/
Jautājums:
Labdien!Sakiet lūdzu,ja ir bijusi dziļo vēnu tromboze,vai drīkst ceļot ar lidmašinu?Valkāju kompresijas zeķes.
Atbilde:
Lidojot noteikti jāvelk kājās kompresijas zeķes
 
Jautājums:
labdien! Mani uztrauc nesen izveidojusies bedrīte(aptuveni 2x2cm)uz apakšstilba kaula kājas visrspusē,taustot to vietu viņa tāda kā notirpusi. kas tas varētu būt un pie kāda speciālista vajadzētu vērsties? Paldies!
Atbilde:
Lūdzu, griezties pie neirologa
 
Jautājums:
Pēc skleroterapijas biju atkartotā vizitē pie ārsta un man teica, ka viss ir veiksmīgi aiztaisījies ciet, bet tagad ir pagājuši jau 3 meneši kopš šīs procedūras, bet brīžīem tajā vietā, kur tikai veikta skleroterapija ir jūtamas nelielas sāpes, pārbraucot pāri ar roku tā vieta uz kājas nav gluda, bet rievaina. Vai tas ir normāli pēc šādas procedūras?
Atbilde:
Vislabāk to varētu izskaidrot redzot kāju, kur veikta skleroterapija,lūdzu atnāciet uz konsultāciju
 
Jautājums:
Man pedejos 3.men( /-) niez kaju ada,bet nav pumpas un nekadu izsitumu ari nav,bet pec kasisanas man paliek zilumi uz kaju augstilbiem!Kapec rodas zilumi?Paldies jau ieprieks.
Atbilde:
Iespējama vēnu pataloģija,lūdzu atnāciet uz konsultāciju,lai veiktu vēnu sonoskopiju
 
Jautājums:
Pēdējā mēneša laikā man pirmo reizi uz rokas un tagad jau divreiz uzkajās veidojas sāpīgi neliela izmēra 1-2 cm diametrā sabiezejumi zem ādas. Ādas krāsa nav mainījusies. TIKAI SATAUSTĀMS SĀPĪGS SACIETĒJUMS. Smērējot fastumgelu lēnām pazūd. Kas tā par problēmu un kāds iemesls. Ivars 69 gadi
Atbilde:
Iesaku griezties pie ģimenes ārsta
 
Jautājums:
Es jau ilgus gadus mokos ar vēnu problēmu 90 gados labā kājā bija vēnu operācija ,pēc gadiem atkal parādījās vēnas ,biezi krampji rauj it sevišķi nāktīs uz la'bās kājas jau kādi 2 mēmeši kāja ir sarkana nenormāla nieze asiņo ,kreveles utt.Tagad lietoju ziedi Solcoseryl vismaz rētas apžūst esmu bijusi pie vairākiem ārstiem neko nesaka varbūt varētu pierakstīties pie jums uz konsultāciju jo nu vairs nevaru izturēt.Paldies! mans e pasts ir aina_upena@inbox.lv .ļoti gaidīšu atbildi.
Atbilde:
Lūdzu pierakstieties Jums izdevīgā laikā VC4
 
Jautājums:
Labdien.man pirms 8 gadiem notika avārija, kāja protams nespēja, bet pagāja laiks un atklāju kad man uz labas kājas ceļa gala ir bumbulis un sāpīgs kad tupjos, ārsts teica ka esot lauzta bijis, bet ka var būt lauzts, ja man nav bijis nekad ģipsis.fotografijas parādās kad bļodiņa esot beigta.ko man darīt?biju jau vakar pie viena ķirurga, bet viņš mani sūta pie nākamā ķirurga, saka ka neko viņš nevar līdzēt.
Atbilde:
Vispareizāk būtu griezties pie speciālista,kurš nodarbojas ar kaulu problēmām- tātad pie traumatologa
 
Jautājums:
Pagājis gads kopš izslimoju ar pleiropneimoniju un plaušu tūsku (astoņas dienas reanimācija/intensīvā terapija). Rezultātā stipri sāpēja nieres, ļoti stipri tūka kāju pēdas. Ar laiku sāpes un tūska mazinājās. Labā niere sāp tikko jūtami un labās kājas pēda un ceļa tūska neliela. Kreisā niere reizēm sāp diezgan stipri un kreisās kājas pēda un celis tūkst stipri. Tas notiek periodiski un reizēm ilgstoši. Lietoju Verošpiron, 2 x nedēļā Furosemīds Panangin. Laiku pa laikam Moxsilen un 5 Nok. Dzeru arī Dr.Tereško tēju nierēm. Man ir 66 gadi, esmu plaušu slimniece ļoti smagā formā, tāpēc varu cerēt tikai uz vērtīgu padomu, kas spēj atvieglināt manu stāvokli. Ar cieņu Meldra.
Atbilde:
Visticamāk tūskas saistītas ar nieru pataloģiju,pie kāju vēnu pataloģijas novēro kājās krampjus un tūskas vienmērīgi abos apakšstilbos
 
Jautājums:
Man 37 gadi.Man jau vairakus gadus id augstilbs vairak tas puses gurns-pakala.Augstilba izveidojas bedrite un paliek lielaka.Bails domat
Atbilde:
Vispareizāk būtu griezties pie neirologa
 
Jautājums:
Labdien! Man jāu vairāk kā menesi ir nepatīkama, reizēm pat sāpīga smaguma sajūta kājās.Man sanāk visu dienu stāvēt kājās, strādāju par konditori un man ir tikai 25 gadi. Biju aizgājusi pie ģimenes ārsta, viņš man pateica vairāk kustēties un iegādāties pareizus apavus, un nestaigāt augstpapēžu kurpēs, izvēlēties apavus, kuram papēdis nav lielāks kā 4cm. Aizsūtīja mani pie ķirurga, bet viņs man teica, ka esot jāpārbauda pēdas. Pie kāda ārstā man doties- pie flebeloga?? Ko jūs man ieteiktu? Laima
Atbilde:
Pēdas pārbauda tehniskais ortopēds, kurš veiks podometrijas mērījumu.Pie flebologa varat griezties lai pārbaudītu kāju asinsvadu stāvokli
 
Jautājums:
labdien! ludzu pelidziet! nesen spelejot futbolu loti stipri sasitu kaju, virs potites, bija liels zilums. tgd taja vieta ir izveidojies ciets zemadas sabiezejums, ko man darit?? kas tas isti ir??
Atbilde:
"Sabiezējums" ir hematoma (zilums)uzsūkšanās stadijā,labāk griezties pie traumatologa
 
Jautājums:
Labdien, kas par iemeslu varētu būt tam, ka vasarā aizejot uz darbu(darbs ir sēdošs)jau pēc pāris stundām kājas ir sapampušas. Tā ir tikai darbā, atvaļinājuma laikā nav nekādu problēmu, jo visu dienu nesēž un šī problēma ir tikai vasarā.Ginta
Atbilde:
Iespējama venoza nepietiekamība,jāveic kāju vēnu duplekssonoskopija.Jāgriežas pie flebologa
 
Jautājums:
Labdien!man ir 29.gadi,esmu 2 bērnu māmiņa.man problēma ir tāda ,kad pēdējā laikā esmu pamanijusi kad dienas garumā ir pietūkušas apakšstilbu kājas,un uz vakaru sajūtas ir kā nogurušas,citreiz smaga sajūta.Kas tas varētu būt pa vainu,varbūt kāda smēre ko pasmērēt.Iepriekš paldies jums.ludzu atbildi sutiet uz e-pastu:markusonss@inbox.lv
Atbilde:
Iespējama kāju vēnu pataloģija, tādēļ, lūdzu griezties pie flebologa
 
Jautājums:
79 gadus veca tante, cukura diabets TIP2, ari Alcheimers - regulari, jau ilgaku laiku pecpusdiena/vakaros piepampusas kajas pie potitem. Tiek dotas arsta noraditas tabletes "Furosemid". Kas varetu but par iemeslu? Tante loti maz kustas - pamata visu dienu sez (: Paldies par atbildi.
Atbilde:
Ilgi sēžot noteikti būs kāju tūska, tādēļ labāk vairāk kustēties,vai pagulēt.Gultas kājgali varētu pacelt apmēram 10-15cm augstāk
 
Jautājums:
Sveiki,dakter! Es vēlētos zināt vai man ir pamats uztraukumam un vai man ir jāgriežas pie speciālista.. esmu jauna man ir 19 gadi un man pa laikam uzpamst plauksta ( piepamst ļoti ) un kāja,drizāk jau pati pēda un tieši labā puse. Un pēc tam pāriet it kā atkal viss butu kārtiba,un tad pēc kāda laika atkal,piem.3 men. Ceru uz jūsu atbildi.Paldies,liels jau iepriekš!
Atbilde:
Vispareizāk būtu griezties pie ģimenes ārsta
 
Jautājums:
Labdien! Izmeklējot vēnas Duplex US, konstatēja, ka nepieciešama operācija vena saphena magna,- tā paplašināta visā tās garumā, atzīmēti arī problemātiskie punkti.- Vēlos uzzināt, cik ilgi pēc vēnu operācijas būs jānēsā kompresijas zeķe ? Paldies par atbildi!
Atbilde:
Parasti pēc operācijas kompresijas zeķi nēsā vienu mēnesi,to nosaka operējošais ķirurgs
 
Jautājums:
Labdien! Esmu sieviete,30 gadi.Katru nakti guļot man paliek tā saucamās nemierīgās kājas.Tā iemesla dēļ slikti guļu.Kad no rīta pieceļos-tāda sajūta, it kā ūdens lītu ikru iekšpusē līdz pat papēdim ieskaitot.Veicu poloneiropātijas pārbaudes kājās, tās neatrada.Ikri mēdz arī piepampt neatkarīgi no laika apstākļiem un no apstākļiem vispār.Sakiet lūdzu, kas tas varētu būt?Sajūtas ir ļoti nepatīkamas. Evija.
Atbilde:
Nepieciešama flebologa konsultācija un vēnu duplekssonoskipija
 
Jautājums:
Sveiki, pa ned nogali bijām ciemos un gulējām teltī, un vakar pecpusdienā man nenormali piepampa ap potītēm. šorit pamodos un pampus nebija pargajis. kajam tāda sajuta, ka āda pārplīsis. man ir 31 un es neesmu grūtniece.
Atbilde:
Noteikti konsultēties pie sava ginekologa
 
Jautājums:
sveiki. rīt būs 3.diena pēc vēnu operācijas. interesē tikai viens, jo par pārējo viss skaidrs, vai drīkst smēķēt? ne lielos daudzumos, bet nedaudz. vai tomēr kategoriski aizliegts?
Atbilde:
Smēķēšana pēc vēnu operācijas nav aizliegta, bet labāk protams atmest
 
Jautājums:
Labdien! Vēlos konsultāciju, man 38gadi, ilgu laiku neesmu sportojis. Tagad 4 dienas uzspēlēju futbolu. Sāka sāpēt muskuļi, ļoti - viss zem ceļiem. Tagad vairākas dienas sāpes pārvērtušās mokošā to pašu muskuļu tirpoņā visu laiku. Kad tas beigsies, vai kādi vitamīni trūkst? Kas man par vainu? Paldies. J.
Atbilde:
Jādomā, ka tirpoņu izraisa nervu kairinājums.Griežaties pie neirologa.
 
Jautājums:
sveiki, man jau gandriz gadu uz kajas ir uzmeties bumbulis, jau ir plaukstas lieluma, reizem sap.nezinu ko iesakt, dzivoju anglija, bet ja iesu pie artsta te vini pateiks ka neka tur nav, bet es saku uztraukties.paldies
Atbilde:
Kad būsiet Latvijā, griezieties pie flebologa, veiksim sonoskopiju un nolemsim par tālāko taktiku
 
Jautājums:
Notupjoties uz ceļiem kreisās kājas ceļgala kreisajā pusē sāp. Staigājot un vienkārši pietupjoties sāpju nav. Arī ārēji nekādu izmaiņu nav.
Atbilde:
Nepieciešama traumatologa-ortopēda konsultācija,lai noteiktu pareizu ārstēšanu
 
Jautājums:
Labdien, pēdējā laikā un tagad jau katru dienu sajūtu durstošas sāpes kājās. Itkā kaut kas skrien pa kāju, ieduras un sāp. Sāpes pēc laiciņa izzūd. Sāpes ir gan uz locītavu, gan augšstilbos, arī apakšstilbos. Lūdzu sakiet ar ko tas varētu būt saistīts, pie kā griezties, kādā jomā? Novēroju, ka pēdējās dienas šādas sāpes parādās arī rokās, bet tas salīdzinot ar kājām ir reti. Jau ieriekšs paldies par atbildi. Marta, 28 gadi.
Atbilde:
Vēlama ultrasonoskopija kāju vēnām,mugurkaula jostas-krustu daļas rentgens.Iespējams nervu kairinājums,vai vēnu saslimšana.
 
Jautājums:
Labdien! Man jau vairākus gadus bieži pampst kājas, apakšstilbi. Visvairāk zem potītes un pie kāju pirkstiem. Bieži kājas arī tirpst, īpaši pēc dārza darbiem brīvdienās, - kopjot puķu dobes, tās ravēju, dabiski, ka tupus- vai tirpt var no tā? Cik var izmaksāt flebologa konsultācija, ja man tāda vajadzīga? P.s. Man pēc dzemdībām, jau 12g. ir "zirneklīši" daudz kur uz kājām. Darbs man ir sēdošs, liekā svara nav. Vecums- 35.
Atbilde:
Flebologa vizīte ir nepieciešama,pie mums to var veikt par ls.25. Iespējams kombinējas gan muguras problēmas, gan vēnu saslimšana.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 26 gadi. Pāris gadus atpakaļ uz kājām sāka veidoties tā saucamie "zirneklīši". Tie kļūst arvien tumšāki un lielāki. Šodien pamanīju, ka uz kājas apakšstilba parādījās diezgan liels, paciets kunkulis. Sakiet, tas ir bīstami?
Atbilde:
Iesaku doties pie flebologa,lai veiktu sonoskopiju un izlemtu par tālāko ārstēšanas taktiku.
 
Jautājums:
Labdien! Šorīt pamodos no ļoti stiprām sāpem kreisajā kājā 10-15cm virs potītes.Mazliet pastaigāju un likos gulēt,sapes nepārgāja.Tad ilgāku laiku sēdēju un sāpes mazinājās,tagat visu laiku baidos,slimoju ar veģetatīvo distoniju, baidos ka var būt trombs, un no tā apstāties sirds....
Atbilde:
Vēnu problēmas pasliktinās ilgi sēžot vai stāvot. Vislabāk doties pie ārsta,lai izmeklētu asinsvadus un lieki nesatrauktos.
 
Jautājums:
man ir tikai 11 gadi,bet man ir pēdas deformācija.pēdas deformācija man ir jau kādu 1 gadu,bet sāpes nesamazinās.man ir tāds jautājums:vai pēdas deformāciju var izārstēr???vai turpmāk es varēšu nodarboties ar sportu???
Atbilde:
Lai izārstētu pēdas deformāciju,jāgriežas pie tehniskā ortopēda un jāveic podometrijas mērījumi.Tad varēs spriest par sportošanu
 
Jautājums:
Labdien. Ja dzīvoju Liepājā,kādi dokumenti man ir nepieciešami,lai pie jums pārbaudītu kājām vēnas?Un cik man tas izmaksās?Un kā ir ar veselības polisēm? mans epasts:everitap@tvnet.lv
Atbilde:
Izmeklējus un konsultācija izmaksā 25ls.Līdzi jābūt pasei,pieņemam arī polises
 
Jautājums:
Man ir 20 gadi.man uz kājām apakšstilbos parādās sarkani asinsvadi.Ko tas nozimē,un kā to ārstē?
Atbilde:
Lai noteiktu ārstēšanu, jāzin iemesls, tādēļ, lūdzu nāciet uz konsultāciju, veiksim sonoskopiju un izlemsim par ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien. Pēdējo 1,5 gadu jūtu savādas sāpēs kāju apakštilbos. Pēkšņi un vairākām dienām var parādīties velkošās sāpes apakšstilba priekšpusē (dažadās vietās). Tad sāpes atkal uz ilgu laiku pazūd. Pēc nopietnas fiziskās slodzes, sāpēja ļoti - stāvot nemaz, bet staigājot - "ceļot kāju augšā", vai paceļot pēdu - "kāju pirksti augšā, pēda pie zemes" grieza, kā ar nazi. Biju uz konsultāciju VC4, teica par muskuļu iekaisumu, biju arī uz sonogrāfiju, bet līdz pienāca mana kārta, viss bija jau pārgājis. Daktere ieteica aiziet uz magnētiskās terapijas un Ultraskaņas procedūrām, ko arī biju izdarījusi. Jau pagājis gads, bet ik pa laikam sāpes atgriežās. Darbs sēdošs, fiziskās aktivitātes nav nopietnas. Man ir 31 gads. Pie kāda specīālista lai griežās? (Pilnīgākai informācijas jāsaka, ka aukstajā laikā ir traucējumi ar kāju pirkstu apasiņošanu. Mazie pirkstiņi paliek "balti", galīgi bez asins, kāmēr tos neizmasē un nesasildi). Iepriekš pateicos par atbildi.
Atbilde:
Ar šīm problēmām labāk griezties pie neirologa
 
Jautājums:
Labdien, Dakter. Pirms nedēļas pamanīju, ka kreisās kājas augšstilba ārējā puse ir mazjūtīga. Kas tā varētu būt par kaiti? Kādu laiku pastiprināti rosījos pa dārzu, varbūt savainots kāds nervs? Paldies.
Atbilde:
Jādomā ka nervs nav savainots, bet pie neirologa jāgriežas
 
Jautājums:
Vai driikst iet uz solariju,ja ir bijushas kaju venu operacija....jo pec solarija paradijas kaju krampi ,luudzu !!!
Atbilde:
Solārijs ir diezgan kaitīgs veselībai, to atzīst visi dermatologi.Solārijs pēc operācijas ir vispār aizliegts vienu mēnesi
 
Jautājums:
Onkulim ir 90 gadu, viņam ļoti satūkuši apakšstilbi un tek ārā linfa. Vai ar šo problēmu jāvēršās pie jums?
Atbilde:
Vispirms griezties pēc padoma pie ģimenes ārsta.Iespējams tūskas ir no sirds mazspējas
 
Jautājums:
labdie, man ir tāda problēma šodien es guvu ceļgaļa traumu un tagad man ir celis uzpampis un ir stipras sāpes, ka ari es nevaru iztaisnot pilnibā kāju! Kas man varētu būt un ko man darīt? atbildi suutiit uz mailu oskars183@inbox.lv
Atbilde:
Noteikti jāgriežas tuvākajā traumu slimnīcā
 
Jautājums:
Man jau vairākus gadus sāp kājas,no apakšas-celim,izteiktāk kreisā kāja un piepampst potītes rajonā,it sevišķi nakts periodā.Esmu pārbaudījusies pie visiem iespējamajiem speciālistiem,ar vēnām nekādu problēmu neesot.Kā arī esmu izmēģinājusi dažadas ķermeņa procedūras,masāžas,smēres un zāles.Kompresijas zeķes nelīdz,visa veida stipruma pakāpes ir izmēģinātas.Vairs nezinu kur meklēt palīdzību un kā iespējams atrisināt šo manu problēmu!Būšu pateicīga par jebkādu info.
Atbilde:
Griežaties pie traumatologa,iespējams ir locītavu deformācija, vai kāda cita locītavu saslimšana
 
Jautājums:
labdien! man jau gadu uz labās kājas pēdas spilventiņa ir tādi daži ādas sacietējumi ar tukšu vidu, vakaros tie arī sāp, līdzīgas varžacij, bet tās nav varžacis, mērcējot ūdenī tās piepamst un paliek lielākas un baltas...es ikdienā staigāju uz augstiem papēžiem...kā ārstēt šos sacietējumus?
Atbilde:
Noteikti griežaties pie pēdu aprūpes speciālista
 
Jautājums:
Kāpēc kājas paliek tumši zilas,kaut kājām ir silti.
Atbilde:
Iespējams ir mikrocirkulācijas traucējumi.
 
