsts apmaksāta speciālista, kas sakārtos Jums atbilstošu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Uz augšstilba sataustīju nelielu sāpīgu bumbuli......kas tas varētu būt? Vai ir iemesls satraukumam?
Atbilde:
Labdien! Iespējams, tas ir varikozu vēnu iekaisums. Lai diagnozi precizētu ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu, kas veiks ultrasonoskopijas izmeklējumu un rekomendēs tālāko ārsēšanu.
 
Jautājums:
Labdien!Man ir problēmas ar kāju vēnām.Flebalogs izrakstija 3 spieduma kompresijas zeķi,nu man zeķes palikušas vaļīgas.Vai aizejot uz aptieku man iedos jaunas,vai jāgriežas pie flebologa?
Atbilde:
Labdien! Ja Jums ir palikusi zeķu recepte nevajadzētu būt problēmām zeķes iegādāties. Gadījumā, ja zeķes izrakstītas sen ieteiktu apmeklēt savu ārstu un palūgt izrakstīt jaunu zeķu recepti.
 
Jautājums:
Labdien! Man ik pa laikam sāp kājas un parādās tādi kā zilumi un no tiem zilumiem uz leju noiet arī zila strīpa un galā atkal zilums,parastitas ir kājas iekšpusē.Nav ne jausmas kas tas ir?
Atbilde:
Labdien! Iespējams Jums ir vēnu saslimšana, lai pateiktu vai Jūsu gadījumā ir jāuzsāk vēnu ārsēšana man būtu Jūs jāredz un ultrasonogrāfiski jāizmeklē kāju vēnas.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze visas kājas garumā,tagad trombs palicis pacelī.Oktobrī beidzu lietot Orfarīnu,divus mēnešus nelietoju,tad sāku dzert Hertimagnium.Sakiet lūdzu,vai divu mēsešu starplaikā var veidoties jauni trombi?PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Cilvēkam, kuram kādreiz ir bijusi dziļo vēnu tromboze, ir paugstinās trombu veidošanās risks. Svarīgi, lai Jūs atrastos flebologa uzraudzībā, saņemtu adekvātu kompresijas terapiju un atkārtotas trombozes gadījumā nekavējoties saņemtu atdekvātu medikamentozu ārstēšanu. Nav pierādīts, ka aspirīns, kas ir arī hjertemagnyl sastāvā mazinātu dziļo vēnu trombozes risku. Atbilde uz Jūsu jautājumu: Diemžēl, divu mēnešu starplaikā var veidoties jauni trombi.
 
Jautājums:
Labdien! Vai drīkst taisīt vēnu operāciju, kad mazuli baro ar krūti??? Paldies
Atbilde:
Labdien! Nē, vēnu ārstēšanu veic, kad barošana ar krūti ir beigta un organisms atgriezies ierastā dzīves ritmā. Nereti pēc šī perioda beigām arī vēnu stāvoklis uzlabojas un operējamo vēnu apjoms samazinās. Tomēr, der atcerēties, ka barojot bērniņu ar krūti, lai vēnu stāvoklis nepasliktinātos, ieteicams lietot medicīnas kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Labdien.Man 3šo dienu ir tāda sajūta,ka kreisās kājas ikru ir sarāvis krampis.Tas sāp un kāja ir sapampusi.Ko darīt?
Atbilde:
Ieteiktu nekavēties un apmeklēt flebologu. Jūsu sūdzības var būt saistītas ar vēnu trombozi. Lai diagnozi varētu precīzi noteikt, vēnu speciālists veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un nepieciešamības gadījumā nozīmēs ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir ieteikts kosmētiskam efektam veikt putu skleroterapiju, pašas vēnas ir veselas. Likvidējot traucējošo vēnu, vai neradīsies pastiprināta slodze uz citām vēnām un līdz ar to zilais dzīslojums radīsies atkal citā vietā un vai nevar rasties paplašīnātas vēnas u.c. saslimšanas.
Atbilde:
Labdien! Jautājums ir cik ļoti pastiprinātais vēnu zīmējums Jums traucē. Ja traucē, tad kosmētiskos nolūkos procedūra ir veicama. Pastiprināta slodze uz citām vēnām drīzāk rodas no slimajiem vēnu segmentiem, nevis no tā, ka slimais vēnu posms tiek slēgts. Protams, skleroterapija nenovērš slimības cēloņus, ar tās palīdzību mēs varam novērst sekas t.i. ķīmiski slēgt slimus vēnu posmus. Arī pēc skleroterapijas pastiprināts vēnu zīmējums var turpināt attīstīties citā vai tajā pašā vietā, tad skleroterapija ir jāatkārto atkal. Līdzīgi, kā pie zobārsta, salabojot vienu cauru zobu, tas nenozīmē, ka cits tādēļ noteikti nekļūs caurs. Pareizi izpildīta skleroterapija ir droša un efektīga ārstēšanas metode. Visus jautājumus, kas saistīti ar plānojamo manipulāciju, vajadzētu izrunāt ar speciālistu, kas to plāno veikt.
 