Jautājums:
Labdien!Priecaasos,ja atbildeesiet uz manu jautaajumu.Peec veenu operaacijas,taa gan bija 6 gadus atpakal VC4 ,esmu aktiivi atsaakusi nodarboties ar sportu.Gan velo brauksana,gan skriesana.Juutu,ka vakaros kaaju apaksstilbi ir mazliet piepampusi,juutama noguruma sajuuta.Uz kaajaam ir paraadiijusies atkal citi veenu mezgli,jaateic gan,ka jau labu laiku pirms sporta.Vai ir iespeejams aptiekaa bez receptes iegaadaaties kaadu no medikamentiem,kurs siis sajuutas vareetu mazinaat?Piebildiisu,ka nedziivoju LV. Jau ieprieks liels paldies par atbildi un,lai veicas darbaa! Ar cienu, Linda
Atbilde:
Kad būsiet Latvijā, noteikti atnāciet uz konsultāciju un veiksim vēnu sonoskopiju,varbūt pietiks tikai ar kompresijas zeķu nēsāšanu pie lielākas slodzes.Bet precīzi visu pēc konsultācijas
 
Jautājums:
uz roku augšstilbiem plīst sīkie asinsvadi,ne sāp ne niez ,ne struto.vienkārši neregurāli sarkani plankumi. par;adās un pēc kāda laika pazūd?
Atbilde:
Vispirms būtu ieteicams griezties pie dermatologa
 
Jautājums:
Man bija mazliet pietukusi limfa cirkshnja apvidu.Veica operaciju,kur panjema biopsiju no pietukushas limfas,rezultati bija labi,bet tagad ta ir pietukusi bumbulja veida un ari apkart tam.Tas ir ciets un zilgans un nemazinas,kaut gan pec operacijas jau pagajushas 3 nedeljas.Ko darit? Iveta.
Atbilde:
Griezties pie operējošā ķirurga
 
Jautājums:
Labdien.mani moka durieni ikros,dazreiz pat var redzet ka ikrs pulse un sajuta ka iekseja vena kautkas iesprudis un pec pulsesanas pat tada sajuta ka trukst skabekla un paliek slikta dusa.Man 42gadi,arejo venu nav,darbs uz kajam.
Atbilde:
Griežaties pie neirologa, iespējams problēma ir mugurkaula lejasdaļā
 
Jautājums:
Labdien. Gribēju jautāt tādu lietu. Regulāri nodarbojos ar hokeja spēlēšanu un pirms kāda laika parādījās tāds neliels bumbulis pie potītes (apmēram 1 pirksta biezuma augstumā virs potītes). Viņš ir tāds vidēji ciets, bet nesāp, arī tad ja uzspiež. Vai tas ir kaut kas nopietns jeb vienkārši nospiedies no slidām un ir atrisināms ar kādu smēri?
Atbilde:
Lai atbildētu uz šo jaut. jums vajadzētu uztaisīt ultrasonogrāfiju šai zonai!
 
Jautājums:
Sveiki! Pirms 8 gadiem, grūtiecības pēdējā mēnesī man tika konstatēta dziļo vēnu tomboze ar trobiem kājas augšstilbā un un iegurnā. Šobrīd nekādas īpašas zāles nelietoju - vien rudeņos un pavasarī izdzeru pa kastītei "detralex" vai "flebodija". Kāja gandrīz katru vakaru ir pavisa nedaudz pietūkusi, ar smaguma sajūtu. Darbs sēdošs, fiziskās aktivitātes drīzak nav neka ir (lai gan pēdējā laikā esmu atklājusi sev nūjošanas prieku - kādus 2 vakarus nedēļā pa stundiņai). Mans jautājums - vai manā gadījumā drīkst iet iz limfrodrenāžas procedūrām? Paldies
Atbilde:
Pirms apmeklējat limfodrenāžas procedūras atkārtojiet USS izmeklējumu bojātiem vēnu posmiem- ja sašaurinājums pārsniedz 30%, tad limfodrenāžu taisīt nedrīkst.
 
Jautājums:
Labdien!Pirms 3 gadiem man bija dziļo vēnu tromboze, kā rezultātā ir bojāti dziļo vēnu vārstuļi. Ārsts teica, ka visu mūžu jānēsā kompresijas zeķe. Nēsāju kompresijas zeķubikses visus šos gadus, kā no rīta uzvelku, tā vakarā novelku, dienu dienā. Līdz ar to visus šos gadus es esmu atteikusies no, it kā, vienkāršām sadzīves lietām, piem. vasarā ģimene un draugi dodas atpūsties uz jūru vai kādu ezeru, bet es palieku mājās, jo ko gan es darīšu pie jūras, ja nevaru novilkt savas zeķubikses. Esmu lasījusi, ka vēnām patīk peldes un staigāšana pa smiltīm. Jautājums-vai zeķubikses drīkst kādu dienu arī neuzvilkt, piem, lai nopeldētos jūrā vai aiziet uz baseinu, vai arī 30* karstumā, utt.? Ir tā, ka visi gaida vasaru, bet es par to domāju ar šausmām, jo atkal lielāko laiku pavadīšu mājās.
Atbilde:
Protams ka drīkst peldoties tās novilkt! Rekomendēju atkārtot DuplexUSS vēnām, lai pasekotu līdz trombu stāvoklim- ja tie tilpumā samazinājušies, var kompresijas zeķes valkāt ar pārtraukumiem!
 
Jautājums:
labvakar.vēlējos uzprasīt kādi iemesli varētu būt tam,ka uz kājas augštilba kādus apm.15cm virs ceļgala kur muskulis,ir parādījusies tāda kā bedrīte uz iekšu.
Atbilde:
Saistaudu defekts, nepieciešama USS izmeklēšana mīkstajiem audiem1
 
Jautājums:
Labdien,man jau 23g.vecuma paradijas uz augsstilbiem,tadi ka zirneklatikla izskata tumsi asinsvadi,bet tagad man ir 30g un jau ir uz visam kaju dalam.Esmu 2 meitinu mamma.Pie kadiem specialistiem man jagriezas un vai vispar to var izarstet un likvidet. Es jau 5gadus nevelkaju svarkus,del smalkajiem,tumsajiem asinsvadiniem!
Atbilde:
Sīkais asinsvadu tīklojums, par ko Jūs sūdzaties, ir kosmētisks defekts, kas ir viegli labojams. Jums ir jāgriežas pie vēnu ārsta- flebologa. Ārsts veiks ultasonogrāfijas izmeklējumu vēnām, lai pārliecinātos ka ar dziļajām vēnām viss ir kārtībā un likvidēs nevēlamo asinsvadu tīklojumu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir limfostāze, biju uz saitēšanu un limfodrenāžu, pēc tam man piemeklēja kompresijas zeķes, tagad ir pagājis jau vairāk nekā pusgads un man sāk uz kājas parādīties brūni pleķi un kāja sāk vairāk sāpēt..no kā tas varētu būt?un kā rīkoties?
Atbilde:
Noteikti jādodas pie flebologa, lai veiktu vēnu USS doplerogrāfiju!
 
Jautājums:
Labdien, Pirms 4 mēnešiem man tika veikta putu skleroterapija. Šobrīd parādījies diskomforts ceļa locītavas apvidū, ir apsārtis un silts, nedaudz niez. Salīdzinoši ar otru veselo kāju , ārstētā kāja izskatās piepampusi. Vai tas ir pārejoši, jeb ir radusies kāda problēma?
Atbilde:
Mēs Jums ieteiktu obligāti griezties pie ārsta, lai klātienē varētu izvērtēt Jūsu vēnu stāvokli.
 
Jautājums:
Kad pēc vēnu operācijas var uzsākt fiziskas aktivitātes, piemēram, iet uz trenažieru zāli, intensīvu vingrošanu. Vai to var darīt arī tad, kad ir vēl jāvalkā tā zeķe?
Atbilde:
Tas atkarīgs no operācijas metodes un operēto maģistrālo vēnu skaita. Pēc klasiskajām vēnu operācijām stingri jāievēro 1mēn.režīmu! Pēc lāzeroperācijām parasti pēc 2ned. var sākt aktīvākas sporta nodarbes. Kompresijas zeķes jāvalkā 1 mēn.,ar sportu var nodarboties arī ar zeķi kājā.
 
Jautājums:
Labdien!Man jau kadus 2 menesus sap viena kaja,biju pie flebologa konstateja dzilo venu trombozi,paarstejos stacionara pec 5 dienam izrakstija!pagaja 2 dienas saka pamt un sapet otra kaja,ari tur atrada trombus.Flebologs izrakstija zales un zekes teica lai lietoju un viss...,bet tagad jau 3 reizi esmu slimnica un man kaju pirksti ir zili melni ar culam un dedzinosas sapes.Bet neviens neko ta ari nesaka.
Atbilde:
Tas nozīmē ka jums ir progresējoša dziļo vēnu tromboze ar sarežģījumiem(čūlas)- nepieciešama specifiska ārstēšana ar asins šķīdinātājiem! Lok. ārstēšana čulām!To veic vēnu slimību centros ambulatori! Rekomendēju Dr.A.Kušpello Veselības centrs 4.
 
Jautājums:
Labdien! Vēlējos rast kādu skaidrību savā problēmā! Man 22 gadi. Lietoju hormonālās tabletes (jau 10mēn.). Kopš septembra sākās problēmas ar labo celi. Veikti jau daudzi izmeklējumi un iespējams, ka ir labā ceļa patellas saites tendinits.(Tikai maijā tieku uz magn.rezonansi). PROBLĒMA: no ilgas sēdēšanas skolā piepamst labais apakšstilbs (bet potīte nē), tieši zem ceļa ikrs liekas tāds liels, ciets, kā būtu pilns ar kaut ko, jūtu, ka tikai labā bikšu stara uzsēžas uz ikra. Kad pēc skolas sāku staigāt, tad it kā paliek vieglāk un mazāks tas piepampums un tad tikai mājās atguļoties kājas atgriežas iepriekšējā(normālajā, ērtajā) stāvoklī. Pietūkums parādās tikai pēc ilgās sēdēšanas. Nesen sāka sāpēt labais dibena vaigs. Tāda kā nospiesta nerva sajūta - mazliet nejūtīgums, tirpšana tikai labajā dibena vaigā. Laikam arī no tās ilgās sēdēšanas. ā¢imenes ārsts izrakstīja Neurorubine (it kā sēžas nervam). Tātad vēlējos uzzināt: vai pie labās kājas apakšstilba pampšanas vainīga varētu būt labā ceļa vaina VAI arī no ilgas sēdēšanas sēžot man kaut kas nospiežas labajā augšstilbā,dibenvaigā un tādēļ pietūkst apakšstilbs VAI arī tā tomēr ir kaut kāda vēnu vaina, vai kaut kas ar limfatteci? (Esmu veikusi doplerogrāfiju - viss esot kārtībā). Liels paldies jau iepriekš!
Atbilde:
Ja Jūs esat veikusi doplerogrāfiju un tur patiešām viss ir kārtībā, tad mēs iesakām griezties pie traumatologa, jo pampums kājā varētu būt saistīts arī ar ceļa locītavas problēmām (ne ar tendinītu, bet citām). Kas attiecas uz nejūtīgumu un tirpšanu dibena vaigā, tad tam visticamākais iemesls ir jāmeklē mugurā. Ieteiktu griezties pie vertebrologa.
 
Jautājums:
Labdien.Man ir 40 gadi. Strādāju naktī un darbs ir uz kājām. Kājas līdz potītei naktī piepamst, uztūkst pirksti, tad sāk niezēt un aiz sāpēm nevar kāju pielikt pie zemes. Pirksti paliek zili. Varbūt varētu ieteikt, kādu smēri? Kas tas varētu būt, kas mani moca? ā»oti gaidīšu atbildi.
Atbilde:
1)jāveic kāju vēnu duplex USS, 2)jāapmeklē flebologs,turpmākā ārstēšana atkarīga no izmeklējuma rezultātiem
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 26 gadi un ir paplašinātas vizuāli redzamas lielās vēnas uz apakšstilbiem, tās ir nesāpīgas, bet izskats nav, tas labākais. Manam tēvam un brālim arī ir šīs paplašinātās vēnas. Sakiet vai, tas varētu būt iedzimts un kā vajadzētu rīkoties? Ar cieņu! Paldies.
Atbilde:
Jā,jādomā par iedzīmtu vēnu varstuļu bojājumu,nepieciešama flebologa konsultācija
 
Jautājums:
Labdien, dakteri! Biju uz kāju vēnu Duplex USG. Slēdziens ir šāds: Abu kāju maģistrālās vēnās patoloģiju nekonstatē. V. saphena magna dxt. segmentāra vārstuļu mazspēja ceļa locītavas rajonā ar varikozi paplašinātu perifērisku zaru, kas komunicējas ar v. saphena parva dxt. Mani visvairāk satrauc tieši vārstuļu mazspēja ceļa locītavas rajonā. Ko Jūs rekomendētu? Kā var novērst šo vārstuļu mazspēju? (Vai tiešām var palīdzēt tikai putu skleroterapija, jeb varbūt pietiek tikai ar kompresijas zeķu valkāšanu un peldēšanas nodarbībām?) Liels paldies par atbildi jau iepriekš!
Atbilde:
Putu skleroterapija slēgs bojātos vēnu posmus,izārstējot šo zonu.Kompresijas terapija tikai saglabās esošo vārstuļu bojājumu bez pasliktinašanās,tikko pārtrauksiet zeķes valkāt,slimība progresēs.
 
Jautājums:
Vai smēķēšana var ietekmet kāju vēnu izplešanos, un ja tā ir kādas sekas ja es turpinu pīpēt, man 20 gadu, pīpēju jau gandrīz 3 gadus!
Atbilde:
Var ietekmēt,sekas ir vēnu vārstuļu bojājums ar sekojošu varikozes veidošanos.
 
Jautājums:
Labdien! Vakar aizgāju gulēt nebija nekādu problēmu ,kāju nebju nekur atsitusi... no rīta pamodos un kājus vairs nevar pielikt pie zemes. Precīzāk ,labās kājas īkšķa ''spilventiņu''. Radās piepampums un īkšķi arī nevar pakustināt.
Atbilde:
Iespējams Jūms ir sākusies podagra,dodaties pie ģimenes ārsta.
 
Jautājums:
Sveiki! Man 32 gadi, divu meitu mamma-2 un 3 gadi vecas. Peec otraa beerna dzimsanas diezgan biezi nomoka saapes kaajaas,visvairaak naktiis. Rajonaa no peedas liidz celim smeldz, sajuuta,ka buutu loti nogurusas kaajas,no riitiem pamostos jau ar itkaa sagurusaam kaajaam. Vairaak itkaa saapes ikros,bet reizeem smeldz ap potiiti un peedas virspusee. Liekaa svara nav, vizuaali arii nav pietuukusas,gruutnieciibas laikaa nebija probleemu ar kaajaam vispaar. Gimenes aarste izrakstiija Plebodija 2 ned, bez izmainaam. Bija sajuuta,ka vinja iisti nezin,kas pie vainas,bet nosuutiijumu arii neiedeva. Gribeetu vismaz zinaat,pie kaada speciaalista man buutu jaadodas un cik maksaatu saada viziite pie jums bez nosuutiijuma? Liels paldies!!
Atbilde:
Tiešām Jums būtu nepieciešam Flebologa konsultācija ar DuplexUSS izmeklējumu kāju asinsvadiem. Pie mums VC4- tas kopā maksā 25Ls.
 
Jautājums:
Uztaisija kaju venu doplerografiju, esot venu varstu nepietiekamiba, ko tas nozime, un ka to arstet?
Atbilde:
Tas nozīmē, ka daļa asiņu plūst pretējā virzienā radot sastrēgumu vēnu sistēmas apakšejos posmos un pasliktinot vielmaiņu apakšstilba audos. Ārstēšanas taktika ir atkarīga no vārstuļu bojājuma pakāpes, sākot no ikdienas režima, profilaktiskiem pasākumiem lidz pat kompresijas terapijai un operācijām. Jums nepieciešama flebologa konsultācija(paņemiet līdz izmeklējumu)>
 
Jautājums:
Labdien, Gerkes kungs! Man ir hronisks potītes iekaisums, ar ko es mokos jau gadus septiņus. Potīte sāp un ir vairāk vai mazāk sapampusi visu laiku. Ir bijuši periodi, kad ir vieglāk, kad pat varu krosiņu paskriet un kurpes uz nelieliem papēdīšiem uz neilgu laiku uzģērbt, bet lielākoties staigāju pieklibojot. Rentgens ir taisīts trīs reizes, protams, kauliem nekas nekaiš. Vaina ir saitēs, mīkstajos audos. Līdz šim dakteri man ir teikuši likt kompreses, ledu, nosiet kāju, nestaigāt. Esmu izgājusi vairākus terapijas kursus. Dakter, piedodiet lūdzu, bet pareizos nosaukumus īsti naatceros - magnētterapija, infrasarkano staru sildīšana. Bet tas viss tikai nedaudz atviegloja potīter stāvokli. Lai izārstētu, ir vajadzīgas injekcijas. Diemžēl es tagad atrodos Īrijā bez iespējas atgriezties dzimtenē uz ārstēšanu, tāpēc mēģinu darīt, ko varu te. Man ir vajadzīgs profesionāļa padoms, lai varētu vietējos ārstus ievirzīt pareizajā gultnē. Tāpēc es vēlos jums kā savas nozares speciālistam pajautāt, kādu preparātu hroniska iekaisuma gadījumā vislabāk jāinjicē? Cik dienu kurss tādam ielaistam iekaisumam būtu vēlams un kāds ir ieteicamais injekciju intervāls? Jau iepriekš sirsnīgs paldies Jums, Gerkes kungs, par manas problēmas izskatīšanai veltīto laiku un pūlēm!:) Ar cieņu, Mārīte dzordzameita@yahoo.com
Atbilde:
Ja iet runa par locītavas iekaisumu- tad locītavā parasti tiek injicēts steroīdpreparāti(Dexazon, Kenolog), intervāls ir 1x nedēļā1 Parasti kopā ar to injicē anestezējošu vielu(lidocainum). Kopējais kurss parasti ir 3-4 injekcijas locītavā!
 
Jautājums:
Labdien,jau kādu laiku atpakaļ aptuveni gadu ievēroju,ka brīdī,kad ir uzbudinājums vai seksa brīdī man sāk sāpēt kreisā kāja zem ceļgala kautkur aiz ikriem.Man ir problēmas ar muguru,vai tas varētu būt no tā(šaurs mugurkaula kanāls)bet gribētu likt uzzsvaru,ka ikdienā nesāp,bet tikai tad kad ir uzbudinājums.paldies
Atbilde:
Jā, tā var būt, jo iespējams sexa laikā, sasprindzinat šo mugurkaulāja zonu, saspiežot nerva saknīti, kas nāk ārā no mugurkaulāja kanāla. Vai arī neapzināti sasprindzinat kreiso apakštilbu, pārslogojot muskuli.
 
Jautājums:
Labdien! varbūt varat ieteikt ko darīt, ka kāja ir uzpampusi no cirkšņa līdz pēdai. Āda ir normālā krāsā, nav zilgana. Gaidām rindu uz vēnu izmeklēšanu, bet ko darīt līdz ārstēšanas uzsākšanas brīdim, jo ir sāpes, grūti staigāt utt. Vai drīkst kāju nosaitēt ar elastīgo saiti, lai mazinātu tūsku? Paldies
Atbilde:
Ja problēma ir saistīta ar vēnu pataloģiju, tad noteikti rekomendēju izmantot elastīgo kompresijas saiti! Ja kāja ir pietūkusi visā garumā, tas norāda uz nopietnu patoloģiju, cenšaties tikt pie ārsta max ātri!
 
Jautājums:
Sveiki. Man uz muguras pie mugurkaula ,aptuveni muguras vidusdaļā kādu laiciņu jau ir tādds zilgans ciets bumbulis. Ja pieskaros viņam,noberžu pret kaut ko.. tad ļoti sp. Dedzina ne tika išo bumbuli,bet vairak,lielaku muguras daļu. Kas man būtu jādara? kas tas īsti ir?
Atbilde:
Iespējams tā ir Neirinoma vai neirofibroma - ar nervu saistīts veidojums. 1)jāveic USS izmeklējums šai zonai, un atkarība no atradnes griezties pie ķirurga vai neiroķirurga!
 
Jautājums:
labdien! ja ir parādījusies kāju apakšstilba taisnā kaula nieze, vai tas var brīdināt par vēnu saslimšanu? Anna, 40 gadi
Atbilde:
Īsti nesapratu terminu-"taisnā kaula nieze"? Vai domājāt ādas niezi apakšstilba priekšpusē? Nepieciešama Ādas ārsta konsultācija.
 
Jautājums:
Labdien, man 43 gadi. Strādāju skolā, nēsāju vidēji augstus papēžus, dejoju tautas dejas. Nesen sāka sāpēt kāju pptītes, kad atrodos miera stāvoklī, atpūšoties. Pie slodzes viss OK. Izskatās, ka nedaudz piepampis zem potītēm, smērēju ar Arnika un Fastumgelu, bet nepāriet. Ko jūs ieteiktu?
Atbilde:
Veikt Podometriju pēdām, nosakot, vai nav locītavas vai pēdas kaulu deformācija, mainīt apavu modeli ikdienas valkāšanai.
 
Jautājums:
Man ir 53 gadi. Kādus trīs mēnešus atpakaļ man piepampa kreisās kājas pirkstu spiventiņi. To jūt ka staigā ar plikām kājām . Apavos to nejut. Kad sēžu pampums dezina.
Atbilde:
Nepieciešama Flebologa konsultācija.
 
Jautājums:
labdien! Diemžēn, nekur neatradu atbildes par šādu jautājumu: man ir diagnosticētas vieglas varikozās vēnas, operāciju neesmu veikusi, nepietiek līdzekļu. ārsts izrakstīja zeķes, kas obligāti jāvalkā, sevišķi vasaras karstumā. vai tiešām nav citu alternatīvu, ka pasargāt kāju vēnas un izskatīties sievišķīgi un cilvēciski? Piemēram smērējot atvēsinošus gēlus, detraleks vai zeķes ar vaļējiem purngaliem, lai var uzvilkt vasaras apavus?
Atbilde:
Ja Jums ir piedāvāta vēnu operācija un Jūs to neesat veikusi, tātad Jūsu vēnu stāvoklis ir tāds, ka kompresijas zeķes patiešām ir jāvalkā visu laiku. Citu variantu nav. Labā ziņa ir tā, ka ir pieejamas kompresijas zeķes arī ar vaļējiem purniņiem.
 
Jautājums:
Man divas nedēļas pēc vēnu operācijas abām kājām virs potītes vēl nepazūd zem ādas sacietājumi, kas sāp, it sevišķi, ja darbā ilgi jāsēž. Vai var uz tām vietām smērēt Hepagēlu, un vai tas palīdz ?
Atbilde:
Sacietējumi pēc operācijas varētu būt, tiem ar laiku ir jāpazūd. Varat smērēt arī hepagēlu.
 
Jautājums:
Mēnesi atpakaļ tika veikta gūžas operācija,naktīs drausmīgi kāju rauj krampji, vai tas ir normāli un ko varētu darīt?
Atbilde:
Gūžas locītavas operācijas ir liela apjoma operācijas ar augstu trombožu risku. Jums obligāti ir jāgriežas pie vēnu ārsta- flebologa, lai pārliecināto vai vēnā nav trombi.
 
Jautājums:
Labdien!Man jau ilgu laiku ir venu zilumi uz kajam ,sak paradities vairak "zirneklisu".Biezi ir velkosa,dedzinosa sajuta kajas...Loti biezi salst kajas un rokas,roku pirkstu nagi pat paliek zila krasa...loti biezi jutama tirpona plaukstas...Mans dzives veids ir aktivs,darbs nav sedoss...pie kada specialista man griesties?
Atbilde:
Sīkais vēnu tīklojums ir kosmētisks defekts, kas ir viegli likvidējams. Velkošo sajūtu kājās arī var radīt vēnu problēmas. Lai atrisinātu šīs problēmas Jums ir jāgriežas pie vēnu ārsta flebologa. Kas attiecas uz pārējiem simptomiem, tad es ieteiktu griezties pie neirologa.
 
Jautājums:
Ir plaušu audzējs ar MTS.Āpmēram 2 mēnešus atpakaļ atklāja lb kājas dziļo vēnu trombozi,bet nesen tā parādījās arī kreisajā kājā.Tagad abās kājās ir tūska.Īpaši pēdas virspusē,izspiedušies arī sīkie asinsvadiņi un ap īkšķi veidojas tumšs ļoti sāpīgs apsārtums.Pēdu sāpju dēļ nav iespējams pastaigāt un uzvilkt kompresijas zeķi. Pašlaik vērojam atsevišķās vietās apsārtumus arī uz roku augšdelmiem un sajūtam mazus mezgliņus apakšdelmu asinsvados.Pēc flebologa ieteikuma lieto Orfarin 3 un sāpošās vietas smērējam ar Fastumgel (vērojam sārtuma samazināšanos), no pretsāpju līdzekļiem lieto Tramadol 100mg,reizēm Doltard. Vēlamies uzzināt, cik ilgi var lietot Fastumgel un vai ir kādi citi gēli tikpat iedarbīgi. Tāpat arī par pretsāpju līdzekļiem. Cik ilgi tūska var turpināties? Un vai var pie stiprām sāpēm un tūskas lietot kompresijas zeķi un mēģināt staigāt?
Atbilde:
FastumGel var lietot ilgstoši, bet rekomendēju nomainīt uz Hepagel.Tūska saglabāsies tik ilgi, kamēr būs tromboze(neaizmirstiet par MTS). Staigāt vajag, cik var!Tramadols pielīdzināms pusnarkotiskiem preparātiem(var nopirkt Tramadola plāksterus-ilgāks darbības laiks), kompresijas zeķes var aizstāt ar elastīgām saitēm(maigāk uztīt,lai nesāp).
 
Jautājums:
Labdien! Esmu jauniete, man ir 19 gadi. Es vasarā 2 reizes biju staigājusi basām kājām, kad tiešām zeme bija auksta un mitra! Man personīgi kājas parasti nesalst, patīk iet vaļīgiem apaviem, īpaši nedomājot par siltumu! Un tad pēc šīs pēdējās pastaigas sajūtu,ka labās kājas īkšķis piepampst un paliek karsts/silts. Jutu arī sāpes, domāju,ka tas no vēsuma,kurā tikko bija pēdeas, bet pāries. taču viņam pa reizēm tas notiek arī biežāk. taču tagad esmu pamanījusi,ka gar īkšķa malu visā garumā ir it kā izplūdis asinsvads. tā kā asinsizplūdums venā. vai tā varētu būt? vai varbūt asinsvads ir plīsis? Lūdzu palīdzēt rast atbildi :)
Atbilde:
1)īkšķa pamatlocītavas iekaisums? 2)ādas vēnas plīsums ar asinsizplūdumu Jādodas pie ģim.ārsta, tālāk nosūtīs pie speciālista
 
Jautājums:
Labdien,man labais kajas apaksstilbs resnaks ka otrs,dazreiz sap pie potites,tikusas izmekletas venas,sonografija konstateja ka nenosledzas cirksna vena.Vai tas ir iemesls?
Atbilde:
Var būt, pamēģiniet elastīgās saites-ja samazinās tad jāpāriet uz kompresijas zeķēm, un pēc 6mēn. jāatkārto DUPLEX USS kāju vēnām
 
Jautājums:
Sveicināti, vīram uz pēdas augšējās daļas starp potīti un mazo pirkstu ir izveidojies ciets bumbulis, nav liels bet mazāks arī napaliek!Sakiet lūdzu pie kāda ārsta jāgriežās, vai arī tas pāries pats no sevis?Paldies!
Atbilde:
Sākumā jāiztaisa ultrasonogrāfija šim rajonam(ģim. ārsts var nosūtīt)
 
Jautājums:
Labdien. Vēlos lūgt Jūsu palīdzību.Apmēram mēnesi man sāp kāju ceļgali. Pie pietupšanās, pie smagumu celšanas, pie kāpšanas pa trepēm. Bet burtiski divas, trīs dienas pietupties ir gandrīz neiespējami.Darbs man ir stāvošs-13 stundas uz kajam.Kad uz nakti ceļgalus nosienu ar elastigo saiti, kļūst vieglāk. Bet tā jau nevar turpinaties mūžīgi. Kāpēc tā sāp celīši? Kur man griezties? Paldies-KRISTīNE.
Atbilde:
Jums noteikti jādodas pie Reimatologa un Traumatologa-ortopēda-tas var būt artrīts!
 
Jautājums:
Uz kājām ir asinsavadiņu tīklojums, vakaros smeldz un ir grūti aizmigt. Reizēm arī piepamst, biežāk vakaros.Ko darīt,ar ko būtu jāsāk?
Atbilde:
doties uz konsulāciju pie flebologa
 
Jautājums:
Labdien! Man pedējā laikā ir ļoti sapampušas kaju potītes un sāpes,ir arī liekais svars,sakiet vai var ko darīt mājas apstākļos. Jau iepriekš pateicos.
Atbilde:
Kontrastdušas kājām no rīta un vakaros,sabalansēt šķidruma daudzumu,masāžas kājām,sedēt ar piepaceltu kājgali par 10-15 cm.
 
Jautājums:
navLabdien! Man ir 19g. Es uz kājam pavadu 5-8h dienā un es nodarbojos ar sportu 1h katru dienu, pēc nodarbošanas atnāku mājās un uz pēdas augšējas daļas ir izpiedūšas vēnas 0,4-0,6mm , bet kājas nesāp , nekas nesāp, bet nepatīk ,ko tik lielas ir vēnas. Paceļot kājas nolieku uz mīksta krēsla , tad vēnas paliek mazākas. 1)Es gribētu uzzināt kas ir jādara lai vēnas neizpiestos tik traki ārā? 2)Kas notiks vecumdienā ar vēnām? 3)Vecumdienās kājas sāpēs? 4)Vēnas var pārsprāgt no šādas slodzes? 5)Kas ir jāed, lai vēnas mazāk izpiestos? 6)Vai ir kaut kādi paņēmieni, lai vēnas mazāk spiestos arā?
Atbilde:
1)pie fiziskas slodzes valkajiet Ipak.kompresijas golfus(70-140 den), 2)ja lielajās kāju vēnās patoloģijas nav,tad nekas, 3)vecumdienās sāpes kājās var būt no dažādām saslimšanām, 4)nevar, 5)augļi,dārzeņi kā šķiedrvielas, 6)nav
 
Jautājums:
Labdien!!!Esmu diabētiķis ļoti vakaros pamst kājas līdz pašiem ceļgaliem esmu cilvēks gados!pie kāda speciālista vajadzētu griesties ar manu peoblēmu???
Atbilde:
Jāgriežas pie Flebologa, tad tiks taisīts DuplexUSS izmeklējums iemesla noteikšanai.
 
Jautājums:
Labdien! Manai mātei ir ilgstoši sapampušas kājas no ceļgala uz leju,it kā nesāp, bet tagad sāk aizmugurē suloties.Ko Jūs ieteiktu darīt, pie kāda speciālista griezties?Paldies par atbildi!Dace
Atbilde:
Jādomā, ka ir tā saucamā limfostāze ar limfas izdalīšanos caur ādu. Jāmeklē iemesls-jāveic DuplexUSS izmeklējums kāju asinsvadiem, jāgriežas pie Flebologa.
 
Jautājums:
Labdien! man ir 27 gadi, jau 14 gadus nodarbojos ar rokasbumbu, Ir problēma, ka ir ļoti palielināti kāju ikri, lai gan speciāli tos netrenēju, tagat sāk parādīties problēma, ka bieži vien sāp kājas tieši ikru rajonā, pamazām sāk izspiesties vēnas, vēl nav izspiedušās, bet var redzēt, ka ir ļoti pietuvinātas ādai, un var cauri redzēt zilos asinsvadus. ir arī tāda sajūta, ka tas kas rada sāpes ir tās vēnas! Kā lai izvairās no vēnu problēmas, kā arī vai kaut kādā veidā var nodzīt mazākus kāju muskuļus?Paldiess
Atbilde:
1)jāsamazina slodze uz kājām,2) jāveic DuplexUSS izmeklējums kāju vēnām - tikai tad var precīzi pateikt par sāpju iemeslu un ārstēšanas veidu.
 
Jautājums:
Man uz ādas ir balti plankumiņi- uz kājām. Tie parādījās pēc otrām dzemdībām un sākumā bija sajūtu, ka kāds rāpo pa ādu, taču laikam nē, un pēc tam parādījās šie pleķīši, kas paliek ar vien vairāk. Biju pie ;ādas speciālista, teica ka ir sēnīte, taču izlietojām visu, nekas nelīdz, Kas tas varētu būt un kā var līdzēt?
Atbilde:
Jādomā tomēr par ādas saslimšanu, saistības ar ķirurģiju te nav. Bojātie, depigmentētie ādas laukumi tādi arī paliks, jāturpina periodiska novērošanās pie Dermatologa
 
Jautājums:
Labdien, manam tēvam kopš 2010. gada novembra sākušās problēmas ar labo kāju, viņam pēdējā laikā parādījušās velkošas sāpes labās kājas aug sstilbā, tādas sāpes, ka grūti paiet vai pabraukt ar riteni, mazliet jāatpūšas un tad atkal var turpināt ceļu, 70 gadus vecs, kas tā varētu būt par slimību, jeb uz kādu slimību tas norāda? Paldies
Atbilde:
Varianti: 1)ateroskleroze ar artēriju sašaurinājumu un nepietiekošu asins pieplūdi kājas audiem; 2) mugurkaulāja jostas - krustu starpskriemeļu disku bojājums ar spiedienu uz nervu saknītēm. Pirmajā gadījumā nepieciešama asinsvadu ķirurga kons., otrajā gadījumā Neirologa kons.
 
Jautājums:
Sveicinati! Ja man uz kajam paradiijies diezgan izteikti redzams venu tiklojums, man butu jagriezas pie arsta vai ari tas nav nekas traks? Paldies!
Atbilde:
Protams, jo jāizvērtē vai nav sākusies vēnu vārstuļu mazspēja-nepieciešama DuplexUSS izmeklēšana.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija DZ.V.T.(pirms 2gadiem)visas kājas garumā,tagad pacelī trombu" atliekas"palikuša.Vakaros ik pa laikam sāp,velk,rauj abu kāju aizmugurē.Dažreiz virs ceļa vai zem tā.Sakiet lūdzu,vai tas saistīts ar kāju vēnām?Kreisai kājai asins rite vis ok,bet tā virs potītes ir drusku uzpampusi.Paldies!
Atbilde:
Jā, tas saistīts ar nepietiekošu asins plūsmas ātrumu trombozētās vēnas posmos. Nepieciešama kompresijas zeķu valkāšana ikdienā, venotoniķu lietošana, fiziskas aktivitātes, kontrastdušas vakaros kājām.
 
Jautājums:
Deg pedas
Atbilde:
Neirologa kons.
 
Jautājums:
Labdien! Nu jau ilgstosi stradaju par pardeveju. Pavadu uz kajam apm 12-14 st diena. Pedeja laika stradaju diennaktis, bet pa laikam apsezoties. Ir ari problema ar lieko svaru. Nesen paradijas promlema ar kaju pietuksanu. Piepampusas ir potitesun pedu augseja dala lidz pirkstiem. Kad piespiezu, tad sap. Ko Jus varetu ieteikt mana gadijuma? Ieprieks pateicos.
Atbilde:
1) duplexx USS kāju vēnām 2)kompresijas zeķes darba laikā(kompresijas pakāpe atkarībā no USS atradnes),3)T.Detralex 2tbl. dienā 30 dienas, 4)kustības,ūdens procedūras, masāžas
 
Jautājums:
Labdien. Vēlos uzzināt-man jau apmēram nedēļu stipri piepamst labā kāja, pareizāk pēdas augšējā daļa un potīte. Pēdas augšējā daļa izskatās it kā būtu pilna ar ūdeni. Visas dienas garumā man viņa sāp, pa nakti atiet, bet pa dienu atkal viss sākas no jauna..Ir bijušas reizes, kad viņa man ir pat bāla, vai nedaudz zila.Man ir stāvošs darbs. Nekad agrāk tā nav bijis, pat pie lielas slodzes vai karstā laikā.Ko jūs man ieteiktu darīt? Ar cieņu Kristīne-27 gadi.
Atbilde:
Noteikti jāpārbauda kāju vēnu stāvoklis- vai nav tromboze1 Vislabāk to izdarīs ārsts-flebologs
 
Jautājums:
Labdien, dakter! Man jau kādu laiku (apmēram 3 nedēļas jau būs) pamst kreisās kājas pēdas virsējā daļa, kājas pirksti un nu jau arī potīte. Aizgāju pie ģimenes ārsta, neko nepateica, jo nezin kas par vainu, lai turpinu kājas vannot sālsūdenī, padzeru aspirīnu utt. Ne pie kāda speciālista nenosūtīja. Esmu pieteikusies uz vēnu pārbaudi, kas būs tikai 21.jūnijā. Smērēju ziedes (Fastumgel, tad Hepagel), lieku lapas (ceļmallapas, dadžu lapas), kompreses veidā liku arī pāris vakarus uz nakti samercētu lupatiņu urīnā; kājas vairs nevannoju sālsūdenī un smēres arī vairs nesmērēju. Pa nakti tā kā atlaiž nedaudz, pa dienu atkal viss atpakaļ. Jūtu potītes daļā arī tādu nepatīkamu īdēšānu, ne īsti sāp, bet nepatīkama sajūta. Nezinu, ko iesākt, varbūt varat sniegt speciālista padomu, ieteikumu. Man ir 31 gads, darbs lielākoties sēdošais. Gaidīšu drīzu atbildi (varat sūtīt uz e-pastu: sirsna24@inbox.lv), paldies. Lai jums jauka diena! :)
Atbilde:
Vaina jāmeklē hroniskā vēnu mazspējā, precīzēt varēs pēc DuplexUSS izmeklēšanas kāju vēnām. Parasti sākuma stadijās izmanto zāles un kompresijas zeķes(140den), ja bojājums smagāks-arī ķirurģiskas manipulācijas. To nosaka flebologs
 
Jautājums:
Labdien, man ir 28 gadi, pēdējā laikā pēc hokēja trenniņa nākamajā dienā ir piepampis labās kājas augšstilba priekšējais muskulis un sāp, izskatās, ka ūdens būtu zem ādas. Ar kāpostu to noņemu, bet nākamreiz viss atkal. Kas varētu būt, sāpes ir smeldzošas!
Atbilde:
Jaskatās vai nav bijusi muskuļa trauma ar sķiedru plīsumu(USS mīkstajiem audiem), miera režims vismaz 3 nedēļas!
 
Jautājums:
Labdien!Nezinu ko darīt jau vairāk kā gadu mokos ar kāju potītēm sēžot nesāp, sāp kad staigāju uztaisīja artroskopiju( operāciju) 4 mēn.ir pagājuši bet nekas nemainās,gan sāp gan piepampušas tika taisītas arī blokādes un atkal nekas nemainījās,sulfasalazinu dzeru jau 2 mēn. nekas nemainās mendrol 16mg, un diclac pretsāpju,bet tā pat visu laiku sāp sapampums nepazūd sapampums tieši ap potītēm abās pusēs un man nekas gada laikā nav mainījies sāp kāju potītes katru dienu.Bija nodotas visādas analīzes it kā artrīts nekas 100% nav apstirinājies. Bija taisītas fizikālās,lāzerprocedūras magnētiskā proc.,un nekas nepaliek labāk.Jo man ir arī problēmas ar muguru varbūt man nospiež kādu sēžamnervu.Gada laikā es dzeru zāles katru dienu un ir izmēģinātas visādas un nekas nepaliek labāk. Nezinu ko lai daru,ko jūs ieteiktu.
Atbilde:
Veikt DuplexUSS izmeklējumu kāju vēnām, lai precizētu dziļo vēnu vārstu stāvokli!
 