Jautājums:
Labdien! Vai putu skleroterapija nerada blaknes? Cik daudz un bieži to var pielietot.
Atbilde:
Labdien! Blaknes pēc putu skleroterapijas nav bieža parādība. Protams, kā jebkurai manipulācijai, arī skleroterapijai ir blakusparādību riski. Par iespējamajām komplikācijām pirms procedūras Jūs informēs jūsu ārstējošais ārsts, atbildēs uz Jūsu neskaidrajiem jautājumiem un liks parakstīt piekrišanas dokumentu. Parasti vienas skleroterapijas seansa laikā tiek ievadīts līdz 10 ml saputota medikamenta, kas ir pierādīts, ka ir droši un efektīgi. Procedūras parasti veic 1x nedēļā. Tas cik daudz reizes procedūras jāatkārto ir atkarīgs no slimo vēnu daudzuma.
 
Jautājums:
pazaudeju svaru 45 kg.tagad salst kajas un rokas.ko darit?pie svara 105 ta nebija..
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt ģimenes ārstu un neirologu, iespējams sūdzības saistītas ar veģetatīvo nervu sistēmu. Maz ticams, ka Jūsu sūdzību iemesls ir sastīts ar vēnu saslimšanu. Protams, vizīte pie flebologa, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu, dos pilnīgu priekšstatu par Jūsu vēnu stāvokli.
 
Jautājums:
Labdien!Man ir palicis viens trombs pacelī,bet bija pa visu kāju.Velkāju komp.zeķi(3)un lietoju pa laikam Detrolex.Sakiet lūdzu kāpēc man kājas paliek stipri sarkana(arī otrā)ja novelku zeķes.Atrāk tā nebija.Ārstējoa 1,4gad.Paldies!
Atbilde:
Labdien! Lai varētu atbildēt Jums uz šo jautājumu, man Jūs būtu jāredz.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija tromboze visas kājas garumā,un tagad palicis viens trombs.Valkāju 3izm.kompresijas zeķes(gadu)un pa laikam lietoju zāles Detrolex.Flebologs sacīja,ka vis būs labi,bet kāpēc kāja (ari otrā)ir piepampusi,un arī ciska?(vēl vairāk nekā pirms uzsāku ārsēšanos)PALDIES!!!
Atbilde:
Labdien! Nereti pēc dziļo vēnu trombozes attīstas sindroms, ko sauc par posttrombotisko sindromu. Tā gadījumā, cietušās kājas tūska ir parasta parādība. Pie pareizi izvēlētas kompresijas terapijas kāju tūskai nevajadzētu būt. Kāju tūsku iemesls var būt arī nesaistīts ar vēnu saslimšanu. Lai iemeslu noskaidrotu, vajadzētu atkārtot vēnu izmeklējumu.
 
Jautājums:
Mammai kreisās kājas augšstilbā zem ādas ir izveidojušies bumbuļi, nu jau parādās arī apakšstilbā. Ļoti bieži tie nepanesami sāp. Ārsts uzrakstīja tabletes, kuras nepalīdz.
Atbilde:
Ieteiktu Jūsu mammai atnākt uz konsultāciju, lai izmeklētu kāju vēnas, iespējams, nepieciešama kāju vēnu ārstēšanu. Uz konsultāciju pie Dr. Jura Rīta varat pierakstīties pa t.67 315 316.
 
Jautājums:
26 gadu vecumā man izoperēja vēnas vienai kājai (kreisajai).Pēc tam 30 gadu vecumā izstaigāju grutniecību. Jau pirms grūtniecības parādījās citas vēnas tajā pašā kājā. Kad biju stāvoklī,ginekologe teica: vēnas vajadzēja operēt pēc dzemdībām... kāpēc pasteidzāties? Ko tagad darīsiet, jo šīs vēnas, kuras jums parādījušās operēt nedrīkst.Šobrīd man ir 52 gadi. Vēnas arvien palielinās.Otra kāja ir vesela, nekādas vēnas neveidojas. Esmu satraukusies par savu kreiso kāju ar vēnām, kuras ir izveidojušās pēc operācijas. Ko man darīt. Gribu pajautāt, varbūt varat man ieteikt,kurp būtu pareizāk doties, lai konsultētos un uzklausītu speciālistu par savu vēnu stāvokli? Jau iepriekš pateicos par atbildi! Ar cieņu, Dace Vaidava.
Atbilde:
Tas, ka pēc operācijas parādas jaunas vēnas, ir samērā bieži novērojama parādība. Nedomāju, ka vēnas jāoperē tikai pēc grūtniecības, tas ir mīts. Kuras vēnas var vai vajag operēt Jums varēs atbildēt vēnu speciālists pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma veikšanas. Bieži atkārtot varikozu vēnu gadījumā izvēles ārstēšanas metode ir putuskleroterapija, ko veic ultrasonogrāfijas kontrolē. Pie manis uz konsultāciju Jūs varat pierakstīties pa telefonu 67 315 316. Ar cieņu, Dr Juris Rīts
 
Jautājums:
Labdien!Sakiet luudzu,kaadas ziedes vai medikamentus lietot kaa profilaksei ,ja ir bijusi dzillo veenu tromboze.Trombs praktiski ir izzudis,bet tuuska nepaliek mazzak.Ir pat tendence pietuukt vairaak(stipri pietuukst)PALDIES!!!
Atbilde:
Labdien! Liela nozīme ir vietai, kurā tromboze ir bijusi. Svarīgi ir lietot atbilstošu kompresijas terapiju, kuru pareizi Jums var nozīmēt tikai vēnu speciālists. Ziedes ši gadījumā gan labāk nekādas nelietot, tas var sabojāt ādu un novest pie čūlu veidošanās. Kombinācijā ar kompresijas terapiju var lietot venotoniķus, tie ir medikamenti, kas uzlabo vēnu funkciju, tādējādi panākot vēlamo efektu.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija pa visu kaaju trombi,tagad peec 1gada aarsteessanas ir palicis trombs pacelii.Sakiet luudz kaapeec man pietuukums nepaliek mazaaks,bet preteeji piepamst veel vairaak un arii otraa kaaja.Paldies.
Atbilde:
Labdien! Nereti pēc dziļo vēnu trombozes tiek bojāti vēnās esošie vārstulīši, kas savukārt izraisa venozo asiņu atvilni dziļajās vānās. Kājās vedojas venozo asiņu sastrēgums. Medicīnā šo parādību sauc par posttrombotisko sindromu. Šajā gadījumā jālieto kompresijas terapija visu mūžu. Pareizu kompresijas terapiju Jums palīdzēs izvēlēties vēnu speciālists, kas sākumā kājas nosaitēs ar speciālām saitēm. Kad tūskas būs izspiestas, Jums tiks nomērītas kājas un nozīmētas speciālas kājas izmēram atbilstošas medicīnas komresijas zeķes. Pie manis uz konsultāciju Jūs varat pierakstīties pa telefonu 67 315 316. Ar cieņu, Dr Juris Rīts
 
Jautājums:
Labdien! Kreisās kājas locītavā izveidojies sarkans plankums - niezošs, sāpīgs un mazliet karsts. Kas tas varētu būt?
Atbilde:
Labdien! Nevaru droši teikt ka tas ir saistīts ar vēnu patoloģiju. Lai precīzi noteiktu diagnozi vajadzētu veikt dupleksultrasonogrāfiju kāju vēnām, kas ļaus izslēgt vai apstiprināt vēnu patoloģiju.
 
Jautājums:
Labdien,manai mammai uzauga uz labas kajas kaulins,vinjai ljoti gruti atrast sev piemerotus apavus,jo kajas izmers tapat jau ir liels 40 izmers.vinjas draudzene parekomendeja smeret kaju ar jodu,mes to daram katru dienu ,bet nekas nepalidz.gribu jautat,varbut ir kads cits veids,ka izarstet bez operacijas.?
Atbilde:
Labdien! Uz šo jautājumu Jums varēs atbildēt ortopēds.
 
Jautājums:
Labdien ! Jau vairākus gadus uz augšstilbiem un aizmugurā uz kāju locītajām ir "zirneklīši".Izskatās ļoti neglīti. Darbs sādošs. Ko darīt? Kur griezties pēc palīdzības ? Dzīvoju mazpilsētā. Būšu ļoti pateicīga par atbildi. Ar cieņu Vizma Briviba vizmab@inbox.lv
Atbilde:
Labdien! Kosmētiskos nolūkos var veikt skleroterapiju. Uz konsultāciju varat pierakstīties piezvanot man pa telefonu 29102066 Dr. Juris Rīts
 
Jautājums:
Labdien! Vēlos pajautāt specialistam par plankumiem uz pēdam. Nesen pamanīju, ka neregulāri sārti plankumi izveidojušies pēdu ielokā. Ir arī problēmas ar vēnām, pirms gada biju uz kārtējo konsultāciu un ir jāveic lāzeroperācija. Patreiz to nevaru darīt, jo vēl baroju ar krūts pienu savu bērniņu. Vai iespējams, ka tie plankumi ir dēļ vēnām vai varbūt tiem ir kāds cits iemesls? Jau iepriekš pateicos par atbildi!
Atbilde:
Labdien! Sārti plankumi pēdu ielokā nav vēnu saslimšanas tipiska klīniskā izpausme. Ar lielāko varbūtību jādomā par kādu ādas saslimšanu. Būtu labi konsultēties ar dermatologu. Vēnu saslimšanu ārstēsiet, kad beigsiet barot bērniņu ar krūti, iespējams, tas netieši uzlabos arī pēdu ādas stāvokli.
 