Jautājums:
Man ļoti,bet itsevišķi naktī,ir karstas kāju pēdas. Es pat pamostos no tā diskomforta. Man ir bijušas 2 vēnu operācijas,esmu 40g.veca. Kādi krēmi būtu efektīvi,jo pirkts jau ir diezgan daudz,bet efekta var teikt ka nav.Palīdz tikai auksts ūdens. Paldies.
Atbilde:
Krēmi nebūs efektīvi ilglaicīgi, daudz labāk vakaros pirms gulēšanas kontrastdušas ar aukstu un karstu ūdeni abām kājām(2-3min katrai kājai).
 
Jautājums:
Labdien! Sakiet, lūdzu, vai bērna barošana ar krūti arī ietekmē vēnu stāvokli? Zinu, ka ietekmē grūtniecība progesterona dēļ, bet kā ar barošanu? bērnam 8 mēneši, apsveru domu beigt barot, jo dedzina pēdas un izpiežas vēnas.
Atbilde:
Hroniskai vēnu nepietiekamībai nav nekāda sakara ar bērna barošanai ar krūti. Prātīgāk konsultēties ar flebologu par minēto sūdzību izcelsmi
 
Jautājums:
Labvakar. 4.aprīlī man bija operācija pie Dr. Jura Rīta, pašlaik neesmu Latvijā, vēlējos viņam pajautāt vai tas ir normāli, ka kājai lejas daļā tā vieta kur bija pampups tagad ir palicis tāds kā samezglojums un tā konkrēta vieta ir apsārtusi. Paldies, Ingus Rozenfelds ingus.rozenfelds@gmail.com
Atbilde:
Acīmredzot, ir neliels iekaisums pēcoper.zonā. Vēlama ķirurga flebologa apskate.
 
Jautājums:
labdien vai pie jums var veikt hemoroidu operaciju ar thd metodi un kads ir pec operacijas atlabsanas laiks kad atgut darbaspejas
Atbilde:
Jā, mēs operāciju hemoroidiem veicam ar THD metodi. Rehabilitācijas periods ir atkarīgs no slimības pakāpes, jo atšķirās operācijā izdarītais apjoms. Parasti 1-3 dienas. Smagumus virs 10kg nevar celt 2ned.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze(labajā kājā) visas garumā.Palicis tagad pacelī trombu atliekas,komp.zeķes valkāju jau divus gadus.Otrai kājai asins rite laba,sakiet lūdzu vai kreisai kājai varu nevilkt zeķi?Paldies!
Atbilde:
Jā, komoresijas zeķe nepieciešama tikai labai kājai.
 
Jautājums:
Labdien! Ziemā salauzu potīti, jau rit ceturtais menesis, bet potīte pietūkst, kad staigāju. Kā varu ārstēt, un vai vispār kādreiz mana kāja atgūs iepriekšējo formu? dzeru detralex, eju uz magnetoterapijas procedūram. Ko vēl varu darīt?
Atbilde:
Šeit jautājums, vai jums potīte pietūkst hr.venozas nepietiekamības vai posttraumātiska sindroma rezultātā! Nepieciešama flebologa konsultācija ar DuplexUSS izmeklējumu lai noteiktu precīzu iemeslu.
 
Jautājums:
Labdien man hroniski pampst tikai viena kāja, reizēm arī tirpst, vi tas ir saistīts ar vēnām?
Atbilde:
Jā, tapēc nepieciešama duplexUSS izmeklējums kāju vēnām, uzreiz būs zināms iemesls!
 
Jautājums:
Man jau vairakus gadus sap pedas. esmu vairakkart griezusies pie arstiem, bet bez rezultatiem.Iboprofens un viss. Bet no taa neklust labak. Pie kada specialista es varetu griezties Riga?Paldies. I. Jakobsone
Atbilde:
Nepieciešama Podologa konsultācija ar podometriju(Veselības centrs 4).
 
Jautājums:
Sakiet, lūdzu, kāds iemesls varētu būt, ja kājas apakšstilbos pastāvīgi ir nogurušas, smagas, salst, ap potītēm neliela tūska. Traucēta jušana ādai, sajūta dedzinoša, spīlējoša. Ilgstoši sēdot, stipri piepamst pēdu virspuse un potītes. Pirms 14 gadiem bija tromboflebīts vienai kājai, tai pašai kājai pirms 5 gadiem sāpīgs apsārtums, piepampums. Pārbaudot vēnas un artērijas, izmaiņas nekonstatē. Kāds cits iemesls varētu būt? Kā to var izmeklēt un ārstēt?
Atbilde:
Visdrīzāk jādomā par limfātiskās atteces traucējumiem - limfostāzi. Ārstēšana parasti ir: 1)limfodrenāža, 2)vakuummasāža 3)kompresijas zeķes, 4)flebotropie preparāti(Detralex 2tbl.dienā), 5)režīms-kustības!
 
Jautājums:
sveiki! sakiet man luudzu-vai taa ir taisniiba ka peec laazer veenu operaacijas-izneesaajot beernu-veenas var atkal paraadiities???esam iirijaa-manai sievai ir probleemas ar kaaju veenaam-aarsti atsakaas ko dariit-ja veel veelamies beernu.. mans e-pasts killa333@tvnet.lv gaidu juusu viedokli! paldies jav ieprieksh!
Atbilde:
Nē, tā nav taisnība. Ja kvalitatīvi izoperē, tad recidīvu operētajās zonās parasti nav arī grūtniecības laikā!
 
Jautājums:
Sveicinaati!Veelos noskaidrot vai ir iespeejams uzlabot arii roku izskatu?-ja uz rokaam ir izspiedushies asinsvadi-apmeeram 0.5 mm. vai ir iespeejams tos likvideet?Un ar kaadu metodi-kaadas ir cenas?Vai ir iespeejams veikt arii rokaam skleroterapiju?Ja shie asinsvadi nav plaani un,ja tie ir veseli-vai pastaav iespeeja tos likvideet-lai uzlabotu roku izskatu.Veel man ir taads pats jautaajums par kaaju asinsvadiem-kuri ir veseli bet izspiedushies un rada esteetisku probleemu-tie asinsvadi,kas nav plaani-bet ir biezi,kas radushies slodzes rezultaataa vai sporta rezultaataa.Jau ieprieksh pateicos par atbildi.
Atbilde:
Roku asinsvadus mēs parasti neaiztiekam, jo atšķirībā no kāju vēnām tie ir limitētā daudzumā, var veidoties pietūkums apakšdelmos pēc kosmētiskām manipulācijām(skleroterap.,lāzerter. u.c.) Kāju vēnām nepieciešams DuplexUSS izmeklējums lai precīzi noteiktu segmentu stāvokli, pēc tā tad arī var lemt par nepieciešamo ārstēsanas metodi!
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze(visas kājas garumā)Ārstējos 1,5gadu būs gads, ka trombi izzuduši,bet ir bojāti vēnu vārstuļi.Sakiet lūdzu,vai man vēl joprojām ir jāvalkā kompresijas zeķes?Paldies!
Atbilde:
Būtu vēlams tomēr valkāt pie lielām slodzēm, statiskas pozas(ilgstošas sēdēšanas, stāvēšanas) vai lidojot!
 
Jautājums:
vai putu skleroterapiju var veikt pavasarī vai vasarā? ar cieņu, natālija
Atbilde:
Var, bet jāatcerās, ka pēc tam nedrīkst sklerotizētās zonas sauļot vismaz 2 mēnešus!
 
Jautājums:
Sveiki!Pirms nedelas Biju flebologijas centra parbauditn venas, tur pateica ka ir viss kartiibaa, tacu kaju sapes nepariet i8r tadas velkosas ik pa laikam cita vieta sap, sapes ir tadas velkosas, stiepjosas un kada bridi bari asakas sapes.Varbut velreiz vajadzetu aiziet pie flebologa un atradaities?
Atbilde:
Ja DuplexUSS izmeklējumā vēnās izmaiņas netika konstatētas, drīzāk jādomā par muguras jostas krustu daļas problēmu!Nepieciešama Neirologa konsultācija
 
Jautājums:
Labdien! Man (45) blakus potītes kauliņam pēķšņi parādījās ciets bumbulis, kuram pieskaroties, tas sāp, un ap to sarkani-zils tīklojums. Vai ir kāda ziede vai kas cits, ko varu darīt mājas apstākļos, kamēr tieku pie daktera uz konsultāciju? Un pie kāda speciālista būtu jāgriežas? Paldies!
Atbilde:
Fastum Gel 3xdienā. Jādodas pie Traumatologa un Flebologa.
 
Jautājums:
Sveiki! Es Jums vakar zvanīju ar savām kāju sapes man ir sāpes muskuli tad celi nav tā, ka vienā vietā pēc sarunas ar Jums sabijos un sazvaniju Brivibas iela flebologu Andis Rīts un biju uz pārbaudi, vinjs man apskatija vēnas ar dupleks un teica ka esot skaitas, tas nozime, ka man jāatmet vispār tādasdomas ka varētu būt ne tā ar vēnām? un jāmeklē cita vaina manām kāju sāpēm? Ar cienju, Marta. P.S. Vakar biju tā satraukusies, ka aizmirsu šos jautājumus uzdot ārstam
Atbilde:
Ja ar vēnām viss kārtībā, tad acīmredzot jāpievērš uzmanība ceļa locītavai vai muguras jostas-krustu daļai.
 
Jautājums:
Labdien. Jau ilgu laiku man pamst labās kājas pirksti un tagad arī pati pēda. Ir veikta duplekssonogrāfija. Viss bija kārtībā, profilaksei bija jāsāk nēsāt kompresijas zeķes, ko arī daru. Tomēr nekas nemainās. Paliekot siltākam laikam, pirksti sāk pamt vēl vairāk. Ir lietots arī detralex, pēc ārsta ieteikuma. Sakiet lūdzu, ko vēl varētu darīt, lai pārtrauktu šīs mocības? Paldies.
Atbilde:
Acīmredzot jums ir limfātiskās atteces traucējumi.Var pielietot vakuummasāžu, limfodrenāzu. Kompresijas zeķe būtu tomēr jāvalkā!
 
Jautājums:
Labdien,gribu pajautat,man 2 nedeljas atpakal paradijas dedzinosa sajuta aizmuguras dalai klepes puse,tad dibena puse,beidzas viss ar to ,ka nevareju apsesties uz podu,liekas ka pods tik pat ka vaross udens,aizgaju pie neirologa,rtg jostas dalai paradas skriemelju 1 mm iziesana no savas vietas.bet man ne mugura,ne kas cits nesapeja,tikai dedzinosa sajuta visas daljas kermeni,kur ada saiet kopa ar adu:klepes,dupsi. uztaisiju 6 sistemas ar manitu kopa ar dexonu.pargaja uz 4 dienam,un tagad atkal.un vel-man sausmigi sap kakla josla vidu,no pat tur kur mati sak augt,lidz starp lapstinju vidu.pat pa nakti modos,lai pagriezties uz otru pusi,tiesam,sap,pat nevaru galvu atpakal palikt,sak visa kakla tricet no sapem.nezinu,ko lai dara,pie kada arsta griesties???palidzejet ludzu.(esmu arsta paligs)un daudz ko saprotu medicina,bet ar sito problemu-neirologs ,cik saprotu ir bezjedzigs.ko lai dar?var but man kads tipa CA?adai,vai kaulam,kur un ka lai to parbauda???Paldies!!!
Atbilde:
Jums ir tīri neiroloģiska simptomātika, tomēr jādodas pie Neirologa, varbūt pamainiet ārstu!
 
Jautājums:
man darbs saistīts ar riteņbraukšanu jau daudzus gadus, bet ilgāk atpūšoties ļoti sāp kāju ikri ir veikts rengens un asinsvadu pārbaude, tur viss kārtībā. Tā nu vienīgajā brīvdienā kas man ir nedēļā nevaru sāpju dēļ ilgāk atpūsties, kāpēc tā?
Atbilde:
Hroniska muskuļu pārslodze, tie nespēj rehabilitāties! Jāsamazina slodze kāju muskuļiem!
 
Jautājums:
nu jau kadu menesi,ik pa bridim rodas dedzinosa sajuta labaja augstilba.darba un ikdiena it ka netrauce.kas varetu but pa iemeslu?
Atbilde:
Muguras jostas-krustu daļas spondiloze. Nepieciešama Neirologa konsultācija.
 
Jautājums:
Labdien. Esmu 37 grūtniecības nedēļā. Kādas 3 dienas atpakaļ pamaniju ka, kāju pirksti ir piepampuši. vai tas ir normali?
Atbilde:
Jā, grūtniecības pēdējā trimestrī var palielināties pietūkums kājās. Tas saistīts ar dzemdes palielināšanos. Rekomendēju Flebologa kons.(izslēgt dziļo vēnu trombozi), valkāt kompresijas zeķes 1.pak.(140den)
 
Jautājums:
Labdien,sakiet ludzu vai ir iespejam kautk o darit,apmeeram,0.5 mm bieziem asinsvadiem,kas izspiedushies uz rokaam?Vai ir iespeejams veikt skelroterapiju rokaam vai ir kaada cita metode kaa atbriivoties no shiem asinsvadiem.Un taads pats jautaajums man ir par asisnvadiem uz kaajaam-tumshiem-ziliem un arii apmeeram 0.5mm.Paldies!!!
Atbilde:
Var veikt diatermokoagulaciju ādas kapilāriem gan roku gan kāju zonās, tie izzudīs! Tīri kosmētiska procedūra. To veic VC4 Baltijas vēnu klīnikā!
 
Jautājums:
Sveicinati.Esu medmasa lielaka dienas dala ir uz kajam.jau labu laiku izteiti piepampst un ir sapiga kreisa kaja.Ir veikta USG kreisas kajas dzilajam venam.Diagnoze-datu par dzilo venu trombozi kreisaja kaja nav.Vai ir jadzer Detralex,un vaiir kadas citas iespejas ka izmekleties,lai noskaidrotu diagnozi?Paldies
Atbilde:
Jautājums, kas ir ar virspusējo stumbra vēnu baseinu? Vai nav vārstu nepietiekamība? Lai precīzi noteiktu iemeslu nepieciešams Flebologa kons.
 
Jautājums:
Man sāp lieli, pārbaudīju asinsriti kājās, teica, ka viss ir kārtībā. Man ir sēdošs darbs un palielināts svars
Atbilde:
Saistībā ar sāpēm ieteiktu konsultēties ar neirologu, cīnīties ar lieko svaru var palīdzēt diētas ārsts.
 
Jautājums:
Labdien.Pēc grūtniecības stipri piepampušas abas kājas,visu laiku,gan no rīta,gan vakarā, tāds tāda tūska nebija pat grūtniecības laikā.Vēnas nekur nav izspiedušās,nesaprotu,kas varētu būt par iemeslu,iesakiet lūdzu pie kāda ārsta iet,kādus izmeklējumus veikt,lai noskaidrotu iemeslu,ģimenes ārsts neko neiesaka.Bērnu baroju ar krūti.
Atbilde:
Labdien! Jūsu situācijā ieteiktu apmeklēt flebologu, kas konsultācijas laikā veiks kāju vēnu ultrasonogrāfiju un noteiks sūdzību iemeslu. Pēc vizītes būs skaidrs ko darīt tālāk.
 
Jautājums:
Izlasīju iepriekš uzdoto jautājumu par detralex.Sakiet vai tad,šīs zāles nepalīdz labāk vēnām veikt savas funkcijas un neuzlabo kājās asinsriti?
Atbilde:
Lai uzzinātu kāda medikamenta sagaidāmo iedarbību ieteiktu izlasīt tā lietošanas instrukciju. Medikamenta lietošanas nepieciešamība pacienam jāapspriež ar savu ārstējošo ārstu klātienā. Nekādā ziņā neiesaku nodarboties ar pašārstēšanos vai ārstēšanos neklātienē.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze,tagad trombi izzuduši.Pēc trombozes man ir bojāti vēnu vārstuļi.Zāles neesmu lietojusi gandrīz gadu.Sakiet lūdzu,vai profilaksei man nevajadzētu pa laikam lietot detralex(es lietoju slimības laikā),vai varbūt Jūs ieteiktu citus medikamentus?Paldies!
Atbilde:
Labdien! Neredzot Jūs nekādu medikamentozu ārstēšanu ieteikt nevaru. Neesmu dzirdējis, ka dziļo vēnu trombozi būtu jāārstē ar detraleksu. Pēc dziļo vēnu trombozes, īpaši, ja bojāti dziļo vēnu vārstuļi, cilvēki lieto kompresijas zeķes, lai izvairītos no kājas pamšanas un mazinātu atkārtotu trombožu risku. Noteiktās dzīves situācijās šiem pacientiem tiek nozīmēti medikamenti atkārtotas dziļo vēnu trombozes profilakses nolūkos, bet konkrēti kādus medikamentus turpmāk lietot tieši Jums ieteiks jūsu ārsts vizītes laikā.
 
Jautājums:
Ja es pie Jums pieteiktos uz konsultāciju,vai vienā dienā Jūs mani varat izmeklēt?. Nedzīvoju Rīgā.
Atbilde:
Konsultācija kopā ar izmeklējumu parasti aizņem 20 minūtes. Tās laikā Jums tiek iedota informācija par kāju asinsvadu stāvokli un nozīmētā tālākā ārstēšana, ja tāda nepieciešama.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 28 gadi nesen pamaniju, uz krutim ir paradijusas venas un uz krusgslu ir pankusi vena uz aru. Es neesmu stavokli un dzemdibas man bija 9 gadus atpakal. Tapat man loti pamst kajas darba dienas beigas.Tapat man nav lieka svara tapec nevaru saprast ko tas varetu nozimet un vai vaig pieverst tam uzmanibu? Paldies1
Atbilde:
Labdien! Kāju tūska darba dienu beigās varētu liecināt par kāju vēnu saslimšanu. Ieteiktu apmeklēt speciālistu un pēc diagnozes uzstādīšanas sākt mērķtiecīgu ārstēšanu. Par pastiprināto vēnu zīmējumu uz krūtīm ieteiktu konsultēties ar Jūsu ginekologu.
 
Jautājums:
Vai tas ir normali baroju bernu ar kruti un ir paradijusas zili asins vadi uz krutim?Krutis biezi ir pilnas un smagas varbuut tas ir tam iemesls,vai ta varetu buut kada saslimsana?
Atbilde:
Pastiprināts krūšu vēnu zīmējums barojot bērniņu ir normāla parādība. Tas izzudīs, kad beigsies krūts barošanas periods.
 
Jautājums:
Labdien! Jautajums- baroju berninu ar kruuti jau ka divus menesu - paris dienas atpakal ieveroju ka ir paradijusas izteikti zilas venas uz krutim - vai tas ir normaali ka tadas ir paradijusas un vai tas nevareetu buut delj taa ka smagas krutis. Vai tas vispar paries, kad beigsu barot ar kruti???
Atbilde:
Labdien! Pastiprināts krūšu vēnu zīmējums barojot bērniņu ir normāla parādība. Tas izzudīs, kad beigsies krūts barošanas periods.
 
Jautājums:
vai hroniskā vēnu mazspēja var būt sasitīta ar šausmīgu ādas niezi apakšstilbu rajonā, kā ar to cīnīties? ar cieņu Inese.
Atbilde:
Iespējas kāju nieze ir saistīta ar vēnu saslimšanu, ja tas ir tā, izārstējot slimās vēnas ādas nieze izzudīs.
 
Jautājums:
Labdien!Sakiet lūdzu, man pagājušā gada jūlijā bija dziļo vēnu tromboze. No augusta sāku lietot varfarīnu un kompresijas zeķi. Lietoju joprojām. Cik ilgi man vēl jālieto šis varfarīns un kompresijas zeķe? Paldies.
Atbilde:
Labdien! Par to kad jāpārtrauc lietot varfarīnu Jūs informēs tikai un vienīgi jūsu ārsējošais ārsts. Medikamenta lietošanas ilgums ir atkarīgs no slimības gaitas. Medikamenta lietošanas ilgums var variēt starp 3; 6; 12 mēnešiem ir gadījumi, ka medikaments tiek lietots ilgstoši pat visu mūžu. Kompresijas zeķe nereti ir jāvalkā visu atlikušo mūžu, jo pēc dziļo vēnu trombozes var būt bojāti dziļo vēnu vārstuļi, kas kalpo par iemeslu hroniskai dziļo vēnu mazspējai. Ja dziļo vēnu vārstuļi nav bojāti un trombi izšķīduši bez atlieku parādībām, zeķi var pārtraukt lietot. Lai noteiktu kādā stāvoklī ir Jūsu dziļās vēnas, ārstējošais ārsts veic ultrasonogrāfijas izmeklējumu. Vienīgi balstoties uz pašreizējajām sūdzībām, objektīvo atradni un izmeklējuma datiem ārts var dot turpmākās rekomendācijas.
 
Jautājums:
Vai smaguma sajūta un krampji vienā kājā arī var liecināt par varikozu vēnu saslimšanu?
Atbilde:
Jūsu minēto sūdzību iemesls var būt saistīts ar vēnu saslimšanu. Ieteiktu apmeklēt speciālistu, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un nozīmēs tālāko ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir tāda problēma - kreisajai kājai sāp apakšstilbs, ne ļoti, bet diskomforta sajūta jūtama, kā arī, salīdzinot ar otru kāju, šķiet, ka ir nedaudz pietūkusi. Vai tas ir kaut kas nopietns vai pārejošs. Paldies!
Atbilde:
Labdien! Iemesls Jūsu sūdzībām varētu būt vēnu saslimšana. Neredzot Jūs un neveicot izmeklējumu es nevaru izvērtēt cik nopietns ir Jūsu veselības stāvoklis.Ieteiktu apmeklēt speciālistu, kurš pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma veikšanas noteiks tūskas iemeslu un nozīmēs nepieciešamo ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Kadas ir klippel treanova sindroma arsteshanas iepejas??
Atbilde:
Labdien! Klippel - Trenaunay sindroma ārstēšana ir kompleksa, sarežģita un katram indivīdam atšškirīga, parasti tiek kombinētas dažādas ārstēšana metodes t.i. kompresijas terapija, skleroterapija, dažādas endovazālas manipulācijuas vai operācijas un ķiruģiskas operācijas. Šī sindroma gadījumā ļoti svarīga ir pareiza mūsdienām atbilstoša diagnostika, lai varētu precīzi izpildīt plānotos ārstēšanas pasākumus.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir sekojosa problema uz kajam zem celja sak veidoties tads ka zils plekis kautkas lidzigs zilumam,dazreiz pat jutamas sapes,jas tas varetu but?Un vel taja pasa vieta ir mazi balti plankumi ir aizdomas ka no solarija jo diezgan biezi to apmekleju!Ludzu pastasties ko var darit vai ar ko smeret jo paslaik pie arsta netieku esmu arpus Latvijas!Paldies!
Atbilde:
Labdien! Zilumi varētu būt vēnu saslimšanas rezultāts,saistībā ar baltajiem plankumiem ieteiktu apmeklēt dermatologu. Neredzot Jūs nevaru ieteikt nekādu medikamentozu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Sveiki! Jautājums ir tāds, vai pēc dziļo vēnu operācijas kājā ,es varu apmeklēt trenežieru zāli, ja treniņa laikā es neiesaistu kāju palīdzību un tās nekādā gadījumā netiek arī piepulētas?
Atbilde:
Sveiki! Neesmu pārliecināts, ka Jums ir bijusi dziļo vēnu operācija kājā. Parasti operācijas tiek izpildītas zemādas vēnām. Lai arī kā būtu šo jautājumu ieteiktu uzdot ķirurgam, kurš Jums veica operāciju. Pacientiem, kam bijušas vēnu problēmas un to dēļ ir izpildīta operācija fiziskā aktivitāte nav ierobežojama, es teiktu, tā ir vēlama un vajadzīga. Kāju muskulatūras nostiprināšana ir viens no priekšnoteikumiem, lai nerastos jaunas kāju vēnu problēmas. Protams, ir atseviķi vingrojumi, kuri būt veicami piesardzīgi, ja tiešām ir operētas dziļās vēnas. Tādēļ vēlreiz aicinu šo jautājumu adresēt savam ķirurgam.
 
Jautājums:
Labdien! Pirms nedēļas man (meitene, 18 gadi) pēkšņi sāka sāpēt augšstilba augšā, priekšpusē nelielā 'platībā' kāja/vēdera lejas daļa. Ārēji nekas nav redzams, sasitumu nav, tikai, kad pārbrauc tai vietai viegli ar roku vai kā pieskaras, ļoti sāp kā zilums. Dažas dienas vēlāk šīs sāpes sāka izplesties uz leju un stilba iekšpusi, kā arī mugurā krustu daļā - bet tikai kreisajai kājai un kreisajau muguras daļai. Sakiet, kas tas tāds ir? Nekad nekas tamlīdzīgs nav bijis. Tā nevar būt arī fiziska skoldze, pēc kuras sāp muskuļi. Man pat šķeit, ka tie nav muskuļi, kas sāp. Liekas kā ādas sāpes. Sākumā likās, ka pie vainas varētu būt olnīcas, bet tad sāpes pletās kājā. Lūdzu palīdziet ar padomu. Paldies.
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu konsultēties klātienē ar ģimenes ārstu, iespējams, Jūsu meitas sūdzības saistāmas ar kādu mugurkaula patoloģiju un tad būtu jākonsultējas ar neirologu, bet tik un tā ieteiktu sākt ar ģimenes ārstu.
 
Jautājums:
Labdien!Sakiet lūdzu,ja man ir bijusi dziļo vēnu tromboze,vai es drīkstu ar auto braukt ekskursijā?Ja drīkstu,tad kā man pareizi jārīkojas,lai nerastos vēnu problēmas?PALDIES!!!
Atbilde:
Labdien! Ja cilvēkam ir bijusidziļo vēnu tromboze un ir paredzama ilgstoša statiska slodze, piemēram, baukšana ekskursijā ar auto, ļoti svarīgi veikt dziļo vēnu trombozes profilakses pasākumus. Ja iespējams pirms došanās ceļā būtu labi apmeklēt flebologu un noskaidrot pašreizēju kāju vēnu stāvokli un kopā izlemt par labākajiem profilakses pasākumiem, noteikti vajadzētu lietot medicīnas kompresijas zķes, lietot pietiekoši daudz šķidrumu, iespēju robežās daudz kustēties un apsvērt jautājumu par medikamentu lietošanu ceļojuma laikā. Parasti pacientiem tiek nozīmēt kāds no mazas molekulu masas heparīniem profilaktiskā devā, ko ar šprici pats cilvēks ievada sev zemādā.
 
Jautājums:
Labdien! Man pec dzemdībām izveidojās dziļo vēno tromboze. Trombi bija gan cirksnī, gan pacelī, un bija uzpampusi kajas augšēja daļa. Pēc pusgada orfarīna un zeķes valkašanas, trombi izšķīda, bet ārsts teica, ka ir bojāti vēnu vārstuļi. Man ir ļoti bail, ka vēlreiz neatkārtojas dziļo vēnu tromboze, jo tās bija emocionālas šausmas, ko man nācās parciest, zinot, cik nopietna ir šī slimība. Vai tromboze var atkartoties, ja es sekoju līdzi INR, un valkāju man nozīmetu kompresijas zeķi???
Atbilde:
Labdien! Ja vienu reizi dziļo vēnu tromboze ir bijusi un vēnu vāstulītes ir bojātas diemžēl risks, ka dzīves laikā šī problēma var atkārtoties ir augstāks, nekā cilvēkam, kam šāda saslimšana nav bijusi. Ja Jūs atrodaties ārsta uzraudzībā un veicat vajadzīgos profilakses pasākumus iespējams dziļo vēnu tromboze nekad neatkārtoties. Jūsu gadījumā ļoti svarīga ir vēnu trombozes profilakse.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 19 gadi un pirms kāda laika pēdas spilventiņa iekšpusē izveidojās neliels bumbulis, pēc laika parādījās 2. un 3., tie sāk sāpēt ar vien biežāk un biežāk.
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu konsultēties ar ģimenes ārstu, viņš Jums ieteiks, kur meklēt palīdzību tālāk.
 
Jautājums:
Labdien. Man dēlam ir 3 gadi un viņam pacelī ir izveidojies tāds mīksts bumbulis. Kas tas varētu būt un ko mums darīt?
Atbilde:
Labdien. Ieteiktu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu, tas ir nesāpīgs un nekaitīgs. Pēc izmeklējuma veikšanas būs iespējams arī noteikt kas tas ir un ko darīt.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze.(visas kājas garumā)Pēc divu gadu ārstēšanās trombi izzuduši.Lietoju medikamentus un valkāju kompresijas zeķi.Sakiet lūdzu ,vai komp.zeķi jāturpina vilkt?Ja es vēlos lidot ar lidmašīnu (uz Vāciju),vai man nepieciešami lietot kādi medikamenti?PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Kompresijas zeķi ieteiktu valkāt pastāvīgi, lidojot obligāti. Medikamentus Jūs jau lietojat, bet nezinu kādus, tāpēc par to vai jālieto kaut kas vēl, neredzot Jūs, atbildēt nevaru. Parasti, pacientiem, kas pārcietuši dziļo vēnu trombozi un antikoagulantu terapiju jau pārtraukuši lietot, ilgstošu lidojumu laikā, profilaktiskā devā špricē mazas molekulu masas heparīnu, tas samazina jaunas vēnu trombozes attīstības risku. Lidojuma laikā jācenšas pēc iespējas vairāk kustēties un dzert šķidrumu (ne alkoholu). Ieteiktu Jums apmeklēt flebologu un klātienē apspriest turpmākos ārstēšanas un profilakses pasākumus.
 
Jautājums:
Es esmu stavokli un man loti pammpst kajas.
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu, kas noteiks pamšanas iemeslu un nozīmēs Jums atbilstošu kompresijas terapiju.
 
Jautājums:
Labdien! man problēmas sagādā vēnas uz sejas (zilas svītras), kas ir tuvu ādai, īpaši zem acīm. Esmu lasījusi par Putu skleroterapiji, vai to ir iespējams veikt uz sejas un gadījumā, ja vēnas or veselas, bet sagādā tikai kosmētisku diskomfortu! Un varbūt ir vēl kāds veids kā tās iespējams padarīt mazāk redzamas? Liels paldies!
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu šo jautājumu apspriest ar plastikas ķirurgu. Flebologi vairāk nodarbojas ar kāju vānu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien!Velos uzzinat vai varikozas venas tiek arstetas tikai uz kajam?Ja uz rokaam ir negliiti izspiedusies asinsvadi-vai ir iespeejams tos likvideet?Otrs jautaajums ir vai izspiedushies asinsvadi gan uz kaajaam, gan uz rokaam vienmeer noziimee slimiibu?Vai ir iespeeja, ka taa nav slimiiba, bet vienkaarshi negliiti izspiedushies asinsvadi, kuri ir veseli?Un, ja izraadaas, ka shie asinsvadi ir veseli, vai ir iespeejams kaut ko dariit, lai shie asinsvadi neradiitu taadu negliitu izskatu. Vai ir iespeejams arii shos asinsvadus likvideet-gan uz rokaam, gan uz kaajaam. Jau tagad pateicos par atbildi!!!
Atbilde:
Labdien! Visbiežāk tā arī ir, ka sīkīe asinsvadi, kas izspiežas uz rokām un kājām ir veselas vēnas, kas bojā skatu. Kosmētiskos nolūkos ir iespējams atbrīvoties no traucējošajām vēnām pat, ja tās ir veselas.
 
Jautājums:
Labdien. Sakiet lūdz, ja man ir bijusi dziļo vēnu tomboze 3 mēneši atpakaļ, lietoju orfarīnu un kompresijas zeķi, vai es drīkstu apmeklēt solāriju?
Atbilde:
Labdien! Viennozīmīgi atbildēt drīkst vai nedrīkst apmeklēt solāriju es nevaru. Iespējams nelielās devās solārijs nekaitē, bet no otras puses dziļo vēnu tromboze ir pietiekami nopietna diagnoze un nevajadzētu provocēt situācijas, kas veselības stāvokli var pasliktināt. Es, laikam, ieteiktu atturēties no solārija apmeklējuma, kamēr notiek ārstēšanās.
 
Jautājums:
Labdien, pirms pāris mēnešiem man tika veikta abu kāju vēnu dupleksā skenēšana, kas atklāja, ka bojātas vēnas abām kājām visā garumā. Speciālists izrakstīja "Detralex" zāles lietošanai diviem mēnešiem, kā arī 2. pakāpes garo kompresiju zeķu valkāšanu. Man diemžēl ir sēdošs darbs pie datora, bet cenšos pa laikam pavingrināt kājas vai atpūtināt uz augstākas pamatnes, 2x nedēļā apmeklēju vingrošanas nodarbības, katru dienu daudz eju ar kājām, kā arī brīvdienās cenšos izbraukt ar velosipēdu vai papeldēt baseinā, utml. Cītīgi dzeru zāles un vismaz mēnesi jau katru dienu no rīta līdz vakaram nēsāju kompresijas zeķes. Sākotnēji likās, ka jūtos labāk ar kompresijas zeķēm un pat pieradu tās nēsāt, bet nu jau dienas 2-3 kājas diezgan pamatīgi sāp. Laiks nav tik karsts, lai kājas pamptu (tās pat neliekas piepampušas, bet vienkārši sāp), tādēļ nevaru saprast, kas varētu būt par iemeslu šīm sāpēm. Jāatzīst, ka nedaudz vēl grēkoju ar smēķēšanu (cenšos atmest, bet tomēr sanāk par 3-5 vieglajām cigaretēm dienā). ā»oti priecātos uzklausīt jūsu viedokli un/vai ieteikumus. Jau iepriekš mīļš paldies!
Atbilde:
Labdien! Bojātas vēnas abās kājās visā garumā ir stipri izplūdis un nekonkrēts jēdziens. Lai varētu Jums palīdzēt man Jūs būtu jāredz un jāizmeklē. Kāju sāpēm var būt ļoti daudz iemesli, gan saistīti gan nesaistīti ar vēnu saslimšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Gribētu zināt, kā pareizi jāvelk kompreijas zeķes, vai tiešām tā ir taisnība, ka kompresijas zeķes ir jāvelk uzreiz no rīta neizkāpjot no gultas, ja uzvelk vēlāk, tās zaudē savu efektu? Tad vēl gribētu zināt, ko darīt vasarā, kad bez zeķēm jau ir karsti (kā, piemēram šovasar bija 30 grādi), vai vasarā var izmantot citus līdzekļus (kādus)? Tad jautājums par limfodrenāžu, cik bieži to būtu ieteicams izmantot, ja vēnu problēmas ir tikai pašā sākumā (ir smaguma sajūtas kājās, bet vēnas nav izpiedušās, uz vienas kājas ir redzams neliels sarkans tīklojums)?
Atbilde:
Labdien! Kompresijas zeķes vajadzētu uzvilkt, kamēr kājas nav pietūkušas. Labāk tās uzvilkt dienas pirmajā pusē. Bez zeķēm, protams, no gultas var izkāpt, zeķes velkat, kad ģērbjaties. Ja kāju tūkšana ir izteikta tad zeķes jālieto arī vasarā. Vasarā var lietot arī flebotropos medikamentus. Iespējami daudz peldaties un palielinat fizisko aktivitāti. Pārvietojaties izmantojot velosipēdu. Uz jautājumu cik bieži izmantot limfodrenāžu atbildēt varēs speciālists, kas Jums to plāno veikt.
 
Jautājums:
Labdien. Vēlējos pajautāt par detralex lietošanu grūtniecības laikā. Esmu grūtniece 8 mēnesī. (3 grūtniecība) Ginekoloģe ieteica apmeklēt flebiologu, tā kā man uz kājām ir acīmredzamas vēnu problēmas- ar mērķi- uzzināt cik stipras kompresijas zeķes būtu nepieciešamas, kā arī , lai uzzinātu vai tajās man būtu arī jādzemdē. Nekavējoties apmeklēju speciālistu, kurš veica izmeklēšanu un noteica hronisku vēnu nepietiekamību, izrakstīja kompresija zeķes un arī tabletes detralex (jālietojot 30 dienas). Tā kā drīz jau gaidāmas dzemdības -dabiski uztraucos par šo zāļu lietošanas patieso nepieciešamību- vai tās nekādā veidā neietekmēs bērna veselību un attīstību....(ātsts pateica, ka grūtniecības laikā lietot drīkstot, bet pēc dzemdībām- bērna barošanas laikā ar krūti- nedrīkst). Vai varat paskaidrot kā tad tur īsti ir ar šo zāļu lietošanu? ar cieņu, Iveta
Atbilde:
Labdien! Kompresijas zeķes es ieteiktu lietot, ja nepieciešams arī dzemdību laikā. Par detralexsa lietošanu grūtniecības laikā gan esmu diezgan skeptisks. Neesmu redzējis nevienu pētījuma publikāciju, kur būtu pierādījumi tam, ka grūtniecēm šis medikaments būtu jālieto. Es grūtniecēm šo medikamentu nenozīmēju vispār. Arī barojot bērniņu ar krūti, medikamentu lietošana jāierobežo. Mans ieteikums ir lietot tikai medicīnas kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir jautājums par kompresijas zeķēm. Vai ir iespējami gadījumi, kad kompresijas zeķes var kaitēt un pasliktināt vēnu stāvokli? Ja jā, tad kādi tie ir? Vai var būt tā, ka ir nelielas problēmas ar vēnām, bet zeķes tās var palielināt?
Atbilde:
Labdien! Neesmu dzirdējis,ka kompresijas zeķes varētu kaitēt kādai vēnu saslimšanai. Kompresijas zeķes uzmanīgi jālieto pacientiem, kas cieš no arteriālās sitēmas slimībām, tādēļ vislabāk, ja zeķes nozīmē ārsts speciālists.
 
Jautājums:
LABDIEN..MANAM DRAUGAM BLAKUS POTITEI IR UZMETIES BUMBULIS,MIKSTS UN NESAPOSS..VAI IR PAMATS UZTRAUKUMAM?PALDIES????????????
Atbilde:
Labdien! Sirds mieram ieteiktu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu un kopā ar ārstu nolemt vai kaut kas ir jādara.
 
Jautājums:
Kā notiek hroniskāsvēnu mazspējas operācija(ar lāzeri vai griežot un cik tas maksā?
Atbilde:
Uz šo jautājumu Jums varēs atbildēt speciālists, kas ir Jūs izmeklējis un plāno ārstēšanu.
 
Jautājums:
Sveicināti. Man ir dziļo vēnu tromboze.Slimnīcā biju trīs nedēļas.Šobrīd ārstējos jau trīs nedēļas mājās. Lietoju Detralex un Varfarīnu. Sakiet lūdzu vai šie trombi kas man nav izšķiduši un ir kājas pacelī un cirksnī, vai pastāv iespēja ka tie var atrauties? Vai arī tie ir blīvi un ieauguši vēnu sieniņā?
Atbilde:
Sveicināti! Pacientiem, kas cieš no dziļo vēnu trombozes vienmēr pastāv risks, ka slimība var komplicēties. Ja lietojat zāles un atrodaties ārsta uzraudzībā komplikāciju risks ir zemāks. Ieteiktu lietot arī kompresijas zeķes, jo tas ir ļoti svarīgi pie dziļo vēnu trombozes.
 
Jautājums:
Labdien! Ja drīkst lietot hormonālo spirāli, ja ir problēmas ar vēnām?
Atbilde:
Labdien! Lietojiet hormonālo spirāli, un ārstējat vēnu saslimšanu, ja tāda nepieciešamība ir.
 
Jautājums:
labdien! saaku lietot kontracepcijas tabletes tacupec 4 dienam saka sapet kaja taada smaguma sajuuta kaajaa un velkosa, 8diena aizgaaju pie flebologa vinjs teica, ka esot viss katiibaa ar veenaam..........naakosajaa dienaa pamaniiju nelielu pietuukumu vis potiites un vis kaju potites preteja puse ar neliels piepampums kaadus 2mm knapi var edzeet bet kaaja ik pa laikam stipri saap. Vareetu but kad flebologs buutu kluudiijies pa venaam? vai man vaina jaameklee kontracepcijas tabletes? Paldies.
Atbilde:
Labdien! Pajautājat savam ginekologam vai kāju problēmas varētu būt saistītas ar medikamentu, kuru uzsākāt lietot. Ja pirms medikamenta lietošanas kāju sāpes nebija, loģiski domājot, vainojams ir medikaments (tas ir mans pieņēmums). Nevaru arī izslēgt, ka sūdzību paasinājums par nepatīkamajām sajūtām kājās meklējams kur citur un ir tikai sakritis ar uzsākto kontracepcijas lietošanu (kāju tūskai un sāpēm var būt ļoti dažādi iemesli). Neņemos apšaubīt Jūsu flebologa kompetenci, bet atbildōt uz Jūsu jautājumu jāsaka, ka jebkurš ārsts ir cilvēks un varētu būt kļudījies (neredzot pacientu es nevaru apstiprināt vai atcelt diagnozi).
 