Jautājums:
labdien man ir vienai kajai stipri izspiedushas venas,kaja ir stipri resnaka par otru,nesen izveidojaas kaa caurumins vienaa venaa,saka asinot.Gribeeju pajautat vai tada asinoshana ir bistama veselibai?PALDIES
Atbilde:
Labdien! Asiņošana no varikozām vēnām ir nepatīkama un bīstama saslimšanas komplikācija. Ieteiktu tuvākajā laikā apmeklēt vēnu speciālisu, lai varētu uzsākt pareizu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Man ir 36 gadi. Jau 10 gadus lietoju sieviešu hormonus, no tiem 1gadu HAT terapiju. Iepriekšējā vasarā karsatajā laikā jutu neaprakstāmu smaguma un nemiera sajūtu kājās. Sarunā ar ģim. ārsti secināju, ka man tas varētu būt no hormonu lietošanas. Daktere izrakstīja "Detralex" un ieteic lietot tikai tad, kad jūt smagumu kājās. Tas tiešām palīdz.Jautājums - vai tas var būt no hormonu zālēm un ko man darīt, vai grēsties jau tagad pie speciālista? jau iepriekš - paldies par atbildi!!! Ilona
Atbilde:
Jūsu gadījumā noteikti ieteiktu konsultēties ar vēnu speciālistu, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu vēnām un noteiks cik lielā mērā kāju vēnas ir vainojamas pie dotajām sūdzībām.
 
Jautājums:
Kāda vēnu operācijas metode iespējama, ja slimo ar cukura diabētu ?(sieviete 64 gadi, 24 gadi slimo ar cukura diabētu, lieto insulīnu.)
Atbilde:
Iespējamas ārstēšanā pielietot jebkuru operāciju metodi, bet zinot to, ka Jūsu gadījumā ir nopietna blakussaslimšana vajadzētu izvēlēties vissaudzīgāko un mazinvazīvāko ārstēšanu. Ja runā par operāciju, tada, nešaubīgi, tā ir lāzeroperācija, ko veic lokālā anestēzijā. Bez operācijas ir arī citas ārstēšanas metodes, piemēram, putuskleroterapija, kas ļauj slimās vēnas ārstēt bez ķirurģiskas iejukšanās, tādējādi samazinot ārstēšanas riskus līdz minimumam.
 
Jautājums:
Labdien, Man pusgadu atpakaļ tika veikta lāzeroperācija abām kājām. Viss noritēja veiksmīgi. Nav nekādu sūdzību pēc operācijas. Gribēju uzzināt vai kriosaunas apmeklējums nekaitēs manām kājām. Vai tas kā negatīvi var ietekmēt manu kāju vēnu stāvokli?
Atbilde:
Labdien! Domāju, ka kriosauna nevarētu kaitāt Jūsu vēnu stāvoklim. Jūs varat turpināt dzīvot pilnvērtīgu, aktīvu dzīvi, ja rodas kādas problēmas ar kāju vēnām, nekautrājaties sazināties ar savu ārstējošo ārstu, kas veica vēnu operāciju.
 
Jautājums:
Ja 80 gadu vecumā ir kāju tūska un pigmentācija, vai ir ispējams izvairīties no čūlu veidošanās. Paldies!
Atbilde:
Vajadzētu apmeklēt speciālistu, kas izmeklēs Jūsu kāju vēnas un ieteiks tieši Jums atbilstošus profilakses vai ārstniecības pasākumus. Vecums nav šķērslis lai savestu kārtībā savas kājas un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi.
 
Jautājums:
Man ja pēdējos 4 gadus visu laiku ir piepampusi kreisā kāja, ziemā mazāk, vasarā vairāk. Esmu bijusi uz izmeklējumiem pie dažādiem speciālistiem, arī pie flebologa - neviens nav spējis neko pateikt. Vai vispār šāda tipa problēma var būt pilnībā izārstējama?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt speciālistus, kas spēj kaut ko pateikt un arī uzstādīt diagnozi. Ja ultrasonogrāfijas izmeklējumos vēnu saslimšana nav diagnosticēta,iespējams, Jums ir limfātiskās sistēmas darbības traucējumi. Neredzot pacientu ir neiespējami atbildēt uz Jūsu jutājumu. Ja problēmu iemesls ir limfātiskās sistēmas darbības traucējumi, tad neaizstājama ir kompresijas terapija.
 
Jautājums:
Man ir tā ,ka sāp kājas no rītiem un reizēm vakaros . Bet biežāk no rītiem. Un tieši kājas priekšpusē. Ko man darīt.
Atbilde:
Apmeklējiet neirologu, iespējams sāpes kājās rada mugurkaula patoloģija.
 
Jautājums:
Labdien, Man ir 29 gadi un ir deviņus mēnešus vecs dēls. Kad biju stāvokl Man 6mēnesī parādījās tūska un ļoti sāka plaisāt āda. pie kaju pirkstiem līdz potītēm parādījās plankumi. Ko Man darīt?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt flebologu, kas pēc ultraskaņas izmeklējuma veikšanas noteiks, vai kāju vēnas vainojamas pie dotajām sūdzībām.
 
Jautājums:
Ko Jus man varetu ieteikt-man bija taads gadijums,ka pec pirmajaam dzemdibaam loti saaka sapet kaaja,piepampa,sapesana sakas no potites lidz pat gurnam,menesi nevareju pat uzstat uz taas kajas,velaak pamazaam pargaja,bet resnaka palika un izveidojaas taads plankums bruni sarkans pie potites,tas taa ir nu jau 23 gadus,sapet nesaap nemaz.Vai tur varetu but problema ar ieksejam veenaam vai varbuut veidojas tropiskaa cula?Es lietoju tikai troxevazina gelu un kapsulas.Ko Jus ieteiktu?
Atbilde:
Ieteiktu veikt ultraskaņas izmeklējumu kāju vēnām pie vēnu speciālista , ļoti iespējams, ka Jums ir bijusi dziļo vēnu tromboze un tagad ir atlieku parādības pēc tās. Pēc izmeklējuma varētu plānot tālāko ārstēšanu.
 
Jautājums:
Sākumā augšstibos nejūtīga(notirpusi)āda.Tagad dedzinošas sāpes .Ir cukura diabēts.
Atbilde:
Iespējams, Jums diabēta dēļ ir attīstījušie nervu sistēmas darbības trucējumi. Informējiet par šīm sūdzībām savu endokrinalogu, ispējams, vajadzētu parādīties neirologam.
 
Jautājums:
Sveiki, man uz kaju pirkstiem ir tadi ka kaulinji vai uzberzumi un ka no vinjiem var tikt valja? :(
Atbilde:
Sveiki! Konsultējaties ar ortopēdu.
 
Jautājums:
Man ir četri trombi, vai es ar fiziskām aktivitātēm nevarētu kādu no viņiem izkustināt un tas varētu aiziet līdz plaušām?
Atbilde:
Ja Jūs sņemat pareizu ārstēšanu(ieskaitot kompresijas terapij), tad fiziska aktivitāte tikai veicina trombu ātrāku izšķīšanu. Nekautrājaties jautāt savam ārstam, visus sev interesējošos jautājumus.
 
Jautājums:
Labdien! Man pirms pusotra gada tika veikta lāzeroperācija abām kājām. Vēl ir palikušas arī nejūtīgas un notirpušas vietas uz kājām. Vai es šobrīd varu jau doties uz zemūdens masāžu? Ar cieņu, Arita
Atbilde:
Labdien! Domāju, ka zemūdes masāža tikai uzlabotu Jūsu pašsajūtu, bet šo jautājumu vislabāk uzdot Jūsu ķirurgam, kas veicis operāciju.
 
Jautājums:
Sveiki!Ko darīt ja kājas visu laiku salst?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt asinsvadu ķirurgu.
 
Jautājums:
Man visu laiku salst kājas,vai ir kādas brīnumzālītes kas varētu palīdzēt.
Atbilde:
Cik zinu brīnumzāles aptiekas nepiedāvā, bet, lai risinātu Jūsu problēmu, ieteiktu apmeklēt asinsvadu ķirurgu.
 
Jautājums:
vai tiesa ka venas var izarstet tikai ar operacijas palidzibu?
Atbilde:
Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes. Ir dažādas vēnu slimību formas, ir tādas ,kuras vispār nevar izārstēt, bet var tikai uzlabot pacienta stāvokli. Ir gadījumi kad operācija var dot labus rezultātus, bet ir ārī saslimšanas, kuras vispār nedrīkst operēt. Katram konkrētam pacientam vēnu speciālists izvēlēsies atbilstošāko, drošāko un efektīgāko ārstēšanas metodi, kas var arī nebūt operācija.
 
Jautājums:
Esmu sieviete, 40. Patīk pasportot, bet nedaru to regulāri. Gadās, ka slodze ir visai liela un pēkšņa (riteņbraukšana, skriešana). Esmu novērojusi, ka reizēm dažas dienas pēc slodzes ir kāju pietūkums potīšu rajonā. Vai tas ir normāli, vai arī liecina par vēnu problēmām? Vai nepieciešama īpaša uzmanība kājām pēc slodzes?
Atbilde:
Nevar izslēgt, ka tūska radusies traucētas vēnu darbības rezultātā. Vajadzētu apmeklēt vēnu speciālistu un veikt ultraskaņas izmeklējumu kāju vēnām. Izmeklējumā, parasti, labi var noteikt vai sūdzību iemesls ir vēnu saslimšans rezultāts vai iemesls jāmeklē kur citur.
 
Jautājums:
Man uz kājām bieži ir redzami nelieli gaišākas ādas plankumiņi, īpaši izteikti tie ir ilgstoši stāvot vai sēžot. Ja ādu paberzē, tad uz brītiņu tie pazūd. Visvairāk to ir apakšstilba lejasdaļā, mazāk rajonā ap celi. Nekāda fiziska dikomforta vai citu problēmu nav, tikai vizuāls defekts. Man ir 21 gads, un tā ir kopš es sevi atceros. Vai to kaut kā varētu mazināt?
Atbilde:
Iespējams, tas saistāms ār veģētatīvo nervu sistēmu, kuras darbības rezultāta sašaurinas mazie ādas asinsvadiņi un veidojas balti pleķi. Ar laiku šī problēma var atrisināties pati no sevis.
 