Jautājums:
Labdien.Māmmai (75 gadi) ir sapampusi kreisā kāja, āda ir mainījusi savu pigmentāciju, ļoti izteikti vēnu mezgli. Kā rīkoties tālāk? Vai iekšķīgi dzeramās tabletes var ko līdzēt?
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu Jūsu mammai apmeklēt flebologu. Paplašinātas vēnas, kājas tūska un ādas krāsas izmaiņa liek domāt par ielaistu slimības gadījumu, kad nepieciešama speciālista palīdzība.
 
Jautājums:
Uz ķermeņa, it sevišķi uz kājām ļoti redzams daudzu asinsvadu tīklojums. Ko darīt?
Atbilde:
Ja asinsvadu tīklojums traucē, ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu un kopīgi izlemt ko darīt.
 
Jautājums:
Labdien! Esmu izlasījusi daudz rakstus par vēnām, bet gribēju pajautāt dažus jautājumu- man grūtniecības laikā vēnas kļuvušas vairāk redzamas gan ap potītēm, gan ceļgala locītavas aizmugurē,bet šķiet, ka citādi netraucē, protams, iešu pie speciālista, bet, vai ir cerība, ka tās pēc grūtniecības kļūs atkal neredzamākas tāpat kā ar vēnam uz krūtīm? un, ja ne, vai tad, ja vēnas izrādīsies veselas, bet traucē to izskats ,- vai tad ir iespēja izmantot kādu metodi (putu sleroterapja?), lai tās likvidētu , padarītu neredzamas? jeb veselas nedrīkst likvidēt utm? Ko tad var darīt? vai zāles spēj tās padarīt neredzamākas? Liels paldies!! ar cieņu, Ieva
Atbilde:
Labdien Ieva! Pēc grūtniecības pastiprinātais vēnu zīmējums samazināsies vai izzudīs pats no sevis. Parasti kāju vēnu stāvoklis normalizējas pēc tam, kad beidzies krūts barošanas periods. Tas nozīmē, ka paies apmēram gads pēc dzemdībām un tad varēs redzēt cik nopietna ir vēnu problēma. Ja nepatīk kā izskatās kāda konkrēta vēna un tas rada diskomfortu ir iespējams veikt pasākumus, lai uzlabotu kāju izskatu. Kura no ārstēšanas metodēm ir piemērotākā varēs pateikt speciālists pēc izmeklējuma veikšanas. Vēnu slēgšanu var veikt kosmētiskos nolūkos, pat ja vēnas, kas nepatīk, izrādās ir veselas. Tagad, lai atslogotu kāju vēnas un neļautu tām saslimt, ieteiktu lietot kompresijas zeķes. Vislabāk, ja tās Jums izraksta speciālists atbilstoši kāju izmēram. Ar cieņu, Dr. Juris Rīts t.29 10 20 66
 
Jautājums:
Labdien.Pirms gada izoperēts dzemdes kakla vēzis.Bij arī staru terapija.Tadag jutos labi .Bet 2.mēnešus atpakaļ sāka pampt viena kāja,bet nesāp(no ceļa uz leju-vairāk potīte apm.1-1.5cm).Ultrosonogrammā kāju venām - viss labi.Vedera sonogrammai arī viss labi.
Atbilde:
Labdien!Iespējams Jums attīstījusies limfātiska tūska. Parasti šadā gadījumā labi palīdz kompresijas terapija, sākumā kāja tiek saitēta ar speciālām saitēm pēc tam nepiepampusi kāja tiek nomērīta un nozīmēta komresijas zeķe.
 
Jautājums:
Man ir smags darbs uz kajam, mazliet liekais svars, un so 4 gadu laika kops stradaju ir paradijusas mazas veninas visu kaju garuma, kur jus man ieteiktu griezties!
Atbilde:
Pie manis uz vizīti varat pierakstīties pa telefonu 67 315 316.
 
Jautājums:
sveiki,man ir diezgan daudz redzamu kapilaaru un kaju locitavaas arii veenas spiid cauri,bet uz aru nav izspiedusas,stradaju par stjuarti,un darbs visu laiku zem spiediena un liela slodze uz kaajam,citreiz pat darbadienas saakumaa jau saap kaajas,ko man dariit?un cik maksaatu visite pie specialista?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu. Cenas pie speciālistiem ir atšķirīgas. Vizītes cenu pie flebologa Vēnu centrā varat noskaidrot pa telefonu 67 315 316.
 
Jautājums:
Sāp kājas staigājot(ikros)Sevišķi kaut ko smagāku nesot vai paātrinot gaitu.
Atbilde:
Ieteiktu veikt kāju asinsvadu ultrasonogrāfijas izmeklējumu, lai noskaidrotu vai Jūsu sūdzības ir saistītas ar asinsvadu patoloģiju.
 
Jautājums:
Biju pie flebologa - ar vēnām viss kārtībā, bet jau ilgstoši , katru vasaru sāp, kņud kājas, itkā rauj krampji. Ko darīt?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt neirologu, jo sūdzības varētu būt saistītas ar mugurkaula patoloģiju.
 
Jautājums:
ginekoloģisku problēmu dēļ man 10 dienas mēnesī jālieto duphaston(progesterons). esmu lasījusi ka hormoni nelabvēlīgi ietekmē vēnas.man ir dziļo vēnu stumbra nepietiekamība,bet ārēji nekādu simptomu nav-ne tūskas ne sāpes utt. vai es varu profilaktiski palietot kādu medikamentu,lai nesāktos problēmas? man ļoti bail no trombiem.
Atbilde:
Lai uzlabotu asins plūsmu kāju vēnās ieteiktu valkāt kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Sveiki!Pēc rozes iekaisuma man labajā kājā ir limfostāze,vienu brīdi valkāju kompresijas zeķes,bet īpaši nekas nav mainijies uz labo pusi.Vai ir iespējams pilnībā šo limfostāzi izārstēt?Paldies!
Atbilde:
Sveiki! Limfostāzi pilnībā izārstēt pagaidām nav iespējams. Cilvēkiem, kas cieš no limfostāzes kompresijas terapija ir vienīgais līdzeklis, kas ikdienā palīdz izvairīties no tūskas. Lai sāktu valkāt kompresijas zeķes, kājas tām ir jāsagatavo t.i. kāju tūska jāizspiež lietojot speciālus kompresijas pārsējus, kurus uzsaitē ārsts un pacients tajos staigā vairākas dienas. Saitēšanu atkārto līdz kājas atguvušas savu normālo izmēru un tikai tad var nomērīt un piemeklēt atbilstošas komresijas zeķes.
 
Jautājums:
4 dienas atpakaļ pēkšņi sāka sāpēt labā kāja virs potītes iekšusē. Sāpes pastiprinājās uz vakarpusi pēc slodzes. Šovakar tādas pašas sāpes parādijās kreisajā kājā ikru aukšdaļā. Kas tas varētu būt? Šobrīd vispār nevaru paiet! Man ir 39.
Atbilde:
Ieteiktu nekavējoties apmeklēt vēnu speciālistu, kurš veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu vēnāmu un noskaidros vai nav attīstījusies dziļo vēnu tromboze. Ja sāpes kājās ir tik izteiktas ka nevar paiet, tas var būt nopietnas saslimšanas simptoms un ir jāsauc ātrā palīdzība.
 
Jautājums:
cik maksā kosmētiskā operācija abām kājām/ kad labāk veikt pēc dzemdībām vai pirms? Paldies.
Atbilde:
Lai plānotu ārstēšanas izmaksas jāzin ko un kādām metodēm ārstēt, ne vienmēr, lai uzlabotu kāju izskatu, ir jāveic operācija. Par izmaksām, kas saistītas ar ārsēšanu, Jūs var informēt speciālists, kurš veiks ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien,man ir venu mazspeja ir bijusas divas operacijas pedeja bija gadu atpakal jutos labi nesaju specialas zekes bet diemzel nevaru vasara velkat kleitas jo kaja ir pietukusi esmu pec katras operacijas jautajusi ka tikt no vinas vala bet atbildes nav vai tiesam es nevaru lietot kadu medikamentu kas nonem so kajas resnumu jo izskatas drausmigi man ir 32 gadi,man ir problema ar kreiso kaju labai kajai viss labi,sapes mani nemoka un nogurst kaja pec 6 st darba jo man nav sedos darbs es visu dienu eju un censos staigat daudz ari pec darba.Ar cienu Lolita
Atbilde:
Labdien! Kājas tūskai noteikti ir kāds iemesls, pēc atkārtotām operācijām tas varētu būt saistīts ar limfātiskās sistēmas darbības traucējumiem vai dziļo vēnu patoloģiju. Lai precīzi noteiktu kājas tūskas iemeslu un nozīmētu turpmāko ārstēšanu man Jūs būtu jāredz un jāizmeklē. Neredzot pacientu, es nevaru nozīmēt terapiju. Ar cieņu, Dr Juris Rīts t67315316
 
Jautājums:
Vai ir kādas smēres vai zales, kuras lietot, lai neizspiestos vēnas?Strādāju darbu 24 h uz kājām, esmu 24 gadus veca un man uz kājām sāk parādities šie sīkie asinsvadiņi un pēc darba kājas ļoti sāp.
Atbilde:
Diemžēl, nav izdomātas tādas smēres vai zāles, kas novērstu paplašinātu vēnu izspiešanos. 24 h darbs uz kājām, tiešām, ir liela slodze gan kāju vēnām, gan organismam kopumā. Sīkie asinsvadiņi, kas sāk parādīties uz kājām parasti nav sāpju iemesls. Lai izvērtētu vai sūdzības par kāju sāpēm tiešām saistītas ar vēnu saslimšanu, vai iemesls jāmeklē kur citur, ieteiktu apmekēt flebologu, kas, pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma veikšanas, ieteiks veicamos profilakses pasākumus, ja būs nepieciešams arī tālākās ārstēšanas taktiku.
 
Jautājums:
Biju nesen pie vēnu speciālsta, ar vēnām viss kārtībā, bet pēdējās dienās sāka piepamt labā kāja, vizuāli neredz, betsajūtas nav labas un apavi kļūst cieši, kāpēc tā un ko var darīt, lai tā nebūtu?
Atbilde:
Ieteiktu nekavējoties atkārtot vizīti pie flebologa un izstāstīt par to, ka pēdējās dienās labā kāja sākusi piepampt. Iespējams, tad kad bijāt pie ārsta, tiešam, ar vēnām viss bija labi, bet tagad attīstījusies kāda akūta vēnu problēma, ko vajag sākt ārstēt nekavējoties (piemēram, dziļo vēnu tromboze).
 
Jautājums:
Labdien!Man ir dziļo vēnu tromboze1,5g.(vienai kājai)otrajai kājai asinsrite un vēnas labas.Tikai man tā kāja piepampusi tā pat kā slimā.Man flebologs izrakstīja kompresijas zeķi abām kājām.Sakiet lūdzu ,vai man vajag nēsāt abas kom.zeķes?PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Ja Jūsu ārsts ir rekomendējis zeķes nēsāt abās kājām, tad tā vajag arī darīt.
 
Jautājums:
Ko darīt, ja no detralexa ir alerģija?
Atbilde:
Ja Jums no kāda medikamenta ir alerģija, Jūs to nedrīkstat lietot. Tas attiecas arī uz detralexu.
 
Jautājums:
Sveicinati Juri! Man ir tada problema man ir 22 gadi esmu vel jauna meitene bet man kajas venas ir loti redzamas un man vel pirms maza laicina paradijas mazi bumbulisi?! Ko man darit gribu tikt pie skaistam kajam kadas man vinas visu laiku bija. Kur man versties un cik tas man izmaksas?! Un vai vispar kaut ko var darit?!!
Atbilde:
Sveicināti, Es varu sniegt Jums konsultāciju Vēnu Centrā, Brīvības 148, t67315316.
 
Jautājums:
Ir stipra vēnu mazspēja, bet čūlu vēl nav. Taču var redzēt , kur tās veidosies. Kādus ādu spēcinošus krēmus vajag un var lietot kājām ?
Atbilde:
Ja slimība ir ielaista līdz tādai stadija, ka sāk veidoties čūlas, nekādus spēcinošus krēmus lietot nevajag. Es ieteiktu apmeklēt flebologu un sākt nopietnu kāju vēnu ārstēšanu, lai čūlas neattīstītos.
 
Jautājums:
Labdien, man ir 31 gads, apmēram 25 gados kreisai kājai paradījās apmēram 1.cm vēnu izspiedums, nepievērsu uzmanību, bet nu jau kā 2 gadus jūtu sāpes vēnu rajonā un kā arī sāpes visā kājā no pēdas līdz pat celim.Biju pie ģimenes ārsta, bet nekādus nosūtījumus tālāk izmeklēt vēnas nedabūju, jo viņa uzskata, ka nav nepieciešams.Vai tās ir pirmās pazīmes vēnu slimībai, vai cēlonis sāpēm jāmeklē citūr.Palldies.
Atbilde:
Labdien! Es ieteiktu griezties pie flebologa, kas veiks kāju vēnu ultrasonogrāfijas izmeklējumu un izvērtējot Jūsu sūdzības rekomendēs atbilstošu ārstēšanu. Neredzot Jūs nevaru pateikt vai sāpju iemesls ir saistīts ar vēnu saslimšanu vai iemesls jāmeklē citur.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija trobi visas kājas garumā,tagad palicis pacelī.Nu jau ārstējos 1\6 gadu,bet trombs paliek tāds kāds bija.Sakiet lūdzu vai trombs var arī neizšķīst,un kādas tam būs sekas?(ārsts saka,ka trombs "sacementējis")PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Pēc dziļo vēnu trombozes var attīstīties posttrombotiskais sindroms. Tas nozīmē, ka trombi izššķīst, bet atstāj vēnas iekšpusē rētas (septas) var arī būt gadījumi, ka vēna paliek slēgta. Iespējams, to Jūsu ārsts sauc par "sacementēšanos". Cilvēki, kas cieš no šīs saslimšanas parasti sūdzas par pampšanu, sāpēm, smaguma sajūtu vēlāk par ādas krāsas izmaiņām slimajā kājā. Šajos gadījumos ļoti svarīgi ir pareizi lietot kompresijas terapiju (t.i. kompresijas zeķes) un palielināt fizisko aktivitāti (censties daudz staigāt),lai maksimāli uzlabotu venozo asiņu plūsmu kājās. Gadījumos, ja rodas kādas jaunas sūdzības vai saasinās iepriekšējās (kāju sāpes, tūska, vai elpas trūkums) nekavējoties griezties pēc palīdzības pie vēnu speciālist. Laicīgi sākta ārstēšāna vienmēr dod labāku rezultātu.
 
Jautājums:
Sveiki! Varbūt tā ir individuāla kāju - potīšu īpatnība, kas nav maināma, bet varbūt iedzimtība, kuru iespējams labot. Vai tas ir normāli, ja potītes nav īpaši izteiktas? Izskatās tā, it kā potītes būtu mazliet pietūkušas. Šāda problēma/ īpatnība ir jau vairākus gadus. Vai to ir iespējams labot (ar masažām, gēliem u.tml.)Neesmu sevišķi labi informēta par dažādām kāju problēmām, bet vai tas nevarētu b'tu saistīts, ar kādu no vēnu problēmām? Arī mammai ir šāda veida potītes un bijušas problēmas ar vēnām... Būšu pateicīga, par jebkādu informāciju!
Atbilde:
Labdien! Potīšu piepampumam var būt dažādi iemesli, lai varētu Jums palīdzēt ieteiktu apmeklēt ģimenes ārst un viņš Jums ieteiks ar ko Jūsu gadījumā ir lietderīgi sākt izmeklēšanu. Lai izmeklētu kāju asinsvadus lietderīgi ir veikt kāju asinsvadu ultrasonogrāfiju, tas ir ātrs, vienkāršs un nesāpīgs izmeklējums,bet ļoti informatīvs. Asinsvadu speciālists, pēc izmeklējuma veikšanas, ieteiks, ko darīt tālāk. Atkarībā no piepampuma iemesla, var veit dažādus ārstniecības pasākumus, kas Jūsu sūdzības mazinās.
 
Jautājums:
Labdien,pirms vairaakiem gadiem nesaju aukstpapezhu kurpes un ilgstoshi staaveju kaajaas un kopsh taa laika uz kaajas man ir izspiedies asinsvads.Pashlaik esmu grutniecibas 8. menesii un vasaraa plaanoju braukt uz Latviju,apmeeram uz nedeelju.Vai pa nedeelu ir iespeejams uztaisiit gan ultrasonograafiju gan arii,ja izraadiisies,ka tas ir tikai kosmeetisks defekts,tad arii likvideet redzamos asinsvadus?Vai beeran ziidiishanas laikaa shii proceduura ir veicama?Paldies.
Atbilde:
Labdien! Kāju asinsvadu izmeklējumu var veikt, bet kamēr barojat bērniņu ar krūti ieteiktu lietot tikai kompresijas terapiju (ja tā ir nepieciešama).
 
Jautājums:
Man57 gadi.Novembrī pēkšņi sāka sāpēt abu kāju cirkšņos,tā,ka paliku uz gultas.Pašlaik uz kājām varu pastaigāt 3 stundas, sāpes staigājot pāriet uz leju.Iepriekš regulari nodarbojos ar orientēšanos ,daudz skr;eju.Paldies.
Atbilde:
Labdien! Jūsu sūdzības liek domāt, ka problēmu cēlonis varētu būt arī mugurkaula patoloģija. Ieteiktu apmeklēt ģimenes ārstu, ja viņš saka, ka jāizmeklē kāju asinsvadi, tad to būtu labi to izdarīt pie asinsvadu speciālista. Iespējams vajadzētu apmeklēt arī neirologu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir dziļo vēnu tromboze- vai drīkst apmeklÅ—t pirti u n ja drīkst, vai ir jābūt kompresijas zeķei uzvilktai.Pateicos par atbildi.
Atbilde:
Labdien! Nē pirti labāk neapmeklēt.
 
Jautājums:
Labdien!Man 1/2 gadu ir dziļo vēnu tromboze 1 kājā - lietoju 2 kompresijas zeķi, pēc Detrolexa lietošanas parādījās stipra tūska-tagad lietoju Angio un orfarīnu.Kā arī ir tādi'kā sainsvadiņu plīsumi pie potītes un pirkstiem.Sakiet lūdzu kā varētu ārstēt turpmāk šos simptomus, vai arī ādas bojājumiem ieteikt kādu ziedi. Jā un man ieteica pēc8 mēnešiem lietot hjerti magnil, bet nu es lasu , ka īstas skaidrības nav,ko tad varētu lietot ,jo gribās jau to drošības sajūtu(ā¢imenē ir bijusi plaušu embolija).Un vēl -vai var iet pirtī, un ja var vai ar kompresijas zeķi.P>S biju pie ārsta, bet viņš tā arī konkrēti neatbildēja uz šiem jautājumiem. Paldies!
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu turpināt ārstēt dziļo vēnu trombozi, lietot orfarīnu, kā rekomendējis ārsts un lietot kaompresijas zeķes. Pirtī gan neieteiktu iet. Ieteiktu veikt ultrasonoskopijas izmeklējumu kāju vēnām, lai noskaidrotu vai trombi ir sākuši uzsūkties. Nedomāju, ka kādas ziedes spēs novērst ādas bojājumus.
 
Jautājums:
Visu dienu straadaaju un nejutu ka kreisaas kaajas zaabaks nospiedis kaaju 10-15cm virs potiites,otrajaa dienaa visu dienu nevaru pakustinaat kreisaas kaajas pirkstus un potiiti pats nevaru pacelt vigle tirponna virs otiites.staigaajot kaaju varu kontroleet tikai ar celi. Zilumu kaajai un sapampumu nav ko dariit.
Atbilde:
Nekavējoties apmeklēt ģimenes ārstu, viņš pateiks ko darīt tālāk.
 
Jautājums:
Labdien, dakter! Man bija operācija kreisajai kājai 1992. gadā. Viss bija labi, 2002.gadā man bija"roze". Pēc tam uz kājas palika tumšāka josla virs potītes un vēnu mezgls. Kāja palika arī resnāka apm. par 5cm, nekā labā kāja. Ir arī citas vēnas redzamas. Tā kā esmu bezdarbniece, tad man nav iespēju apmeklēt maksas konsultācijas. Ko man darīt?
Atbilde:
Labdien! Ieteiktu griezties pie ģimenes ārsta un viņš Jūs nosūtīs pie valsts apmaksāta speciālista, kas sakārtos Jums atbilstošu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Uz augšstilba sataustīju nelielu sāpīgu bumbuli......kas tas varētu būt? Vai ir iemesls satraukumam?
Atbilde:
Labdien! Iespējams, tas ir varikozu vēnu iekaisums. Lai diagnozi precizētu ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu, kas veiks ultrasonoskopijas izmeklējumu un rekomendēs tālāko ārsēšanu.
 
Jautājums:
Labdien!Man ir problēmas ar kāju vēnām.Flebalogs izrakstija 3 spieduma kompresijas zeķi,nu man zeķes palikušas vaļīgas.Vai aizejot uz aptieku man iedos jaunas,vai jāgriežas pie flebologa?
Atbilde:
Labdien! Ja Jums ir palikusi zeķu recepte nevajadzētu būt problēmām zeķes iegādāties. Gadījumā, ja zeķes izrakstītas sen ieteiktu apmeklēt savu ārstu un palūgt izrakstīt jaunu zeķu recepti.
 
Jautājums:
Labdien! Man ik pa laikam sāp kājas un parādās tādi kā zilumi un no tiem zilumiem uz leju noiet arī zila strīpa un galā atkal zilums,parastitas ir kājas iekšpusē.Nav ne jausmas kas tas ir?
Atbilde:
Labdien! Iespējams Jums ir vēnu saslimšana, lai pateiktu vai Jūsu gadījumā ir jāuzsāk vēnu ārsēšana man būtu Jūs jāredz un ultrasonogrāfiski jāizmeklē kāju vēnas.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija dziļo vēnu tromboze visas kājas garumā,tagad trombs palicis pacelī.Oktobrī beidzu lietot Orfarīnu,divus mēnešus nelietoju,tad sāku dzert Hertimagnium.Sakiet lūdzu,vai divu mēsešu starplaikā var veidoties jauni trombi?PALDIES!
Atbilde:
Labdien! Cilvēkam, kuram kādreiz ir bijusi dziļo vēnu tromboze, ir paugstinās trombu veidošanās risks. Svarīgi, lai Jūs atrastos flebologa uzraudzībā, saņemtu adekvātu kompresijas terapiju un atkārtotas trombozes gadījumā nekavējoties saņemtu atdekvātu medikamentozu ārstēšanu. Nav pierādīts, ka aspirīns, kas ir arī hjertemagnyl sastāvā mazinātu dziļo vēnu trombozes risku. Atbilde uz Jūsu jautājumu: Diemžēl, divu mēnešu starplaikā var veidoties jauni trombi.
 
Jautājums:
Labdien! Vai drīkst taisīt vēnu operāciju, kad mazuli baro ar krūti??? Paldies
Atbilde:
Labdien! Nē, vēnu ārstēšanu veic, kad barošana ar krūti ir beigta un organisms atgriezies ierastā dzīves ritmā. Nereti pēc šī perioda beigām arī vēnu stāvoklis uzlabojas un operējamo vēnu apjoms samazinās. Tomēr, der atcerēties, ka barojot bērniņu ar krūti, lai vēnu stāvoklis nepasliktinātos, ieteicams lietot medicīnas kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Labdien.Man 3šo dienu ir tāda sajūta,ka kreisās kājas ikru ir sarāvis krampis.Tas sāp un kāja ir sapampusi.Ko darīt?
Atbilde:
Ieteiktu nekavēties un apmeklēt flebologu. Jūsu sūdzības var būt saistītas ar vēnu trombozi. Lai diagnozi varētu precīzi noteikt, vēnu speciālists veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un nepieciešamības gadījumā nozīmēs ārstēšanu.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir ieteikts kosmētiskam efektam veikt putu skleroterapiju, pašas vēnas ir veselas. Likvidējot traucējošo vēnu, vai neradīsies pastiprināta slodze uz citām vēnām un līdz ar to zilais dzīslojums radīsies atkal citā vietā un vai nevar rasties paplašīnātas vēnas u.c. saslimšanas.
Atbilde:
Labdien! Jautājums ir cik ļoti pastiprinātais vēnu zīmējums Jums traucē. Ja traucē, tad kosmētiskos nolūkos procedūra ir veicama. Pastiprināta slodze uz citām vēnām drīzāk rodas no slimajiem vēnu segmentiem, nevis no tā, ka slimais vēnu posms tiek slēgts. Protams, skleroterapija nenovērš slimības cēloņus, ar tās palīdzību mēs varam novērst sekas t.i. ķīmiski slēgt slimus vēnu posmus. Arī pēc skleroterapijas pastiprināts vēnu zīmējums var turpināt attīstīties citā vai tajā pašā vietā, tad skleroterapija ir jāatkārto atkal. Līdzīgi, kā pie zobārsta, salabojot vienu cauru zobu, tas nenozīmē, ka cits tādēļ noteikti nekļūs caurs. Pareizi izpildīta skleroterapija ir droša un efektīga ārstēšanas metode. Visus jautājumus, kas saistīti ar plānojamo manipulāciju, vajadzētu izrunāt ar speciālistu, kas to plāno veikt.
 
Jautājums:
Labdien! Vai putu skleroterapija nerada blaknes? Cik daudz un bieži to var pielietot.
Atbilde:
Labdien! Blaknes pēc putu skleroterapijas nav bieža parādība. Protams, kā jebkurai manipulācijai, arī skleroterapijai ir blakusparādību riski. Par iespējamajām komplikācijām pirms procedūras Jūs informēs jūsu ārstējošais ārsts, atbildēs uz Jūsu neskaidrajiem jautājumiem un liks parakstīt piekrišanas dokumentu. Parasti vienas skleroterapijas seansa laikā tiek ievadīts līdz 10 ml saputota medikamenta, kas ir pierādīts, ka ir droši un efektīgi. Procedūras parasti veic 1x nedēļā. Tas cik daudz reizes procedūras jāatkārto ir atkarīgs no slimo vēnu daudzuma.
 
Jautājums:
pazaudeju svaru 45 kg.tagad salst kajas un rokas.ko darit?pie svara 105 ta nebija..
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt ģimenes ārstu un neirologu, iespējams sūdzības saistītas ar veģetatīvo nervu sistēmu. Maz ticams, ka Jūsu sūdzību iemesls ir sastīts ar vēnu saslimšanu. Protams, vizīte pie flebologa, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu, dos pilnīgu priekšstatu par Jūsu vēnu stāvokli.
 
Jautājums:
Labdien!Man ir palicis viens trombs pacelī,bet bija pa visu kāju.Velkāju komp.zeķi(3)un lietoju pa laikam Detrolex.Sakiet lūdzu kāpēc man kājas paliek stipri sarkana(arī otrā)ja novelku zeķes.Atrāk tā nebija.Ārstējoa 1,4gad.Paldies!
Atbilde:
Labdien! Lai varētu atbildēt Jums uz šo jautājumu, man Jūs būtu jāredz.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija tromboze visas kājas garumā,un tagad palicis viens trombs.Valkāju 3izm.kompresijas zeķes(gadu)un pa laikam lietoju zāles Detrolex.Flebologs sacīja,ka vis būs labi,bet kāpēc kāja (ari otrā)ir piepampusi,un arī ciska?(vēl vairāk nekā pirms uzsāku ārsēšanos)PALDIES!!!
Atbilde:
Labdien! Nereti pēc dziļo vēnu trombozes attīstas sindroms, ko sauc par posttrombotisko sindromu. Tā gadījumā, cietušās kājas tūska ir parasta parādība. Pie pareizi izvēlētas kompresijas terapijas kāju tūskai nevajadzētu būt. Kāju tūsku iemesls var būt arī nesaistīts ar vēnu saslimšanu. Lai iemeslu noskaidrotu, vajadzētu atkārtot vēnu izmeklējumu.
 
Jautājums:
Mammai kreisās kājas augšstilbā zem ādas ir izveidojušies bumbuļi, nu jau parādās arī apakšstilbā. ā»oti bieži tie nepanesami sāp. Ārsts uzrakstīja tabletes, kuras nepalīdz.
Atbilde:
Ieteiktu Jūsu mammai atnākt uz konsultāciju, lai izmeklētu kāju vēnas, iespējams, nepieciešama kāju vēnu ārstēšanu. Uz konsultāciju pie Dr. Jura Rīta varat pierakstīties pa t.67 315 316.
 
Jautājums:
26 gadu vecumā man izoperēja vēnas vienai kājai (kreisajai).Pēc tam 30 gadu vecumā izstaigāju grutniecību. Jau pirms grūtniecības parādījās citas vēnas tajā pašā kājā. Kad biju stāvoklī,ginekologe teica: vēnas vajadzēja operēt pēc dzemdībām... kāpēc pasteidzāties? Ko tagad darīsiet, jo šīs vēnas, kuras jums parādījušās operēt nedrīkst.Šobrīd man ir 52 gadi. Vēnas arvien palielinās.Otra kāja ir vesela, nekādas vēnas neveidojas. Esmu satraukusies par savu kreiso kāju ar vēnām, kuras ir izveidojušās pēc operācijas. Ko man darīt. Gribu pajautāt, varbūt varat man ieteikt,kurp būtu pareizāk doties, lai konsultētos un uzklausītu speciālistu par savu vēnu stāvokli? Jau iepriekš pateicos par atbildi! Ar cieņu, Dace Vaidava.
Atbilde:
Tas, ka pēc operācijas parādas jaunas vēnas, ir samērā bieži novērojama parādība. Nedomāju, ka vēnas jāoperē tikai pēc grūtniecības, tas ir mīts. Kuras vēnas var vai vajag operēt Jums varēs atbildēt vēnu speciālists pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma veikšanas. Bieži atkārtot varikozu vēnu gadījumā izvēles ārstēšanas metode ir putuskleroterapija, ko veic ultrasonogrāfijas kontrolē. Pie manis uz konsultāciju Jūs varat pierakstīties pa telefonu 67 315 316. Ar cieņu, Dr Juris Rīts
 
Jautājums:
Labdien!Sakiet luudzu,kaadas ziedes vai medikamentus lietot kaa profilaksei ,ja ir bijusi dzillo veenu tromboze.Trombs praktiski ir izzudis,bet tuuska nepaliek mazzak.Ir pat tendence pietuukt vairaak(stipri pietuukst)PALDIES!!!
Atbilde:
Labdien! Liela nozīme ir vietai, kurā tromboze ir bijusi. Svarīgi ir lietot atbilstošu kompresijas terapiju, kuru pareizi Jums var nozīmēt tikai vēnu speciālists. Ziedes ši gadījumā gan labāk nekādas nelietot, tas var sabojāt ādu un novest pie čūlu veidošanās. Kombinācijā ar kompresijas terapiju var lietot venotoniķus, tie ir medikamenti, kas uzlabo vēnu funkciju, tādējādi panākot vēlamo efektu.
 
Jautājums:
Labdien!Man bija pa visu kaaju trombi,tagad peec 1gada aarsteessanas ir palicis trombs pacelii.Sakiet luudz kaapeec man pietuukums nepaliek mazaaks,bet preteeji piepamst veel vairaak un arii otraa kaaja.Paldies.
Atbilde:
Labdien! Nereti pēc dziļo vēnu trombozes tiek bojāti vēnās esošie vārstulīši, kas savukārt izraisa venozo asiņu atvilni dziļajās vānās. Kājās vedojas venozo asiņu sastrēgums. Medicīnā šo parādību sauc par posttrombotisko sindromu. Šajā gadījumā jālieto kompresijas terapija visu mūžu. Pareizu kompresijas terapiju Jums palīdzēs izvēlēties vēnu speciālists, kas sākumā kājas nosaitēs ar speciālām saitēm. Kad tūskas būs izspiestas, Jums tiks nomērītas kājas un nozīmētas speciālas kājas izmēram atbilstošas medicīnas komresijas zeķes. Pie manis uz konsultāciju Jūs varat pierakstīties pa telefonu 67 315 316. Ar cieņu, Dr Juris Rīts
 
Jautājums:
Labdien! Kreisās kājas locītavā izveidojies sarkans plankums - niezošs, sāpīgs un mazliet karsts. Kas tas varētu būt?
Atbilde:
Labdien! Nevaru droši teikt ka tas ir saistīts ar vēnu patoloģiju. Lai precīzi noteiktu diagnozi vajadzētu veikt dupleksultrasonogrāfiju kāju vēnām, kas ļaus izslēgt vai apstiprināt vēnu patoloģiju.
 
Jautājums:
Labdien,manai mammai uzauga uz labas kajas kaulins,vinjai ljoti gruti atrast sev piemerotus apavus,jo kajas izmers tapat jau ir liels 40 izmers.vinjas draudzene parekomendeja smeret kaju ar jodu,mes to daram katru dienu ,bet nekas nepalidz.gribu jautat,varbut ir kads cits veids,ka izarstet bez operacijas.?
Atbilde:
Labdien! Uz šo jautājumu Jums varēs atbildēt ortopēds.
 
Jautājums:
Labdien ! Jau vairākus gadus uz augšstilbiem un aizmugurā uz kāju locītajām ir "zirneklīši".Izskatās ļoti neglīti. Darbs sādošs. Ko darīt? Kur griezties pēc palīdzības ? Dzīvoju mazpilsētā. Būšu ļoti pateicīga par atbildi. Ar cieņu Vizma Briviba vizmab@inbox.lv
Atbilde:
Labdien! Kosmētiskos nolūkos var veikt skleroterapiju. Uz konsultāciju varat pierakstīties piezvanot man pa telefonu 29102066 Dr. Juris Rīts
 
Jautājums:
Labdien! Vēlos pajautāt specialistam par plankumiem uz pēdam. Nesen pamanīju, ka neregulāri sārti plankumi izveidojušies pēdu ielokā. Ir arī problēmas ar vēnām, pirms gada biju uz kārtējo konsultāciu un ir jāveic lāzeroperācija. Patreiz to nevaru darīt, jo vēl baroju ar krūts pienu savu bērniņu. Vai iespējams, ka tie plankumi ir dēļ vēnām vai varbūt tiem ir kāds cits iemesls? Jau iepriekš pateicos par atbildi!
Atbilde:
Labdien! Sārti plankumi pēdu ielokā nav vēnu saslimšanas tipiska klīniskā izpausme. Ar lielāko varbūtību jādomā par kādu ādas saslimšanu. Būtu labi konsultēties ar dermatologu. Vēnu saslimšanu ārstēsiet, kad beigsiet barot bērniņu ar krūti, iespējams, tas netieši uzlabos arī pēdu ādas stāvokli.
 
Jautājums:
labdien man ir vienai kajai stipri izspiedushas venas,kaja ir stipri resnaka par otru,nesen izveidojaas kaa caurumins vienaa venaa,saka asinot.Gribeeju pajautat vai tada asinoshana ir bistama veselibai?PALDIES
Atbilde:
Labdien! Asiņošana no varikozām vēnām ir nepatīkama un bīstama saslimšanas komplikācija. Ieteiktu tuvākajā laikā apmeklēt vēnu speciālisu, lai varētu uzsākt pareizu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Man ir 36 gadi. Jau 10 gadus lietoju sieviešu hormonus, no tiem 1gadu HAT terapiju. Iepriekšējā vasarā karsatajā laikā jutu neaprakstāmu smaguma un nemiera sajūtu kājās. Sarunā ar ģim. ārsti secināju, ka man tas varētu būt no hormonu lietošanas. Daktere izrakstīja "Detralex" un ieteic lietot tikai tad, kad jūt smagumu kājās. Tas tiešām palīdz.Jautājums - vai tas var būt no hormonu zālēm un ko man darīt, vai grēsties jau tagad pie speciālista? jau iepriekš - paldies par atbildi!!! Ilona
Atbilde:
Jūsu gadījumā noteikti ieteiktu konsultēties ar vēnu speciālistu, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu vēnām un noteiks cik lielā mērā kāju vēnas ir vainojamas pie dotajām sūdzībām.
 
Jautājums:
Kāda vēnu operācijas metode iespējama, ja slimo ar cukura diabētu ?(sieviete 64 gadi, 24 gadi slimo ar cukura diabētu, lieto insulīnu.)
Atbilde:
Iespējamas ārstēšanā pielietot jebkuru operāciju metodi, bet zinot to, ka Jūsu gadījumā ir nopietna blakussaslimšana vajadzētu izvēlēties vissaudzīgāko un mazinvazīvāko ārstēšanu. Ja runā par operāciju, tada, nešaubīgi, tā ir lāzeroperācija, ko veic lokālā anestēzijā. Bez operācijas ir arī citas ārstēšanas metodes, piemēram, putuskleroterapija, kas ļauj slimās vēnas ārstēt bez ķirurģiskas iejukšanās, tādējādi samazinot ārstēšanas riskus līdz minimumam.
 
Jautājums:
Labdien, Man pusgadu atpakaļ tika veikta lāzeroperācija abām kājām. Viss noritēja veiksmīgi. Nav nekādu sūdzību pēc operācijas. Gribēju uzzināt vai kriosaunas apmeklējums nekaitēs manām kājām. Vai tas kā negatīvi var ietekmēt manu kāju vēnu stāvokli?
Atbilde:
Labdien! Domāju, ka kriosauna nevarētu kaitāt Jūsu vēnu stāvoklim. Jūs varat turpināt dzīvot pilnvērtīgu, aktīvu dzīvi, ja rodas kādas problēmas ar kāju vēnām, nekautrājaties sazināties ar savu ārstējošo ārstu, kas veica vēnu operāciju.
 
Jautājums:
Ja 80 gadu vecumā ir kāju tūska un pigmentācija, vai ir ispējams izvairīties no čūlu veidošanās. Paldies!
Atbilde:
Vajadzētu apmeklēt speciālistu, kas izmeklēs Jūsu kāju vēnas un ieteiks tieši Jums atbilstošus profilakses vai ārstniecības pasākumus. Vecums nav šķērslis lai savestu kārtībā savas kājas un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi.
 
Jautājums:
Man ja pēdējos 4 gadus visu laiku ir piepampusi kreisā kāja, ziemā mazāk, vasarā vairāk. Esmu bijusi uz izmeklējumiem pie dažādiem speciālistiem, arī pie flebologa - neviens nav spējis neko pateikt. Vai vispār šāda tipa problēma var būt pilnībā izārstējama?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt speciālistus, kas spēj kaut ko pateikt un arī uzstādīt diagnozi. Ja ultrasonogrāfijas izmeklējumos vēnu saslimšana nav diagnosticēta,iespējams, Jums ir limfātiskās sistēmas darbības traucējumi. Neredzot pacientu ir neiespējami atbildēt uz Jūsu jutājumu. Ja problēmu iemesls ir limfātiskās sistēmas darbības traucējumi, tad neaizstājama ir kompresijas terapija.
 
Jautājums:
Man ir tā ,ka sāp kājas no rītiem un reizēm vakaros . Bet biežāk no rītiem. Un tieši kājas priekšpusē. Ko man darīt.
Atbilde:
Apmeklējiet neirologu, iespējams sāpes kājās rada mugurkaula patoloģija.
 
Jautājums:
Labdien, Man ir 29 gadi un ir deviņus mēnešus vecs dēls. Kad biju stāvokl Man 6mēnesī parādījās tūska un ļoti sāka plaisāt āda. pie kaju pirkstiem līdz potītēm parādījās plankumi. Ko Man darīt?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt flebologu, kas pēc ultraskaņas izmeklējuma veikšanas noteiks, vai kāju vēnas vainojamas pie dotajām sūdzībām.
 