Jautājums:
Vai izteikts celulīts nekadi nav bridinajums tam, ka sekos ari veenu problemas? Sajaa majas lapaa ne ar vienu vardu tas netiek piemineets- kaut gan, ja ir varikozas veenas, ari celulīts gandriz vienmer 100% ir sabiedrotais. Ari riska faktori lielako tiesu celulītam tacu ir tiesi tadi pasi kaa veenu problemam. Tatad logisks jautajums, vai tad starp sim divam problemam nav javelk paraleles un jaasaak uztraukties par veenu veselibu jau pie celulīta pazimem?
Atbilde:
Šīs divas patoloģijas viena otru neizslēdz, bet arī neapstiprina, protams, ja ir kādas kāju problēmas nevajag kautrēties veikt attiecīgos izmeklējumus un ja nepieciešams plānot ārstēšanu. Vēnu saslimšanu gadījumā izvēles izmeklējums bez kura nav iedomājama kāju vēnu ārstēšana ir ultrasonoskaopija.
 
Jautājums:
Vakaros, miera stāvoklī, man bieži ir traucējoša nemiera sajūta kājās. Vai tā ir jau slimības pazīme?
Atbilde:
Apmeklējiet neirologu, iespējams sāpes kājās rada mugurkaula patoloģija.
 
Jautājums:
Vai izteikts vēnu dzīslojums var liecināt par saslimšanām, ja nav izteiktas smaguma sajūtas kājās un nav kāju pietūkuma?
Atbilde:
Izteikts vēnu dzīslojums bez citām sūdzībām vēl nenozīmē, ka kāju vēnas ir slimas. Ja pastiprinātais vēnu zīmējums traucē, kosmētiskos nolūkos ir iespējams redzamās vēnas slēgt pielietojot putu skleroterapijas metodi.
 
Jautājums:
Sveicinati,man pec pirmam dzemdibam,pec arsta teikta,plisa iekseja vena,kad es visu dienu esmu uz kajam,tad kaja ir nopampusi un cieta,paradas ari tumsi plankumi,dazas vietas kur iet vena,nu jau 10 gadus mocos ar so problemu,ko Jus man ieteiktu
Atbilde:
Es ieteiktu griezties pie vēnu speciālista, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un nozīmēs ārstēšanu. Jūsu aprakstītās sūdzības liek domāt, ka problēma ar kāju vēnām ir ielaista, tādēļ ar palīdzības meklēšanu nevajadzētu vilcināties.
 
Jautājums:
Ja sāk lietot kompresijas zeķes, vai tās ir jānēsā visu mūžu
Atbilde:
Tas lielā mērā atkarīgs no cilvēkas pašsajūtas. Ja Jums ir pareizi nozīmētas kompresijas zeķer, tad valkājot tās jutīsieties labāk nekā bez tām. Cik ilgi zeķes būs jānēsā atkarīgs no slimības attīstības un citiem ārstēšanas pasākumiem, kas tiek veikti.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 25 gadi un nu jau vairākus gadus man uz kājām ir redzami mazi bumbulīši, kas rada diskomfortu. Gribas valkāt svārkus, bet tā kā šie bumbulīši ir pamanāmi, tad nevaru to atļauties. Darbs man ir sēdošs, bet cenšos daudz kustēties. Biju pie ārsta, man izrakstīja smēri (Ginkor), kura nepalīdz. Kas tam varētu būt cēlonis? Kā var panākt to, ka tie pazūd?
Atbilde:
Labdien! Es ieteiktu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu kāju vēnām pie flebologa, ja vaina ir tikai kosmētiska to labi var risināt ar putu skleroterapijas metodi.
 
Jautājums:
ja kreisā kājas potīte piepamst vairāk kā labā, tas arī liecina par vēnām.
Atbilde:
Ļoti iespējams, bet iemesli pampumam var būt arī citi. Vajadzētu konsultēties pie vēnu speciālista.
 
Jautājums:
Ko darīt, ja vakaros ir satūkušas kājas? Ar pirkstu uzspiežot, paliek dziļas "bedres".
Atbilde:
Vajadzētu noskaidrot iemeslu kādēļ kājas pampst. Svarīgi būtu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu kāju vēnām. Ja vainojamas vēnas vajadzētu nēsāt kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Man trīs reizes ir operētas vēnas labajai kājai. Tagad jau būs drīz 3 gadi pēc pēdējās operācijas, bet kāja vienmēr ir pietūkusi, vismaz 1,5 reizes resnāka par kreiso kāju. Esmu veikusi kājai gan limfodrenāžu, gan dzērusi zāles, nēsāju kompresijas zeķes, bet nekas nelīdz. Ko man darīt?
Atbilde:
Es ietiktu konsultēties ār pieredzējušu vēnu speciālistu, jo Jūsu aprakstītās sūdzības liecina par komplicētu slimības gaitu.
 