Jautājums:
Ko Jus man varetu ieteikt-man bija taads gadijums,ka pec pirmajaam dzemdibaam loti saaka sapet kaaja,piepampa,sapesana sakas no potites lidz pat gurnam,menesi nevareju pat uzstat uz taas kajas,velaak pamazaam pargaja,bet resnaka palika un izveidojaas taads plankums bruni sarkans pie potites,tas taa ir nu jau 23 gadus,sapet nesaap nemaz.Vai tur varetu but problema ar ieksejam veenaam vai varbuut veidojas tropiskaa cula?Es lietoju tikai troxevazina gelu un kapsulas.Ko Jus ieteiktu?
Atbilde:
Ieteiktu veikt ultraskaņas izmeklējumu kāju vēnām pie vēnu speciālista , ļoti iespējams, ka Jums ir bijusi dziļo vēnu tromboze un tagad ir atlieku parādības pēc tās. Pēc izmeklējuma varētu plānot tālāko ārstēšanu.
 
Jautājums:
Sākumā augšstibos nejūtīga(notirpusi)āda.Tagad dedzinošas sāpes .Ir cukura diabēts.
Atbilde:
Iespējams, Jums diabēta dēļ ir attīstījušie nervu sistēmas darbības trucējumi. Informējiet par šīm sūdzībām savu endokrinalogu, ispējams, vajadzētu parādīties neirologam.
 
Jautājums:
Sveiki, man uz kaju pirkstiem ir tadi ka kaulinji vai uzberzumi un ka no vinjiem var tikt valja? :(
Atbilde:
Sveiki! Konsultējaties ar ortopēdu.
 
Jautājums:
Man ir āetri trombi, vai es ar fiziskām aktivitātēm nevarētu kādu no viņiem izkustināt un tas varētu aiziet līdz plaušām?
Atbilde:
Ja Jūs sņemat pareizu ārstēšanu(ieskaitot kompresijas terapij), tad fiziska aktivitāte tikai veicina trombu ātrāku izšķīšanu. Nekautrājaties jautāt savam ārstam, visus sev interesējošos jautājumus.
 
Jautājums:
Labdien! Man pirms pusotra gada tika veikta lāzeroperācija abām kājām. Vēl ir palikušas arī nejūtīgas un notirpušas vietas uz kājām. Vai es šobrīd varu jau doties uz zemūdens masāžu? Ar cieņu, Arita
Atbilde:
Labdien! Domāju, ka zemūdes masāža tikai uzlabotu Jūsu pašsajūtu, bet šo jautājumu vislabāk uzdot Jūsu ķirurgam, kas veicis operāciju.
 
Jautājums:
Sveiki!Ko darīt ja kājas visu laiku salst?
Atbilde:
Ieteiktu apmeklēt asinsvadu ķirurgu.
 
Jautājums:
Man visu laiku salst kājas,vai ir kādas brīnumzālītes kas varētu palīdzēt.
Atbilde:
Cik zinu brīnumzāles aptiekas nepiedāvā, bet, lai risinātu Jūsu problēmu, ieteiktu apmeklēt asinsvadu ķirurgu.
 
Jautājums:
vai tiesa ka venas var izarstet tikai ar operacijas palidzibu?
Atbilde:
Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes. Ir dažādas vēnu slimību formas, ir tādas ,kuras vispār nevar izārstēt, bet var tikai uzlabot pacienta stāvokli. Ir gadījumi kad operācija var dot labus rezultātus, bet ir ārī saslimšanas, kuras vispār nedrīkst operēt. Katram konkrētam pacientam vēnu speciālists izvēlēsies atbilstošāko, drošāko un efektīgāko ārstēšanas metodi, kas var arī nebūt operācija.
 
Jautājums:
Esmu sieviete, 40. Patīk pasportot, bet nedaru to regulāri. Gadās, ka slodze ir visai liela un pēkšņa (riteņbraukšana, skriešana). Esmu novērojusi, ka reizēm dažas dienas pēc slodzes ir kāju pietūkums potīšu rajonā. Vai tas ir normāli, vai arī liecina par vēnu problēmām? Vai nepieciešama īpaša uzmanība kājām pēc slodzes?
Atbilde:
Nevar izslēgt, ka tūska radusies traucētas vēnu darbības rezultātā. Vajadzētu apmeklēt vēnu speciālistu un veikt ultraskaņas izmeklējumu kāju vēnām. Izmeklējumā, parasti, labi var noteikt vai sūdzību iemesls ir vēnu saslimšans rezultāts vai iemesls jāmeklē kur citur.
 
Jautājums:
Man uz kājām bieži ir redzami nelieli gaišākas ādas plankumiņi, īpaši izteikti tie ir ilgstoši stāvot vai sēžot. Ja ādu paberzē, tad uz brītiņu tie pazūd. Visvairāk to ir apakšstilba lejasdaļā, mazāk rajonā ap celi. Nekāda fiziska dikomforta vai citu problēmu nav, tikai vizuāls defekts. Man ir 21 gads, un tā ir kopš es sevi atceros. Vai to kaut kā varētu mazināt?
Atbilde:
Iespējams, tas saistāms ār veģētatīvo nervu sistēmu, kuras darbības rezultāta sašaurinas mazie ādas asinsvadiņi un veidojas balti pleķi. Ar laiku šī problēma var atrisināties pati no sevis.
 
Jautājums:
Vai izteikts celulīts nekadi nav bridinajums tam, ka sekos ari veenu problemas? Sajaa majas lapaa ne ar vienu vardu tas netiek piemineets- kaut gan, ja ir varikozas veenas, ari celulīts gandriz vienmer 100% ir sabiedrotais. Ari riska faktori lielako tiesu celulītam tacu ir tiesi tadi pasi kaa veenu problemam. Tatad logisks jautajums, vai tad starp sim divam problemam nav javelk paraleles un jaasaak uztraukties par veenu veselibu jau pie celulīta pazimem?
Atbilde:
Šīs divas patoloģijas viena otru neizslēdz, bet arī neapstiprina, protams, ja ir kādas kāju problēmas nevajag kautrēties veikt attiecīgos izmeklējumus un ja nepieciešams plānot ārstēšanu. Vēnu saslimšanu gadījumā izvēles izmeklējums bez kura nav iedomājama kāju vēnu ārstēšana ir ultrasonoskaopija.
 
Jautājums:
Vakaros, miera stāvoklī, man bieži ir traucējoša nemiera sajūta kājās. Vai tā ir jau slimības pazīme?
Atbilde:
Apmeklējiet neirologu, iespējams sāpes kājās rada mugurkaula patoloģija.
 
Jautājums:
Vai izteikts vēnu dzīslojums var liecināt par saslimšanām, ja nav izteiktas smaguma sajūtas kājās un nav kāju pietūkuma?
Atbilde:
Izteikts vēnu dzīslojums bez citām sūdzībām vēl nenozīmē, ka kāju vēnas ir slimas. Ja pastiprinātais vēnu zīmējums traucē, kosmētiskos nolūkos ir iespējams redzamās vēnas slēgt pielietojot putu skleroterapijas metodi.
 
Jautājums:
Sveicinati,man pec pirmam dzemdibam,pec arsta teikta,plisa iekseja vena,kad es visu dienu esmu uz kajam,tad kaja ir nopampusi un cieta,paradas ari tumsi plankumi,dazas vietas kur iet vena,nu jau 10 gadus mocos ar so problemu,ko Jus man ieteiktu
Atbilde:
Es ieteiktu griezties pie vēnu speciālista, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un nozīmēs ārstēšanu. Jūsu aprakstītās sūdzības liek domāt, ka problēma ar kāju vēnām ir ielaista, tādēļ ar palīdzības meklēšanu nevajadzētu vilcināties.
 
Jautājums:
Ja sāk lietot kompresijas zeķes, vai tās ir jānēsā visu mūžu
Atbilde:
Tas lielā mērā atkarīgs no cilvēkas pašsajūtas. Ja Jums ir pareizi nozīmētas kompresijas zeķer, tad valkājot tās jutīsieties labāk nekā bez tām. Cik ilgi zeķes būs jānēsā atkarīgs no slimības attīstības un citiem ārstēšanas pasākumiem, kas tiek veikti.
 
Jautājums:
Labdien! Man ir 25 gadi un nu jau vairākus gadus man uz kājām ir redzami mazi bumbulīši, kas rada diskomfortu. Gribas valkāt svārkus, bet tā kā šie bumbulīši ir pamanāmi, tad nevaru to atļauties. Darbs man ir sēdošs, bet cenšos daudz kustēties. Biju pie ārsta, man izrakstīja smēri (Ginkor), kura nepalīdz. Kas tam varētu būt cēlonis? Kā var panākt to, ka tie pazūd?
Atbilde:
Labdien! Es ieteiktu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu kāju vēnām pie flebologa, ja vaina ir tikai kosmētiska to labi var risināt ar putu skleroterapijas metodi.
 
Jautājums:
ja kreisā kājas potīte piepamst vairāk kā labā, tas arī liecina par vēnām.
Atbilde:
ā»oti iespējams, bet iemesli pampumam var būt arī citi. Vajadzētu konsultēties pie vēnu speciālista.
 
Jautājums:
Ko darīt, ja vakaros ir satūkušas kājas? Ar pirkstu uzspiežot, paliek dziļas "bedres".
Atbilde:
Vajadzētu noskaidrot iemeslu kādēļ kājas pampst. Svarīgi būtu veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu kāju vēnām. Ja vainojamas vēnas vajadzētu nēsāt kompresijas zeķes.
 
Jautājums:
Man trīs reizes ir operētas vēnas labajai kājai. Tagad jau būs drīz 3 gadi pēc pēdējās operācijas, bet kāja vienmēr ir pietūkusi, vismaz 1,5 reizes resnāka par kreiso kāju. Esmu veikusi kājai gan limfodrenāžu, gan dzērusi zāles, nēsāju kompresijas zeķes, bet nekas nelīdz. Ko man darīt?
Atbilde:
Es ietiktu konsultēties ār pieredzējušu vēnu speciālistu, jo Jūsu aprakstītās sūdzības liecina par komplicētu slimības gaitu.
 
Jautājums:
Labdien, ja man ir sajūta (tikai kreisajā kājā) ka man nospiež kaut kur asinsvadu ( sajūta augšstilbā un ceķla locītavās iekšpusē), tas liecina par vēnu mazspēju?
Atbilde:
Labdien, ā»oti iespējams, ka Jūsu sūdzības ir saistītas as hronisku vēnu mazspēju. Es ieteiktu parādīties speciālistam.
 
Jautājums:
labdien. man ir neliels t.s. ''zirneklitis" uz ceļa locitavas. biju jau uz konsultaciju, arsts teica, ka var but pat vares iztikt bez operacijas,ko noskaidros pec sonografijas. sakiet ludzu cik ilgi pec tam jaievero saut kas specials rezims?man ir stavoss darbs nedelas nogales.man 28 gadi.paldies jau iperieks.
Atbilde:
Labdien, Īsti nezinu, ko Jūs plānojas ar to "zirneklīti" darīt, ja plānojat veikt skleroterapiju, tad pēc tās vajadzētu valkāt vēnu zeķes. Droši jautājiet savam ārstam visus jautājumus, kas Jums interesē par saslimšanu, plānotajām manipulācijām un periodu pēc manipulācijas veikšanas.
 
Jautājums:
Karstā laikā pampst potītes, līdz ceļgaliem kājas šķiet smagas, sāpīgas, ar dedzinošu sajūtu. Arī kājas lielā pirksta kauliņš, šķiet, aug. Ko pasākt?
Atbilde:
Pirmajā teikumā aprakstītās sūdzības, iespējas, norāda par vēnu problēmām. Es ieteiktu apmeklēt flebologu, kas veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu un noteiks vai vēnas ir pie vainas. Sāpes pēdā, pirksta kauliņā nav tipiskas vēnu problēmu radītas sūdzības, drīzāk vaina meklējama pēdas locītavās.
 
Jautājums:
Man radiniece luudza pajautaat - vinai pirms trim gadiem taisiija veenu operaaciju, izvilka mezglus, bet tagad atkal kaajas vienos veenu bumbuļos. Vai operaacija netika pareizi veikta vai taa vareetu buut cita probleema. Ko dariit?
Atbilde:
Domāju, ka operācija bija pareizi veikta, slimība ir progresējusi. Lai plānotu, ko darīt vajadzētu apmeklēt vēnu speciālistu, kas veiktu ultrasonogrāfijas izmeklētu. Pēc izmeklējuma veikšanas var pateikt kādām ārstēšanas metodēm var konkrētajam pacientam palīdzēt.
 
Jautājums:
Man bija abām kājām vēnu operācija. Vienai kājai radās tūska. Vai ir iespējams to izārstēt?
Atbilde:
Svarīgi ir noskaidrot tūskas iemeslu. Es ieteiktu izdarīt ultrasonoskopijas izmeklējumu pēc kura var izvērtēt dziļo un virspusējo vēnu funkcionālo stāvokli un atbilstoši plānot ārstēšanu.
 
Jautājums:
Cik maksā operācija 1 kājai?
Atbilde:
Operāciju cenas ir atšķirīgas. Konkrētu summu var pateikt, kad zināms cik lielā apmērā, kas un kādām metodēm ārstējams.
 
Jautājums:
kā ārstēt kājas ja visu dienu bez pārtraukuma skraida pa darbu?
Atbilde:
Darbā valkājiet vēnu zeķes, ja sūdzību iemesls ir vēnu patoloģija.
 
Jautājums:
Labdien, Kad biju stāvoklī pēdējos grūtniecības mēnešos pa naktīm man vilka krampi apakštilbus un pēdas. Vai tas liecina ka man var būt hroniska vēnu mazspēja?
Atbilde:
Labdien, Nevar izslēgt, ka Jūsu sūdzības izraisija hroniska vēnu mazspēj. Būtu labi apmeklēt vēnu speciālistu, kas veiktu ultrasonogrāfiju Jūsu kāju vēnām. Speciālists precīzi noteiktu vai kāju vēnās ir kāda problēma.
 
Jautājums:
Kādas ir efektīvākās ārstēšanas metodes, lai novērstu sīko asinsvadu tīklojumu un kur vislabāk griezties šādu simptomu gadījumā?
Atbilde:
ā»oti laba ārstēšanas metode ir putu skleroterapija. Caur ļoti tievu adatiņu vēnās tiek ievadīts saputots medikaments, kas nodrošina vēnas slēgšanos. Putu skleroterapija tiek veikta visos lielākajos vēnu centros Latvijā.
 
Jautājums:
Labdien. Man ir bijušas divas operācijas abām kājām,bet diemžēl laikam neveiksmīgi,jo kājas ir atkal vienās vēnās ja ne vēl vairāk,ko jūs ieteiktu.Abas iepriekšējās es veicu veselības centrā4.
Atbilde:
Labdien, Neviena operācija negarantē, ka nākotnē nevarētu rasties varikozu vēnu recidīvi. Es nedomāju, ka Jums veiktās operācijas ir bjušas neveiksmīgas, ļoti iespējams, ka Jusu slimība, dažādu apstākļu sakritības dēļ ir progresējusi. Neredzot pacientu, ieteikt kādu konkrētu ārstēšanas metodi būtu nepareizi, bet kā pirmā izvēles metode pie vēnu recidīviem ir putu skleroterapija, ko kombinē ar kvalitatīvu kompresijas terapiju.
 
Jautājums:
Tikko šajā mājaslapā izlasīju, ka smalkais zilganais tīklojums uz kājām ir saslimšanas sākumstadija. Arī man tāds ir un arī kājas bieži pampst, taču ārsts apgalvo, ka manas vēnas ir veselas (tikko biju uz konsultāciju un izmeklēšanu pie flebologa) un simptomi ir saistīti ar kautko citu. Kam tad man galu galā ticēt - ārstam vai tam ko jūtu un redzu? Ar ko varētu būt saistīti šie simptomi, ja vēnas ir veselas?
Atbilde:
Smalkais, zilganais tīklojums uz kājām ir radies no ļoti virspusējām zemādas vai ādas vēnām, kas nav tieši saistītas ar maģistrālo vēnu sistēmu. Šī slimības forma parasti neizraisa smaguma sajūtu vai tūsku kājās, biežāk tas ir tikai vizuāls, kosmētisks defekts. Kāju izskatu var uzlabot ar skleroterapijas palīdzību. Iepējams, Jūsu gadījumā maģistrlās kāju vēnas tiešām ir veselas un tūskas iemesls ir cits, piemēram, limfātiskās sistēmas darbības traucējumi. Pret kāju pampšanu ir ļoti labs līdzeklis - kompresijas zeķes (ja nav patoloģija, kuras dēļ tās valkāt nedrīkst).
 
Jautājums:
Laiku pa laikam, it īpaši nakltīs, jūtu velkošas sāpes pēdās. Vai tas arī varētu būt asinsrites traucējumu dēļ? Uzļoti augstiem papēžiem nestaigāju, plakanās pēdas arī it kā nav, taču uz ikra vienā rajonā ir mazliet izspiedušās vēnas. Dažkārt pēdas sāp tā, ka nevaru pat aizmigt.
Atbilde:
Sāpes pēdās nav tipisks hroniskas venozas mazspējas simptoms, bet ikros izspiedušās vēnas gan varētu par to liecināt. Es ieteiktu apmeklēt vēnu speciālistu, kurš Jums izdarīs ultrasonogrāfijas izmeklējumu tādējādi savlaicīgi noteiks slimos vēnu segmentus un piedāvās atbilstošu ārstēšanu.
 
Jautājums:
Vai jums ir zināmi tautas līdzekļi kā cīnities ar zilajiem izcilnīšiem,kas tikko sāk parādīties uz kājām.Varbūt ir kāds tiešām efektīvs līdzeklis,lai to novērstu bez ķirurģiskas iejaukšanās?
Atbilde:
Tautas līdzekļi, kas novērstu paplašinātu vēnu veidošanos, diemžēl, man nav zināmi. Labākais veids cīņā ar progresējošu vēnu slimību ir fiziskā aktivitāte un kompresijas zeķes. Ja vēnas ir paplašinātas un slimas, kompresijas zeķes slimības attīstību var palēnināt vai apturēt, taču ne izārstēt. Nosacīta alternatīva ķirurģiskai vēnu ārstēšani ir ultrasonogrāfiski kontrolēta putuskleroterapija. Ārstējot paplašinātas vēnu ar šo metodi nav nepieciešama anestēzija, nav jāpaliek slimnīcā, netiek ierobežotas cilvēka ikdienas aktivitātes. Pacientam slimajā vēnā tiek ievadīts saputots medikaments, kura iedarbības rezultātā slimais vēnas segments slēdzas, ar laiku aizrētojas un vēna vairs nav redzama.
 
Jautājums:
Vai kāds var pateikt, kāpēc rodas uz kājām tāds zils, smalks tīklojums? Un kā ar to var cīnīties? Klāt jau vasara, kad gribēsies uzvilkt peldkostīmui un nejust diskomfortu?
Atbilde:
Smalkais tīklojums ar lielāko varbūtību ir radies no paplašinātām ādas un ļoti virspusējām zemādas vēnām. Šīs vēnu slimības formas ārstēšana ir iespējama izmantojot putuskleroterapiju. Tas nozīmē, ka paplašinātajos vēnu zariņos ievada medikamentu, kas vēnu slēdz.
 
Jautājums:
Kaa gruutnieciibas laikaa risinaat veenu probleemas, vai zaales var lietot, kaa veel paliidzeet?
Atbilde:
Vislabākā un drošākā metode ir valkāt vēnu zeķes. Atkarībā no problēmu rakstura var lietot zeķes līdz celim, augšstilbam vai zeķubikses. Zeķes atšķiras gan pēc izmēra, gan kompresijas klase, visprecīzāk tās palīdzēs Jums izvēlēties jūsu flebologs. Noteiktos gadījumos jālieto arī zāles, ja to rekomendājis ārsts.
 

Vai ikdienā rūpējieties par savu kāju veselību?

.
.