Jautājums:
Labdien, ja man ir sajūta (tikai kreisajā kājā) ka man nospiež kaut kur asinsvadu ( sajūta augšstilbā un ceķla locītavās iekšpusē), tas liecina par vēnu mazspēju?
Atbilde:
Labdien, Ļoti iespējams, ka Jūsu sūdzības ir saistītas as hronisku vēnu mazspēju. Es ieteiktu parādīties speciālistam.
 
Jautājums:
labdien. man ir neliels t.s. ''zirneklitis" uz ceļa locitavas. biju jau uz konsultaciju, arsts teica, ka var but pat vares iztikt bez operacijas,ko noskaidros pec sonografijas. sakiet ludzu cik ilgi pec tam jaievero saut kas specials rezims?man ir stavoss darbs nedelas nogales.man 28 gadi.paldies jau iperieks.
Atbilde:
Labdien, Īsti nezinu, ko Jūs plānojas ar to "zirneklīti" darīt, ja plānojat veikt skleroterapiju, tad pēc tās vajadzētu valkāt vēnu zeķes. Droši jautājiet savam ārstam visus jautājumus, kas Jums interesē par saslimšanu, plānotajām manipulācijām un periodu pēc manipulācijas veikšanas.
 
Jautājums:
Karstā laikā pampst potītes, līdz ceļgaliem kājas šķiet smagas, sāpīgas, ar dedzinošu sajūtu. Arī kājas lielā pirksta kauliņš, šķiet, aug. Ko pasākt?
Atbilde:
Pirmajā teikumā aprakstītās sūdzības, iespējas, norāda par vēnu problēmām. Es ieteiktu apmeklēt flebologu, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un noteiks vai vēnas ir pie vainas. Sāpes pēdā, pirksta kauliņā nav tipiskas vēnu problēmu radītas sūdzības, drīzāk vaina meklējama pēdas locītavās.
 
Jautājums:
Man radiniece luudza pajautaat - vinai pirms trim gadiem taisiija veenu operaaciju, izvilka mezglus, bet tagad atkal kaajas vienos veenu bumbuļos. Vai operaacija netika pareizi veikta vai taa vareetu buut cita probleema. Ko dariit?
Atbilde:
Domāju, ka operācija bija pareizi veikta, slimība ir progresējusi. Lai plānotu, ko darīt vajadzētu apmeklēt vēnu speciālistu, kas veiktu ultrasonogrāfijas izmeklētu. Pēc izmeklējuma veikšanas var pateikt kādām ārstēšanas metodēm var konkrētajam pacientam palīdzēt.
 
Jautājums:
Man bija abām kājām vēnu operācija. Vienai kājai radās tūska. Vai ir iespējams to izārstēt?
Atbilde:
Svarīgi ir noskaidrot tūskas iemeslu. Es ieteiktu izdarīt ultrasonoskopijas izmeklējumu pēc kura var izvērtēt dziļo un virspusējo vēnu funkcionālo stāvokli un atbilstoši plānot ārstēšanu.
 
Jautājums:
Cik maksā operācija 1 kājai?
Atbilde:
Operāciju cenas ir atšķirīgas. Konkrētu summu var pateikt, kad zināms cik lielā apmērā, kas un kādām metodēm ārstējams.
 
Jautājums:
kā ārstēt kājas ja visu dienu bez pārtraukuma skraida pa darbu?
Atbilde:
Darbā valkājiet vēnu zeķes, ja sūdzību iemesls ir vēnu patoloģija.
 
Jautājums:
Labdien, Kad biju stāvoklī pēdējos grūtniecības mēnešos pa naktīm man vilka krampi apakštilbus un pēdas. Vai tas liecina ka man var būt hroniska vēnu mazspēja?
Atbilde:
Labdien, Nevar izslēgt, ka Jūsu sūdzības izraisija hroniska vēnu mazspēj. Būtu labi apmeklēt vēnu speciālistu, kas veiktu ultrasonogrāfiju Jūsu kāju vēnām. Speciālists precīzi noteiktu vai kāju vēnās ir kāda problēma.
 
Jautājums:
Kādas ir efektīvākās ārstēšanas metodes, lai novērstu sīko asinsvadu tīklojumu un kur vislabāk griezties šādu simptomu gadījumā?
Atbilde:
Ļoti laba ārstēšanas metode ir putu skleroterapija. Caur ļoti tievu adatiņu vēnās tiek ievadīts saputots medikaments, kas nodrošina vēnas slēgšanos. Putu skleroterapija tiek veikta visos lielākajos vēnu centros Latvijā.
 
Jautājums:
Labdien. Man ir bijušas divas operācijas abām kājām,bet diemžēl laikam neveiksmīgi,jo kājas ir atkal vienās vēnās ja ne vēl vairāk,ko jūs ieteiktu.Abas iepriekšējās es veicu veselības centrā4.
Atbilde:
Labdien, Neviena operācija negarantē, ka nākotnē nevarētu rasties varikozu vēnu recidīvi. Es nedomāju, ka Jums veiktās operācijas ir bjušas neveiksmīgas, ļoti iespējams, ka Jusu slimība, dažādu apstākļu sakritības dēļ ir progresējusi. Neredzot pacientu, ieteikt kādu konkrētu ārstēšanas metodi būtu nepareizi, bet kā pirmā izvēles metode pie vēnu recidīviem ir putu skleroterapija, ko kombinē ar kvalitatīvu kompresijas terapiju.
 
Jautājums:
Tikko šajā mājaslapā izlasīju, ka smalkais zilganais tīklojums uz kājām ir saslimšanas sākumstadija. Arī man tāds ir un arī kājas bieži pampst, taču ārsts apgalvo, ka manas vēnas ir veselas (tikko biju uz konsultāciju un izmeklēšanu pie flebologa) un simptomi ir saistīti ar kautko citu. Kam tad man galu galā ticēt - ārstam vai tam ko jūtu un redzu? Ar ko varētu būt saistīti šie simptomi, ja vēnas ir veselas?
Atbilde:
Smalkais, zilganais tīklojums uz kājām ir radies no ļoti virspusējām zemādas vai ādas vēnām, kas nav tieši saistītas ar maģistrālo vēnu sistēmu. Šī slimības forma parasti neizraisa smaguma sajūtu vai tūsku kājās, biežāk tas ir tikai vizuāls, kosmētisks defekts. Kāju izskatu var uzlabot ar skleroterapijas palīdzību. Iepējams, Jūsu gadījumā maģistrlās kāju vēnas tiešām ir veselas un tūskas iemesls ir cits, piemēram, limfātiskās sistēmas darbības traucējumi. Pret kāju pampšanu ir ļoti labs līdzeklis - kompresijas zeķes (ja nav patoloģija, kuras dēļ tās valkāt nedrīkst).
 
Jautājums:
Laiku pa laikam, it īpaši nakltīs, jūtu velkošas sāpes pēdās. Vai tas arī varētu būt asinsrites traucējumu dēļ? Uzļoti augstiem papēžiem nestaigāju, plakanās pēdas arī it kā nav, taču uz ikra vienā rajonā ir mazliet izspiedušās vēnas. Dažkārt pēdas sāp tā, ka nevaru pat aizmigt.
Atbilde:
Sāpes pēdās nav tipisks hroniskas venozas mazspējas simptoms, bet ikros izspiedušās vēnas gan varētu par to liecināt. Es ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu, kurš Jums izdarīs ultrasonogrāfijas izmeklējumu tādējādi savlaicīgi noteiks slimos vēnu segmentus un piedāvās atbilstošu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Vai jums ir zināmi tautas līdzekļi kā cīnities ar zilajiem izcilnīšiem,kas tikko sāk parādīties uz kājām.Varbūt ir kāds tiešām efektīvs līdzeklis,lai to novērstu bez ķirurģiskas iejaukšanās?
Atbilde:
Tautas līdzekļi, kas novērstu paplašinātu vēnu veidošanos, diemžēl, man nav zināmi. Labākais veids cīņā ar progresējošu vēnu slimību ir fiziskā aktivitāte un kompresijas zeķes. Ja vēnas ir paplašinātas un slimas, kompresijas zeķes slimības attīstību var palēnināt vai apturēt, taču ne izārstēt. Nosacīta alternatīva ķirurģiskai vēnu ārstēšani ir ultrasonogrāfiski kontrolēta putuskleroterapija. Ārstējot paplašinātas vēnu ar šo metodi nav nepieciešama anestēzija, nav jāpaliek slimnīcā, netiek ierobežotas cilvēka ikdienas aktivitātes. Pacientam slimajā vēnā tiek ievadīts saputots medikaments, kura iedarbības rezultātā slimais vēnas segments slēdzas, ar laiku aizrētojas un vēna vairs nav redzama.
 
Jautājums:
Vai kāds var pateikt, kāpēc rodas uz kājām tāds zils, smalks tīklojums? Un kā ar to var cīnīties? Klāt jau vasara, kad gribēsies uzvilkt peldkostīmui un nejust diskomfortu?
Atbilde:
Smalkais tīklojums ar lielāko varbūtību ir radies no paplašinātām ādas un ļoti virspusējām zemādas vēnām. Šīs vēnu slimības formas ārstēšana ir iespējama izmantojot putuskleroterapiju. Tas nozīmē, ka paplašinātajos vēnu zariņos ievada medikamentu, kas vēnu slēdz.
 
Jautājums:
Kaa gruutnieciibas laikaa risinaat veenu probleemas, vai zaales var lietot, kaa veel paliidzeet?
Atbilde:
Vislabākā un drošākā metode ir valkāt vēnu zeķes. Atkarībā no problēmu rakstura var lietot zeķes līdz celim, augšstilbam vai zeķubikses. Zeķes atšķiras gan pēc izmēra, gan kompresijas klase, visprecīzāk tās palīdzēs Jums izvēlēties jūsu flebologs. Noteiktos gadījumos jālieto arī zāles, ja to rekomendājis ārsts.
 

Vai ikdienā rūpējieties par savu kāju veselību?

.
.